Żona i nie żona

1939 1 godz. 1 min.
6,2 270
ocen
6,2 10 270
104
chce zobaczyć
{"type":"film","id":36234,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/%C5%BBona+i+nie+%C5%BCona-1939-36234/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Żona i nie żona
 • topfame ocenił(a) ten film na: 7

  Przeczytałem, że film miał premierę w 1941 r. Stefan Hnydziński, odtwórca postaci Wojnickiego wg filmwebu zmarł (zginął?) w 1939 r. Ktoś wie, kiedy kręcone były zdjęcia, czy wszystkie sceny zostały nakręcone i jakie były losy tego filmu do czasu premiery?

 • Jeembo ocenił(a) ten film na: 7

  topfame Przeczytałem na jakimś forum, że nie wszystko nakręcono i finalny film zmontowany został z tego, co było. Zresztą to raczej widać - film jest krótki, a fabuła mocno kulejąca, żeby nie rzec niekompletna.
  Jako ciekawostkę mogę za to dodać, że willa, która zagrała w filmie rolę należącej do Geista "Szarotki" w Konstancinie, faktycznie znajduje się w Konstancinie-Jeziornej, na rogu ulic Piasta i Piłsudskiego.

 • topfame ocenił(a) ten film na: 7

  Jeembo dzięki:) Pasjonujące są losy tytułów kręconych przed wrześniem '39 z premierami w latach okupacji. Z tego co mi opowiadano, na niektóre filmy tworzyły się niebotyczne kolejki. Powojenna propaganda trochę wypaczyła fakty. W naszej świadomości chodzenie do kin i teatrów "za Niemca" było zakazane. Owszem, AK próbowała odwodzić społeczeństwo. W rzeczywistości sporo dorosłych, a przede wszystkim młodzieży gremialnie brało udział w seansach.