PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630937}
7,4 308
ocen
7,4 10 1 308
Żarówkowi ściemniacze
powrót do forum filmu Żarówkowi ściemniacze

Temat godny zastanowienia , aż dziw że cisza wśród komentatorów . Jak wspomnę swoje życie tu utłukłem trochę świetlówek , teraz wzbiera we mnie strach ile pożyje .

ocenił(a) film na 9
kwojtowicz

Na otwartym powietrzu pewnie rozbicie takiej świetlówki nie jest aż tak groźne jak w pomieszczeniu, więc spokojnie.
Bardziej martwiłbym się o tych głąbów co na YouTube rozbijają sobie takie świetlówki na głowie. :)

Swoją drogą, dawniej wszystkie termometry były rtęciowe, nie wiem jak jest teraz, ale za to się nie UE nie bierze w Polsce są jeszcze dość często spotykane. :)

ocenił(a) film na 8
DEViANT_PL

Z tego, co wiem UE już jakiś czas temu za termometry się wzięła :) W Polsce od 2009 roku obowiązuje zakaz sprzedaży (ale nie używania) termometrów rtęciowych. Historia jest jednak ponoć "podobna" do tej z żarówkami. Przeczytałam gdzieś, że dzięki pewnej byłej pani senator z USA, mającej powiązania z firmami produkującymi elektroniczne urządzenia medyczne, wprowadzono zakaz produkcji tychże termometrów w USA, a potem Bruksela skopiowała ten pomysł. Dla mnie zastanawiające, a film rzeczywiście bardzo dobry. Niestety pokazuje, jak jesteśmy bezsilni wobec "wielkich" tego świata.

ocenił(a) film na 9
iwonah3

Dokładnie... jednostka, a często nawet tłum nic nie mogą zrobić.
Politycy i tak zrobią co się im podoba i przyniesie zyski do ich kieszeni.
Taką mamy demokracje. :)

Z tymi termometrami to nie wiedziałem, nie obserwuje poczynań UE, ale wiem że w większości przypadków przesadzają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones