Film

The Fiction-Makers

1968 1 godz. 40 min.
7,1 446
ocen
7,1 10 446
140
chce zobaczyć
{"id":"31353","linkUrl":"/film/%C5%9Awi%C4%99ty+-+Tw%C3%B3rcy+fikcji-1968-31353","alt":"Święty - Twórcy fikcji","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/53/31353/6958559.2.jpg"}
Znajomy wydawca (Peter Ashmore) zatrudnia Simona Templara (Roger Moore) do ochrony pisarza Amosa Kleina, twórcy serii... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Znajomy wydawca (Peter Ashmore) zatrudnia Simona Templara (Roger Moore) do ochrony pisarza Amosa Kleina, twórcy serii przygód fikcyjnego bohatera Charlesa Lake'a walczącego ze złowrogą i również fikcyjną organizacją S.W.O.R.D. Kiedy z biura wydawcy ktoś kradnie adres Kleina, Templar natychmiast udaje się do jego domu. Na miejscu okazujeZnajomy wydawca (Peter Ashmore) zatrudnia Simona Templara (Roger Moore) do ochrony pisarza Amosa Kleina, twórcy serii przygód fikcyjnego bohatera Charlesa Lake'a walczącego ze złowrogą i również fikcyjną organizacją S.W.O.R.D. Kiedy z biura wydawcy ktoś kradnie adres Kleina, Templar natychmiast udaje się do jego domu. Na miejscu okazuje się, że Amos Klein to w rzeczywistości Joyce Darling (Sylvia Syms), urocza kobieta, która przyjęła męski pseudonim w celu zwiększenia sprzedaży swoich książek. Niebawem obydwoje zostają porwani przez ludzi, którzy podają się za postaci z książek Joyce. Ich przywódcą jest Warlock (Kenneth J. Warren), wielki fan twórczości Amosa Kleina, który założył przestępczą organizację, wzorując się na serii przygód Charlesa Lake'a. Omyłkowo bierze Templara za ich twórcę i domaga się, aby stworzył fabułę, w której on i jego ludzie ograbiają skarbiec firmy Hermetico. Po jej napisaniu zamierza wprowadzić ją w życie.

studio
Bamore / Incorporated Television Company (ITC)
data produkcji
1968
tytuł oryg.
The Fiction-Makers
inne tytuły
Literatura i akcja Polska
Święty - Twórcy fikcji Polska
Więcej...
Film został nakręcony w Borehamwood (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Urok starego filmu

  rentl ocenił(a) film na 9

  Zastanówcie się, czy współczesne mordobicia są lepsze? Oczywiście wszystko trochę jak w teatrze, ale kończymy oglądanie w naprawdę dobrym humorze. Uwaga - nie dla wielbicieli filmów typu - dużo walki , 0 dialogów.

  • i to skonstruowana tak, aby można było ją odbierać na wielu poziomach. Trochę trzeba być obytym z angielskim poczuciem humoru i można się świetnie bawić.

   • Jest na YouTube w VO przesłane przez: itvgold1 Link: http://www.youtube.com/watch?v =9BQXiIhB9S8&feature=u ploademail oraz wiele innych filmów z lat '60 i '70. Warto poszukać. Hej!

    • Święty

     użytkownik usunięty

     Oglądałęm ten film taki sobie jest w Wielkiej Brytanii tan film byłpokazany jako dwa odcinki z serialu Święty, a w Europie jako film w kinach. Jest jeszcze drugi film Vendetta fo the Saint, nie oglądałem jego.

     • tak

      yuno ocenił(a) film na 7

      po prawdzie to odrobinkę się pomyliłam chodziło mi o serial, ale rzecz naginając może być , lubię serial z prostej przyczyny jest naiwny jak dziecko we mgle, leciał w tv ostatnio , to go obglądałam.