PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465839}

Śmierć nadejdzie dziś

Happy Death Day
6,3 49 418
ocen
6,3 10 1 49418
5,2 21
ocen krytyków
Śmierć nadejdzie dziś
powrót do forum filmu Śmierć nadejdzie dziś

Moje propozycje:
KRWAWY DZIEŃ ŚWISTAKA
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU ŚMIERCI
SZCZĘŚLIWEJ ŚMIERCI
NIE ZABIJAJ MNIE ZNOWU
KRWAWA PUŁAPKA

T_M_K

''Śmierć nadejdzie dziś''.

ocenił(a) film na 7
Azog_7_7

nie rozumiem czemu nie mogą tych tytułów normalnie tłumaczyc

lucylu_filmweb

Mi się wydaje, że to jakby gra słowna/nawiązanie do "śmierć nadejdzie jutro" (James Bond)

ocenił(a) film na 7
paul43

tylko, ze to calkiem inny film. ale co zrobic :p

Azog_7_7

Standardowy ból wszystkich tych, którzy nie mają nic wspólnego z tłumaczeniem czegokolwiek z jakiegokolwiek języka, a że znają wystarczająco słów, żeby przetłumaczyć sobie tytuł, to znowu mamy wysyp domorosłych tłumaczy XD Uprzedzam, tytuł mi odpowiada i mówię to z poziomu osoby zaangażowanej w takie sprawy. Nie dziękuję

T_M_K

uważaj bo jeszcze wezmą pod uwagę twoje propozycje

ocenił(a) film na 8
Bawelnianooki_Joe

Właśnie wymyślając te tytuły próbowałem się wcielić w naszych sprytnych tłumaczy dlatego te tytuły są tak durne :) po przemysleniu jednak myślę że dadzą tytuł CZAS NA ŚMIERĆ (nawiązanie do filmu o czasie CZAS NA MIŁOŚĆ) albo może NASTĘPNA BĘDZIE ŚMIERĆ (ktoś pomyśli że sequel YOURE NEXT hehe).

T_M_K

Stawiam na "Wesołej Śmierci"

T_M_K

Istnieje już nawet taki film - ''Czas na śmierć''. Oficjalny tytuł to ''Śmierć nadejdzie dziś'' jak już wspomniałem kilka tygodni temu.

ocenił(a) film na 7
T_M_K

Po cichu liczyłem na "Szczęśliwych zgonów!"

T_M_K

Szczęśliwego dnia śmierci???

T_M_K

Tak z ciekawosci...jaki Ty bys dał tytuł? Tak od siebie. Dawaj swój tytuł nie pod dyktando dystrybutorów.

ocenił(a) film na 8
aggama

Ja jako tłumacz zostawiłabym tytuł w oryginale. To gra słowna której nie da się odwzorować w polskim języku; poza tym większość młodych Polaków ogarnia angielski na tyle że zrozumieją tytuł prawidłowo. Choć jeśli ktoś miałby jakiś dobry pomysł który nie trąciłby tłumaczem google, nie miałabym nic przeciwko temu by go użyć.

Natalia_98

"Szczęśliwego umierania!"

Natalia_98

Jako tlumacz zostawilabys tytul w oryginale? Ale wiesz, ze praca tlumacza polega na czyms zupelnie odwrotnym?

ocenił(a) film na 8
Pisco

Źle to ujęłam. Na pewno przedstawiłabym propozycje tłumaczenia, jednak zasugerowałabym by zostać przy oryginale.

użytkownik usunięty
aggama

Wszystkiego najlepszego w Dniu Śmierci-prosto i logicznie. Jednak są tzw. starsi i mądrzejsi, którzy zawsze wiedzą lepiej co jest dla nas lepsze.

ocenił(a) film na 6

Wszystkiego najlepszego w dniu śmierci???
najgłupszy tytuł z tego wątku.

ocenił(a) film na 8

Popieram ten tytuł.

T_M_K

Widzę, że spokojnie mogliby robić konkursy na tytuły :D Ja od siebie dorzucę tak pół żartem, pół serio:

Zgonodziny
Śmierciodziny
Wykrwawiny
Wszystkiego najgorszego
Wszystkiego pośmiertnego
Sto lat w piekle

Trinity3000

Wszystkiego pośmiertnego strasznie mi się podoba <3 Nie wiem, jaki jest klimat filmu, bo dużo od tego zależy, ale sama bym coś o takim tytule napisała.

ocenił(a) film na 7
T_M_K

"KRWAWY DZIEŃ ŚWISTAKA" Rewelacja.

ocenił(a) film na 6
T_M_K

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU ŚMIERCI

to całkiem spoko

T_M_K

"Krwawy Dzień Świstaka" - ale mi Chłopie humor poprawiłeś. :D

ocenił(a) film na 9
T_M_K

Akurat "Wszystkiego najlepszego w dniu śmierci" naprawdę pasuje. Mogłoby nawet trafić jako prawdziwy tytuł.

ocenił(a) film na 9
T_M_K

Albo "Szczęśliwego dnia śmierci", lub "Sto martwych lat"

T_M_K

"Nie zabijaj mnie znowu" najlepsza propozycja xD
Nie oddaje może ten tytuł znaczenia oryginału ale jest zabawny i śmierci, tak jak sam film.

ocenił(a) film na 6
karolprg

a wiecie od ilu lat jest ten film? i czy są w nim jakieś brutalne sceny?

użytkownik usunięty
arieljarosz

Film w Ameryce jest od 13 lat, sam film nie jest brutalny, pojawia się w nim krew, ale bardzo mało. Brutalny nie jest. Od 13 lat jest odpowiedni, ale polski dystybutor podaje od 15.

ocenił(a) film na 6

dobrze że jesteś! właśnie ty! ty który powiesz nam co powinno być od ilu lat! moralny przywódco

użytkownik usunięty
BartasBartas

Gdzie ja mówię że jestem "moralnym przywódcą"? Napisałem od ilu lat jest w Ameryce, w Polsce i moją rekomendację.

użytkownik usunięty
BartasBartas

Odpowiadałem tylko na komentarz użytkownika powyżej, jeśli masz się wtrącać nic nie wnosząc, lepiej już nic nie pisz.

ocenił(a) film na 6

widze że na dodatek jeszcze zamierzasz mi mówić kiedy mam coś tu pisać :-D

T_M_K

A mi by się podobało "Wszystkiego najlepszego z okazji śmierci", "Wesołego dnia umierania" albo "Wesołego snu wiecznego"

T_M_K

"Wszystkiego Śmiertelnego"

ocenił(a) film na 8
T_M_K

Wesołych Uśmiercin!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones