KONKURS

Wszystkie pieniądze świata

od 29 stycznia 2018 do 11 lutego 2018
do wygrania: 3 egzemplarze książki "Wszystkie pieniądze świata".
Wspólnie z wydawnictwem HarperCollins Polska zapraszamy Was do udziału w konkursie związanym z powieścią "Wszystkie pieniądze świata", której ekranizację możecie obecnie oglądać w kinach. Dla zwycięzców zabawy mamy trzy egzemplarze książki. Trafią one do autorów najciekawszych odpowiedzi na pytanie konkursowe zamieszczone poniżej. Życzymy powodzenia!


Historia wzlotów i upadków trzech pokoleń amerykańskiej rodziny potentatów naftowych.

Jean Paul Getty I, senior rodu, dzięki dobrym inwestycjom w pola naftowe w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej został najbogatszym żyjącym Amerykaninem. Mógł sobie pozwolić na każdą zachciankę, ale był tak skąpy, że we własnym domu zainstalował płatny telefon. Wielbiciel pięknych kobiet i dzieł sztuki, pięciokrotnie żonaty.

Jean Paul Getty’ego II szybko zrezygnował z pracy w rodzinnej firmie i wybrał dolce vita w Rzymie - wystawne życie lekkomyślnego imprezowicza. Organizator głośnych przyjęć, na których alkohol lał się strumieniami, a narkotyki dodawano do wszystkich potraw.

Jean Paul Getty III został w wieku szesnastu lat porwany przez włoski gang. Początkowo zażądano okupu w wysokości siedemnastu milionów dolarów. Negocjacje trwały długo, ponieważ senior rodu uważał, że jeśli zapłaci chociaż centa, wkrótce zostaną porwane wszystkie jego wnuki. Po uwolnieniu Jean Paul chciał podziękować dziadkowi, ale ten bez słowa odłożył słuchawkę.
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • Hall9000
  • mmelon
  • xDiediemydarlingx