KONKURS

Player One

od 4 kwietnia 2018 do 17 kwietnia 2018
do wygrania: 3 egzemplarze książki "Player One".
Od 4 kwietnia w polskich księgarniach możecie nabyć książkę Ernesta Cline'a "Player One", na podstawie której Steven Spielberg nakręcił filmowe widowisko. Jeśli jesteście ciekawi literackiego pierwowzoru filmu, koniecznie weźcie udział w naszym konkursie. Mamy dla Was trzy egzemplarze książki. Aby mieć szansę na ich zdobycie, musicie jedynie odpowiedzieć na jedno pytanie. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy trzy najciekawsze. Nagrody trafią w ręce ich autorów.

Jest rok 2045. Ziemia jest okropnym miejscem. Zasoby ropy się wyczerpały. Klimat się rozregulował. Na planecie panują głód, bieda i choroby. Większość ludzi ucieka od przytłaczającej rzeczywistości, prowadząc wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet. Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa i podobnie jak wielu innych, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Schował go przed śmiercią tam założyciel OASIS, James Halliday, multimiliarder.

Ten, kto go znajdzie, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą.

Przez całe lata miliony ludzi próbowały odnaleźć ten skarb; jedyną wskazówką była wiedza, że prowadzące do celu zagadki są oparte na kulturze masowej końca XX wieku. Ale to właśnie Wade natrafia na klucz do pierwszego zadania i nagle odkrywa, że w desperackim wyścigu po największą nagrodę przeciwko sobie ma tysiące konkurentów. Ta coraz bardziej zaciekła rywalizacja wkrótce przenosi się z OASIS do świata rzeczywistego…
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • nananana_Batman
  • robikol
  • inspired_17