PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467622}

Śnieg

Snijeg
7,0 387
ocen
7,0 10 1 387
Śnieg
powrót do forum filmu Śnieg

Genialny film.

ocenił(a) film na 10

Jak dla mnie, najlepszy film wff 2008. Pokazuje skutki wojen bałkańskich z perspektywy kobiet - wdów i sierot. Świetnie zagrane i przekonujące główne kobiece role, a wszystko to w aurze magiczności. Film naprawdę warty obejrzenia. 10/10

ocenił(a) film na 10
Niemy84

Dla mnie to również najlepszy film tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego! Subtelny, przejmujący, ze świetnie zarysowanymi kobiecymi postaciami, rewelacyjnie zagrany. Bałkańska trauma powojenna pokazana jako pełna melancholijnego smutku, delikatnego humoru i z odrobiną realizmu magicznego, które świetnie wpisują się w obraz wioski samotnych kobiet. Co roku oglądam na WFF filmy nawiązujące do wojny na Bałkanach, ten jest wyjątkowej urody. W Cannes ten film został wyróżniony jako najlepszy debiut - Warszawa niestety go nie doceniła... 10/10

ocenił(a) film na 10
Niemy84

film absolutnie genialny, niezwykle przejmujący... choć dla widza, który nie interesuje się Bałkanami i nie jest wciągnięty w realia, może być trudny w odbiorze, ode mnie (zakochanej po uszy w Bałkanach od dawna) wielkie 10/10!

ocenił(a) film na 6
dita87

Do genialności to mu sporo brakuje, film niezły co najwyżej dobry w porównaniu do np. znakomitego ‘’Ziemia niczyja” innego bośniackiego reżysera pokazującego absurd wojny i docenionego właśnie na festiwalach najwyższymi wyróżnieniami.
Wyjątkowa uroda w tym filmie to wg. mnie przesadnie napisane jak również aura magiczności to też przesada. Nie ma w tym filmie nic takiego co by skłoniło mnie np. do ponownego obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
Niemy84

Zgadzam się, że ten film jest warty obejrzenia. W szczególności dlatego, że pokazuję, jak ważne jest aby zachować siłę do życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones