PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12134}

Życzenie śmierci 2

Death Wish II
6,6 4 900
ocen
6,6 10 1 4900
5,7 3
oceny krytyków
Życzenie śmierci 2
powrót do forum filmu Życzenie śmierci 2

O kurde mocny film

ocenił(a) film na 8

Rzadko się zdarza, by jakiś film zadziwił mnie przemocą i brutalnością na ekranie. Ale Życzenie Śmierci 2 to naprawdę mocny film. Chyba tylko 8mm z Nicolas'em Cage'm można przyrównać do tej produkcji, jeśli chodzi o mocne sceny. Scena gwałtu gospodyni naprawdę może obrzydzić, a już zgwałcenie chorej psychicznie córki Paula w głowie się nie mieści. Ameryki nie odkryję, że fabuła jest praktycznie taka sama jak w pierwszej części. Ale film ogląda się naprawdę dobrze (oczywiście mam na myśli to, że nie jest nudny i ma unikatową, niepowtarzalną atmosferę). Bardzo dobra jest także muzyka - w scenach nocnych bardzo podnosi nieprzyjemny klimat filmu. Było też dużo dobrych scen jak np. wszystkie strzelaniny, czy końcowa scena w szpitalu. Charles Bronson wygląda nieźle, choć zagrał przeciętnie. Dobrze to widać np. w scenie, gdy przychodzi do kostnicy zidentyfikować jego córkę - jego twarz wyraża więcej niż tysiąc słów. Ale nie o to w takich filmach chodzi. Ogólnie film jest bardzo dobry, choć nie każdemu przypadnie do gustu. 8/10

Polecam obejrzeć nieocenzurowaną wersję, znaleźć można ją na chom iku i czyta ją Jarosław Łukomski, a odradzam wersję wyemitowaną w TVP1 - jest to pocięta wersja ocenzurowanej wersji wypuszczonej w kinach, czytał ją Marek Lelek.

ocenił(a) film na 7
Hubert7671

Ja nie oglądam filmów z lektorem od 16 lat i rzeczywiście trudno znaleźć w
wersji Blu-ray czy Dvd z oryginalną ścieżką dźwiękową wersje 95 minutową.
Prawie wszystkie to 88 minut.
Tylko raz w latach 80' z bazaru trafiłem na wersje bez cenzury.

Rzeczywiście na chom iku jest jedna dłuższa wersja 91min (604mb)
(widocznie z tych 7 minut to 3 minuty dodatkowych scen oraz 4 minuty zajmują napisy)
Niestety jeszcze, że lektor to jeszcze bardzo słaba kopia.

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

Wczoraj TVP1 ponownie wyemitowało ten film, ale czytał bodaj Stanisław Olejniczak. Niestety mam problem z TVP i źle nagrało się, spróbuję powtórkę nagrać, ale wątpię by udało mi się. Wydaje mi się, że tym razem wersja była mniej ocenzurowana niż poprzednia wersja TVP. W ogóle wyszło to u nas na DVD? Bo jakieś płyty są niby z tym, ale nikt nic nie wie. Aktualnie poszukuje wydania VHS.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Tak, wczoraj na TVP czytał Olejniczak. Była to wersja R (ocenzurowana), a nie telewizyjna jak dawniej na TVP1. Film wyszedł w Polsce na DVD, ale tylko z napisami. Sam szukam wydania na VHS (bez cenzury i z Łukomskim), niestety cała seria jest wielkim rarytasem na VHS.

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

Właśnie zauważyłem, że wiele różnic było względem wersji z Markiem Lelkiem. Tamtej nie dało się oglądać, tą jeszcze się dało. Tylko kurde żałuję, że nie mam jak nagrać. Bo na legalu nie mam tej części - jako jedynej. Na divix tylko customa z Łukomskim i rip dawnej wersji TVP.

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

Wczoraj ponownie TVP1 to emitowało i tym razem nagrało mi się dobrze. Co prawda na VHS, ale szczerze mówiąc wolę na kasety nagrywać, bo są zwyczajnie trwalsze.

ocenił(a) film na 9
Hubert7671

Co do fabuły, powiem tak: film jest zarówno sequelem, jak i remakiem pierwszej części. Podobny schemat - ponownie napaść i gwałt na jego rodzinie, ale... Tym razem akcja jest skoncentrowana na zemście Kerseya na konkretnych napastnikach. Napięcie przez cały film rośnie, a jego wybuch jest przy końcowej akcji. Wszystko jest poprowadzone ładnie, zgrabnie, i film daję czystą satysfakcję przy oglądaniu.
Pierwsza część była nieco bardziej chaotyczna - Paul nie znał napastników, po prostu wyszedł na ulice i walczył ze złem. W efekcie końcowym, film nie miał aż tak zgrabnie poprowadzonej fabuły...
Trzecia część to już film klasy B, bardzo brzydko wykonany (fatalna muzyka, kiepskie aktorstwo), jednak w swojej komicznej kategorii jest to rozrywka dla oczu.
Kolejne części to zwyczajne odcinanie kuponów, a powtarzające się schematy rzeczywiście zaczynają już męczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones