PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539890}
4,7 4 247
ocen
4,7 10 1 4247
Śmiertelna głębia
powrót do forum filmu Śmiertelna głębia

Na pewno zasługuje na więcej niż 4/10, ale na ile?Zależy na co popatrzymy. Największe plusy należą się za zdjęcia i muzykę. Sceny podwodne i na łodzi sa naprawde ok, momentami w połączeniu z ciekawą muzyką film nabierał naprawde fajnego klimatu podobnego do klasyczego, mistrzowskiego filmu "Wilki Błękit". Niestey były to tylko momenty, całościowo nie ma co porównywać. Co na minus?Zdecydowanie dwie rzeczy:pierwsza to scenariusz. Film był po prostu za długi, zdecydowanie lepiej by mu zrobiło gdyby był o 20 minut krótszy. Był bardzo nierówny i dialogi na siłę i przeciągane w czasie, zwłaszcza w pierwszej godzinie filmu. Drugi minus za montaż, który niestety bardzo popsuł świetne zdjęcia. Miałem wrażenie,że w filmie było dwóch montażystów, jeden do zdjęć na wodzie i pod wodą a drugi do akcji z początku filmu, na lądzie. Ale jednak był jeden montazysta, który nie wiadomo czemu tak poszatkował w kilku miejscach film,że miało się wrażenie,że czegoś po prostu tu brakuje. Poza tym zmiany tempa były bez sensu. Do filmu pięknie pasowały dłuższe ujęcia, które przeważały w końcówce filmu, piękne ujęcia podwodne rekinów, i płynącej łodzi (także to z rzyganiem, niby obrzydliwe, ale świetne:)Tymczasem na przykład scena gdy małżonkowie kłócą się ze sobą na lądzie jeszcze przed decyzją o wypłynięciu jest zmontowana jak do zupełnie innego filmu, szybki, chaotyczny montaz, modny dzisiaj ale nie pasujacy do całości w ogóle. Dziwne, bo montażysta dosyć znany.
Ogólnie film jak najbardziej do obejrzenia, zwłaszcza dla osób lubiących klimaty oceanu i nurkowania. Moim zdaniem można było z tej historii zrobić coś zdecydowanie lepszego, skupiając się własnie na tym, jak wyjatkową osobą była główna bohaterka i tworząc historię trochę własnie w stylu "Wielkiego Błekitu". Tymczasem po oglądaniu ma się wrażenie,że autor nie bardzo wiedział o co mu samemu chodzi i co chce powiedzieć.
Największy minus i w sumie porażka scenariusza?tu spoiler
+++++SPOILER++++
główna bohaterka przez cąły film ma wyrzuty sumienia (niesłuszne) za śmierć swojego przyjaciela na początku, chociaz wiadomo,że to zupełnie nie była jej wina itp. Tymczasem po tym, jak już może sobie częściowo wybacza zaczyna zachowywac się jak komplentna idiotka i skrajnie nieodpowiedzialna osoba, doprowadzając przez swój niebotycznie głupi pomysł płynięcia w sztormie i pod noc do zatoki rekinów do śmierci kolejnych dwóch osób, z których jedna to kolejny jej przyjaciel. Beznadzieja. :)
++++++koniec spoilera+++++

Ogólnie dałbym mu 7/10, ale to dlatego,ze uwielbiam filmy o oceanie oraz za Halle Berry w bikini:)

ocenił(a) film na 4
Ivan_The_Maskarator

Zgadzam sie z opinia jak wyzej ;) Nic dodac nic ująć .

ocenił(a) film na 7
Ivan_The_Maskarator

Popieram-trafne spostrzeżenia-też wystawiam siódemkę, a od siebie dodam że ocena oscyluje około czwórki zapewne z powodu nie trafionego tytułu, który przyciąga osoby poszukujące czegoś w stylu "Szczęk" .Film powinien być reklamowany jako taki trochę inny dramat, w odróżnieniu od tych gdzie tematem jest np."mąż poszedł siedzieć, a ja zostałam bez środków do życia z piątką dzieci" czy "żona mnie już nie kocha i jeszcze moja sunia ma raka i niechcianą ciążę z psem sąsiada". Halle zagrała i wyglądała znakomicie.

użytkownik usunięty
adso41

Schodzą pod wodę i łapią rekina za pysk, ten się odgryza (dosłownie, lol) i z tego wychodzi wielki dramat życiowy i filmowy. Jezu, czy ci wszyscy Amerykanie są tacy głupi, czy tylko scenarzyści? Może i ci wszyscy - obejrzyjcie sobie serial ,,Byłem pogryziony'' (jest na YT). Sa tam podobne kwiatki, tyle że z życia wzięte: facet, który cudem przeżył atak słonia, opowiada, że chciał pogłaskać! :) Rezultat ,,bezstresowego wychowania'', wymyślonego przez żydowskich ,,psychologów''.

Nie wiem, po co w twojej wypowiedzi nagle znaleźli się Żydzi.

Rekina zaś nie łapie się za pysk, tylko odpycha się go uderzeniem w nos. Gdybyś nie oglądał seriali o wypadkach, tylko skupił się na obejrzeniu dokumentów i poczytaniu o tych zwierzętach (choćby w National Geographic), dowiedziałbyś się, że żarłacz biały ma w tym miejscu wrazliwy punkt. Wielu badaczy wkłada rekinowi palce w nozdrza, co doprowadza je do stanu "letargu", czy też "transu", w którym opadają na grzbiecie na dno, gdzie się budzą.

ocenił(a) film na 6
Ivan_The_Maskarator

Zgadzam się co do końcówki, tym razem to rzeczywiście ona przyczyniła się do śmierci przyjaciela i tego bogacza, tym bardziej że nie miał już ochoty dalej nurkować, więc kasy by nie zabrał a przygodę przeżył. Glupota. Daję 6/ 10 za zdjęcia , muzykę. Gra aktorska średnia niestety, scenariusz szału nie robi. Także najsłabszy film reżysera Błękitnej głębia i Blue crush. Szkoda.

ocenił(a) film na 7
Ivan_The_Maskarator

Opinia Ivana trafna. Daję 6/10 albo nie, niech będzie 7/10 jednak głębia oceanu była pięknie ukazana ;)

ocenił(a) film na 5
Ivan_The_Maskarator

Zgadzam się z tym że nie zasługuje na 4/10, jak dla mnie film jest na 6/10. Pomysł był ciekawy tak samo sceny podwodne nieźle wyglądały, niestety najbardziej mogło wkurzać zachowanie głównej bohaterki. Mam też zastrzeżenia co do końcówki, była za bardzo przewidywalna. Mimo wszystko warto zobaczyć tą produkcję.

ocenił(a) film na 7
Ivan_The_Maskarator

A Holokaust rekinów trwa w najlepsze.

Wybijamy je w ilości 180 mln. ton rocznie! (na suplementy diety, paluszki rybne, kremy do twarzy). Ok. 100 mln. jest zabijane dla samych płetw. Rybacy odcinają żywemu rekinowi płetwę, a potem tak okaleczonego wrzucają do wody jako odpad. Zwierzę umiera w potwornych cierpieniach a mnóstwo mięsa marnuje się bez sensu.

Ludzie masowo spożywają olej z wątroby rekina pod postacią suplementów diety, podczas gdy cennym źródłem kwasów omega-3 i omega-6 jest po prostu olej lniany.

Rekiny dbają o równowagę w przyrodzie, np. zjadając płaszczki, które żywią się przegrzebkami. Gdy zostały wybite, przegrzebki straciły ochronę i wyginęły pożarte przez płaszczki.
Rekiny (papugoryby) żywią się algami, wybite - przestały, algi zjadają rafy, a my w skutek tego mamy coraz większe fale powodziowe, tsunami etc.

Na świecie było 500 gatunków rekinów, a pod ochroną jest...5.
Ich populacja spadła o 90%, a 17 gatunków jest na wyginięciu.

- z danych Shark Angels przedstawionych ONZ ds. wyżywienia i rolnictwa
(WO 12.10.2019 r.)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones