KONKURS

Koncert Muzyki Filmowej 2018

od 4 grudnia 2017 do 18 grudnia 2017
do wygrania: 4 bilety na Koncert Muzyki Filmowej.
27 stycznia 2018 roku w Hali Spodek w Katowicach oraz 11 lutego 2018 roku w Hali Torwar w Warszawie Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają wyjątkowe koncerty poświęcone twórczości Hansa Zimmera - jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej ostatnich lat. Zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Incepcja", "Batman", "Król lew" i "Piraci z Karaibów".

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy wizjoner. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status międzynarodowej gwiazdy. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa - niedawna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera "Interstellar" jest już dziesiątą w karierze Zimmera.

Przełomami w twórczości Hansa Zimmera były trzy głośne tytuły: "Karmazynowy przypływ", "Król lew" oraz "Gladiator" - podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. wspaniałe suity właśnie z tych filmów. W programie znalazły się utwory wcześniej w Polsce nie wykonywane przez orkiestry symfoniczne: "Cienka czerwona linia" oraz "Twierdza".

Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.KoncertFilmowy.pl.

Dla naszych użytkowników mamy po dwa zaproszenia, na każdego z miast, w którym odbędzie się koncert. Przekażemy się autorom najciekawszych odpowiedzi na poniższe pytanie konkursowe.
Konkurs zakończony!