Film

Carlito's Way: Rise to Power

2005 1 godz. 40 min.
5,6 1 412
ocen
5,6 10 1412
671
chce zobaczyć
{"id":"179988","linkUrl":"/film/%C5%BBycie+Carlita+-+Pocz%C4%85tek-2005-179988","alt":"Życie Carlita - Początek","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/99/88/179988/7731142.2.jpg"}
Carlito Brigante (Jay Hernandez), uwiedziony brutalną potęgą nowojorskich gangów, postanawia wejść do królestwa chciwości i zemsty. Wraz ze swoimi kompanami szybko toruje... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Carlito Brigante (Jay Hernandez), uwiedziony brutalną potęgą nowojorskich gangów, postanawia wejść do królestwa chciwości i zemsty. Wraz ze swoimi kompanami szybko toruje sobie drogę na szczyt przestępczego świata hiszpańskiego Harlemu. Z biegiem czasu uczy się jednak, że aby przeżyć, trzeba zachować lojalność wobec przyjaciół i szacunek dla zasad rządzących ulicą.

na podstawie
Edwin Torres "Carlito's Way" (powieść)
studio
Rogue Pictures
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Carlito's Way: Rise to Power
inne tytuły
Życie Carlita - Początek Polska
Carlito's Way 2: Rise to Power (tytuł roboczy) USA
Carlito's Way: The Beginning (tytuł roboczy) USA
Carlito's Way 2: Rise to Power (tytuł roboczy) USA
Carlito's Way: The Beginning (tytuł roboczy) USA
Carlito's Way: Rise to Power (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Akcja filmu toczy się pod koniec lat 60., jednak na ścianie w salonie fryzjerskim można dostrzec zdjęcia współczesnych fryzur.
Film był kręcony w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Film powstał na podstawie pierwszej powieści Edwina Torresa o życiu kryminalisty Carlito Brigante, pt. "Życie Carlita". Jednak tytuł ten wykorzystał już w 1993 roku Brian De Palma, mimo iż jego film opierał się na drugiej powieści autora pt. "Po godzinach". Ostatecznie jednak tytuł filmu skonstruowano w ten sposób, aby uniknąć również skojarzenia z filmem Martina Scorsese z 1985 roku, o takim właśnie tytule.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych