PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651604}

Żywie Białoruś!

Žyvie Biełaruś
7,0 5 281
ocen
7,0 10 1 5281
4,5 4
oceny krytyków
Żywie Białoruś
powrót do forum filmu Żywie Białoruś!


Stworzyłem tutaj konto bo jestem konkretnie WKU!! na ten film i warunki jakie towarzyszyły w trakcie jego powstawania. Nie chce go hejtować i tak dalej nawet go nie ogladalem chociaz na pewno to zrobię ale do rzeczy.
Byłem w klubie Progresja i tam statystowaliśmy. Cała ironia polega na tym że film jest o WOLNOŚCI a praca bo po to tam przyszedłem polegała na tym że mieliśmy to kręcić od 8 max do 14. stawka - 50 zł .Realia były takie.
Byłem tam przed 8 - selekcja ubrania czy nie ma marek i tak dalej SPOKO tak musiało być.
do 11... CZEKANIE W ścisku na sali na dworze pizgało ostro. 3 h na stojaka czaicie to ? no nic mysle sobie spoko do 14 to mi to ryba.
Otworzyły sie drzwi i nie powiem fajnie mozna bylo sie wcielic w te role, pokrzyczeć ok spoko
okazało sie ze 1 h przedłużone potem do 16 17 18 19 ludzie wkur.... i dupa dali łaskawcy wodę i herbatę nic ponad to o godzinie 20... przerwa 20 min. ale gdzież to nie koniec jeszcze 1,5 h trzeba bylo jakies duble robic bo ten reżyserek nie potrafił nakręcić dobrze.
(ja rozumiem musi byc idealnie tak jak sie chce OK ale ja wstałem tego dnia chwile po 6... zeby tam dojechac jak to KUR*** mialo wygladac o 21 ???)
NA SAM KONIEC uwaga podpisywanie umów... tak tak bo przed nie można było z wiadomych juz przyczyn bo nikt by nie podpisał stawki 4 zł/h to zajeło też swoje bo burdel byl niesamowity, jak całe stado wybiegło po te kartki długopisów nie bylo ehhh ruszcie wyobraźnią.

I to za całe 50 zł !!!!!! umowa po pracy 4zł\ h to JEST KUR... BIAŁORUŚ W POLSCE!!!
Oczywiście ktoś sie teraz może wymądrzać (to bylo wyjsc jak ci sie nie podobało, i setki innych bzdur - tylko jak sie zmarnowało juz 6 -7 h to nie chcialo sie odpuścic a tak naprawdę należało się ...) i tak dalej ale lepiej było sobie postać 15 h. za 50 zł krzyczec skakac w jakimś gazie i nawet nie zarobić na proszek do prania i jedzenie nie wspomnę o nogach!!! . Pozdrawiam reżysera jak bym miał okazję to bym na ciebie nasłał milicję białoruską. Cisną mi sie bardziej niecenzuralne słowa ale daruje juz sobie bo nie chce zaniżyc poziomu mojej wypowiedzi. Pozdro.

Andrej_Strzelba

Pan pierwszy raz statystował? Przecież wiadomo, że to super losówka - raz będzie catering i trzy godziny pracy za stówkę, a raz mordęga 10h za 40 złotych w zimnie i bez krzeseł, ani nawet desek do siedzenia. I nie przewidzisz.

zanthiamegara

to że większości takich "eventów" tak sie postępuje to żadne usprawiedliwienie. Celem mojego rozżalenia jest pokazanie jak tak naprawdę sie traktuje ludzi którzy chcą zarobić jakikolwiek grosz. Ja wtedy akurat studiowałem ale dla innych była to że tak powiem całkiem "serio" kasa.
Byłem jeszcze w paru miejscach i wiadomo czasem sie przedłużało 1 h - 30 min ale nigdy 6 - 8 h ... i to jeszcze umowy po pracy to było wkalkulowane po prostu oszustwo i drwina z ludzi którzy przyszli uczciwie zarobić.
A to wszystko na tle walki o wolność i sprawiedliwość. I chyba własnie taka ona jest tylko nie na filmie a w Proximie.

Andrej_Strzelba

Aż podbiję bo ciekawa, nietypowa historia. Może niedoszli statyści dowiedzą się czegoś od strony praktycznej.

Andrej_Strzelba

Przyznaj się ile utworów muzycznych czy filmów ściągnąłeś z netu czy oglądałeś w necie, zamiast pójść do kina, czy kupić cd... Okradając innych to cacy, ale jak mnie okradjo to źle. Logika Kalego. Spójrz krytycznie czasem na siebie, zamiast robić szmatę z logiki...

ocenił(a) film na 8
miserylovescompany

widzę nowe normy prawne - "domniemanie winności"... a ja głupi uczyłem się, że jednak w Polsce istnieje "domniemanie niewinności".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones