Życie jest cudem

Život je čudo

2004 2 godz. 34 min.
7,7 11 478
ocen
7,7 10 11478
11 003
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"type":"film","id":34751,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/%C5%BDivot+je+%C4%8Dudo-2004-34751/tv","text":"W TV"}]}

Podczas wojny w Bośni w 1992 roku inżynier Luka próbuje skończyć projekt swojego życia: turystyczne połączenie kolejowe pomiędzy małym bośniackim miasteczkiem a Serbią. Byłby to hołd złożony miejscu jego urodzenia i pamięci jego nieżyjącego już ojca, bohatera II wojny światowej. Entuzjazmu Luki do powstającego połączenia kolejowego nie podziela ani jego żona, która pragnie kontynuować karierę artystki, ani syn, który chce dołączyć do drużyny piłkarskiej Partizan. Gdy wybucha wojna, żona Luki ucieka do Serbii z muzykiem, a syn zostaje powołany do wojska. Luka zostaje sam. Pilnując torów, staje się świadkiem wojennego horroru, który ogarnia Bałkany.

Bohaterem filmu jest inżynier Luka (Slavko Štimac), który po latach spędzonych w Belgradzie wraca do rodzinnej bośniackiej wsi, aby zbudować połączenie kolejowe z Serbią. Niestety jego plany przerywa wojna. Jadranka (Vesna Trivalić), żona Luki, wyjeżdża z węgierskim cymbalistą, a syn Milosz (Vuk Kostić), którego największym marzeniem jest gra w belgradzkim klubie piłkarskim "Partizan", dostaje powołanie do wojska. Luka zostaje sam. Jeden z jego przyjaciół wpada na pomysł, żeby wymienić Milosza na muzułmańską pielęgniarkę, pracującą w tamtejszym szpitalu. Aż do momentu wymiany Sabaha (Nataša Šolak) ma mieszkać w domu Luki.

Jugoslavija
opis użytkownika

Dawno temu, w odległej bałkańskiej republice, Serb o imieniu Luka budował tory kolejowe. Budował je dla turystów, by mogli przyjechać i podziwiać jego piękny kraj. Luka bardzo kochał swoją żonę Jadrankę - szaloną śpiewaczkę operową i syna Milosa. Ale wkrótce wybuchła wojna serbsko-bośniacka. Jadranka uciekła z węgierskim muzykiem, a Milos został schwytany przez wroga. Przyjaciele Luki przyprowadzili mu więc piękną muzułmańską zakładniczkę - Sabah, aby mógł ją wymienić na syna. Wkrótce oboje połączyła zakazana miłość.

Agus
opis użytkownika

"Życie jest cudem" to film opowiadający o inżynierze Luce (Slavko Štimac), który podczas wojny w Bośni pragnie skończyć projektować tory łączące małe bośniackie miasteczko z Serbią. Luka żyje ze swoją żoną Jadranką (Vesna Trivalic) - śpiewaczką operową i synem Milosem (Vuk Kostić). Niestety, sielankowe życie kończy się z chwilą, gdy Milos zostaje wezwany do wojska, a Jadranka ucieka z węgierskim muzykiem. Luka zostaje z muzułmańską zakładniczką - Sabah (Nataša Šolak), którą ma 'wymienić' na syna. Niestety, sprawy komplikują się, gdy Luka zakochuje się w Sabah...

rzastina
opis użytkownika

W bałkańskiej republice wielki inżynier Luka próbuje dokończyć wielkie dzieło. Jest nim połączenie kolejowe pomiędzy Serbią a bałkańskim miasteczkiem. Jego syn Milosz wstąpił do wojska i niestety wpadł wkrótce w ręce wroga. Przyjaciele Luki chcąc mu pomóc przyprowadzają kobietę o imieniu Sabaha by mógł ja wymienić na syna. Inżynier czuje że zakochuje się w kobiecie. Sabaha jest muzułmanką a Luka Serbem. Luka musi wybrać miedzy kobieta, którą pokochał, a swoim synem...

corinna___
opis użytkownika

Dawno temu, w odległej bałkańskiej republice, Luka budował tory kolejowe. Budował je dla turystów, by mogli przyjechać i podziwiać jego piękny kraj. Luka był wizjonerem i dobrym człowiekiem. Człowiekiem, którego inni ludzie kochali.

Luka z kolei kochał Jadrankę swoją żonę - śpiewaczkę operową miewającą ataki paniki, napady szału, hipochondrii i stuprocentowego, porażającego, niewyobrażalnego szaleństwa. Luka i Jadranka mieli syna, Milosa, którego także kochali nad życie. Milos chciał zostać piłkarzem.

Ale wkrótce wybuchła wojna. Jadranka uciekła z węgierskim muzykiem a Milos został powołany do wojska. Luka był bardzo nieszczęśliwy. Kochał swoją żonę, mimo że była wariatką, a teraz ją stracił. Kochał też swego syna, i bał się, że jego także może stracić.

Co gorsza, Milos został schwytany przez wroga, a Luka opadł na dno rozpaczy. Na szczęście miał przyjaciół. Przyprowadzili oni Luce zakładnika, którego mógł wymienić na syna. Zakładnik Luki był kobietą o imieniu Sabaha.

Sabaha była piękna. Sabaha była słodka, czarująca, i bardzo piękna. Sabaha jadła to, co Luka jej ugotował. Sabaha była jego monetą przetargową, więźniem, którego miał wymienić za Milosa. Lecz Luka czuł, że się w niej zakochuje. Na dodatek Sabaha była muzułmanką, a Luka Serbem, a przecież o to właśnie poszło w tej całej głupiej wojnie. Luka był w kropce!

[opis dystrybutora]

__Pija__
opis użytkownika

W odległej bałkańskiej republice, inżynier Luka próbował skończyć projekt swojego życia: turystyczne połączenie kolejowe pomiędzy bośniackim miasteczkiem a Serbią. Wkrótce jednak wybucha wojna. Pilnujący torów Luka stał się świadkiem szaleństwa, które ogarnęło Bałkany. Co gorsza, jego syn Milos trafił do wojska i wkrótce wpadł w ręce wroga. Na szczęście przyjaciele Luki przyprowadzili mu zakładniczkę- czarującą i bardzo piękną kobietę o imieniu Sabaha, którą mógł wymienić na syna. Między Sabahą a Luką rodzi się uczucie. Bohater stoi przed trudnym wyborem: syn w niewoli i miłość do zakładniczki, jak wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi osobami?

opis dystrybutora dvd