PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775661}

Ślady stóp

Footprints: El camino de tu vida
6,8 421
ocen
6,8 10 1 421
Ślady stóp
powrót do forum filmu Ślady stóp

Jeśli ktoś nie był na Camino to filmu... nie polecam. To nie jest film, tylko relacja z pielgrzymki grupy 10 chłopaków z parafii w USA. Piękne widoki, narracja, dodana dumna muzyka, która każde słowo podkreśla do sześcianu. Lepiej niech przeczyta "Na szlaku do Composteli" Hape Kerkelinga - świetnie się czyta lub obejrzy niezły film "Droga Życia" (The Way).

W kinie widziałem jak 3 osoby wyszły i potem np. słyszałem gorącą recenzję pana, że takiej propagandówki od Rydzyka to nie było nawet w czasach stalinowskich... . Oczywiście to jest przesada, ale ten film niektórych może tak właśnie odrzucać. Mnie nie odrzucał bo tam byłem i szukałem znanych miejsc, alberg i klimatu wspólnego pielgrzymowania ludzi z całego świata.

Jak ktoś był na Camino to mimo wszystko polecam. Piękne widoki, głębokie przeżycia tych chłopaków (trasa: Camino Norte a nie Camino Frances).

A Camino to jest osobiste przeżycie i każdy przeżywa je inaczej. Każdego zachęci co innego, mi się wydaje, że taki film to raczej zniechęci. Gdy szliśmy z żoną 3 lata temu Camino Frances to też by się nadawało na opowieść, ale zupełnie byłaby inna. Jeśli ktoś chodził po górach, to wcale nie jest ekstremalna wyprawa. Warunki noclegowe są OK, jedzenie na każdym kroku. Pokutą dla mnie były głównie upały. Reszta to "górkie-beskidzkie" klimaty. W dodatku sami życzliwi ludzie na szlaku. My akurat nie złapaliśmy nawet jednego odcisku, no ale my nie biliśmy rekordów kilometrowych. Jeśli ktoś się nastawi na głębokie przeżycia religijne to może być z tym różnie bo ciężko tam np. trafić na msze święte bo większość kościołów jest pozamykana a w niedziele są msze tylko raz dziennie.

Ten film to znak naszych czasów. Chyba większość ludzi z selfie-stickami próbuje coś takiego kręcić, tylko, że tu się to udało.

ocenił(a) film na 8
racibo

Dziwne.
Na wstępie odradzasz. A w każdym kolejnym zdaniu mimowolnie gorąco zachęcasz to obejrzenia filmu :)
Poproszę recenzję Szarych Aniołów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones