PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104413}

Święta góra

The Holy Mountain
7,7 13 923
oceny
7,7 10 1 13923
7,8 9
ocen krytyków
Święta góra
powrót do forum filmu Święta góra

a szkoda bo kret byl bardzo dobry.

ocenił(a) film na 10
kinoman0

Tutaj też mamy pewną treść, tylko że forma jest już bardzo jaskrawa i dominuje nad jakimś tam przekazem - że człowiek może osiągnąć dużo dzięki własnym wysiłkom, determinacji czy sile woli.

użytkownik usunięty
Kamileki

"że człowiek może osiągnąć dużo dzięki własnym wysiłkom, determinacji czy sile woli" - ależ przesłanie filmu jest dokładnie odwrotne ;)

ocenił(a) film na 10

W sumie to nie ma żadnego głównego przekazu, napisałem przecież "jakimś tam przekazem", a więc tylko jednym z wielu. Wiadomo ,że można interpretować w zupełnie inny sposób Świętą Górę. Krytykuje ona konsumpcjonizm, wyśmiewa wojny czyli ukazuje także słabości i głupotę ludzi. Z drugiej strony tak racjonalnie patrząc, to tego filmu można i w ogóle nie interpretować :)

ocenił(a) film na 8
kinoman0

Kret był bardzo dobry?Najbardziej spośród jego filmów mnie"odrzucił",zmęczył,po prostu Kret zawiódł=D.

ocenił(a) film na 10
Font

Dlaczego Cię odrzucił i zmęczył kret?

ocenił(a) film na 8
Kamileki

W pewien sposób,nie potrafię tego teraz wytłumaczyć,tak mi zapadł w pamieć,być może jeszcze raz trzeba obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
kinoman0

cały dowcip polega na tym, że aby zrozumieć ocb, trzeba mieć jakieś przygotowanie. Dla przeciętnego Jana K. ten film może się równać bolkowi i lolkowi lub m jak miłość, a nawet być badziewiem przez duże De.

ocenił(a) film na 1
sajtafari

Ta, czyli kolejny, żałosny pseudo-ekskluzywizm fanów tego gniota. Nie mam już pytań odnośnie tego filmu.

ocenił(a) film na 9
draugr

Bo to film o filozofii życia i oświeceniu, o życiu, jako GRZE pozorów (co jest BARDZO wyraźnie splantowane na końcu).
Recenzja ("dyskusja" z filozofem) przed premierą filmu w TVP KULTURA jest pozytywna i objaśnia niezwykłą wartość tego przekazu!
Jak chcesz mogę zapodać ten fragment na YouTube i podlinkować tu (pełen zachwytów wśród intelektualistów, czyli wymagający samodzielnego myślenia, a nie kopiowania jakiś szablonów podejścia do kina, które jest zwykle tak robione jak w fabryce na taśmie, dla bezrefleksyjnej rozrywki).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones