Film

Tratwa ratunkowa

Lifeboat
1944
1 godz. 36 min.
7,1 1 825
ocen
7,1 10 1 1825
1 818
chce zobaczyć
Grupa rozbitków starająca się przeżyć w szalupie przyjmuje na swój pokład kapitana niemieckiej łodzi podwodnej, która wcześniej zatopiła ich statek. Więcej Mniej
Tratwa ratunkowa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn, 1 inną nagrodę i 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja, opartego na opowiadaniu Johna Steinbecka, filmu toczy się w całości na tytułowej Łodzi ratunkowej, dryfującej po Północnym Atlantyku. Grupa rozbitków, ocalałych z pokładu frachtowca, zatopionego przez niemieckiego U-boota, stara się przeżyć w małej szalupie. Po pewnym czasie wyciągają z wody jeszcze jednego mężczyznę, któryAkcja, opartego na opowiadaniu Johna Steinbecka, filmu toczy się w całości na tytułowej Łodzi ratunkowej, dryfującej po Północnym Atlantyku. Grupa rozbitków, ocalałych z pokładu frachtowca, zatopionego przez niemieckiego U-boota, stara się przeżyć w małej szalupie. Po pewnym czasie wyciągają z wody jeszcze jednego mężczyznę, który okazuje się być kapitanem łodzi podwodnej, która zatopiła ich statek. Rozbitkowie humanitarnie decydują się zatrzymać go na pokładzie, jednak wynika to w dużej mierze ze względu na jego bardzo przydatne umiejętności. Ich wybór okazuje się znaczący, gdy na jaw wychodzą prawdziwe zamiary niemieckiego kapitana.

na podstawie
Alfred Hitchcock (pomysł) (niewymieniony w czołówce)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia)
tytuł oryg.
Lifeboat
inne tytuły
Alfred Hitchcock's Production of Lifeboat (pełny tytuł) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w okolicach archipelagu Florida Keys (Floryda, USA) oraz wyspy San Miguel (Kalifornia, USA) oraz w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Kiedy Tallulah jak większość ekipy zachorowała na zapalenie płuc, Hitchcock podarował jej psa w nagrodę za dobry sprawunek podczas prac na planie. Aktorka nazwała go nazwiskiem reżysera.
Podczas kręcenia kilka osób z ekipy narzekało, że Tallulah Bankhead nie nosi bielizny, co było szczególnie zauważalne, gdy wchodziła i wychodziła z łodzi ratunkowej. Alfred Hitchcock powiedział, że nie sądzi, aby to był problem kogoś od kostiumów czy fryzjera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych