PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799189}

1985

6,9 791
ocen
6,9 10 1 791
1985
powrót do forum filmu 1985

Naprawdę dziwi mnie tak niska ocena tego filmu. Moim zdaniem jest naprawdę dobry i zasługuje na uznanie wśród szerszej publiki. Wiadomo, że nie każdemu tematyka przypadnie do gustu - niektórzy ocenią film na jedną gwiazdkę, bo homoseksualizm, bo grzech, bo to sprzeczne z naturą. Jednak gdy na moment odsunie się na bok wszelkie uprzedzenia, zauważyć będzie można jaki cały ten obraz jest spójny i przemyślany - czerń i biel, wyraziste postacie, dźwięki fortepianu...

użytkownik usunięty
JvIia

Właśnie obejrzałam. Mówiąc szczerze liczyłam na drugą Filadelfie. Chodzi mi o emocje, które w tym filmie było bardzo oszczędnie dozowane. A przecież ta choroba, szczególnie w tamtych latach budziła ogromne emocje, jak wszystko, co nowe i jeszcze niepoznane.
Sam homoseksualizm był w tamtych czasach mocno kontrowersyjny, i stygmatyzowany Dodajmy jeszcze chorobę, która swoje początki miała właśnie w środowisku gejowskim..
A tu mamy bardzo spokojny, klimatyczny obraz. Może właśnie na tym polega jego urok? Sama nie wiem ….W każdym razie obraz narzuca refleksje. Musze jutro spojrzę na niego nieco inaczej.
Wzruszająca, piękna scena, kiedy brat odsłuchuje nagranie … Myślę, że ten przekaz od starszego brata, dał mu siłę do życia, i do zaakceptowania siebie takiego, jakim jest.

Klimatyczna muzyka i pięknie nakręcone zdjęcia
Film na pewno wart obejrzenia,

"A przecież ta choroba, szczególnie w tamtych latach budziła ogromne emocje, jak wszystko, co nowe i jeszcze niepoznane."
co za idiotyczna argumentacja.

isobel

to, że AIDS budziło ogromne emocje znaczy że obowiązkowo w filmach poruszających tą tematykę trzeba to podkreślać jak bardzo to było kontrowersyjne? to że budziło ogromne emocje to znaczy, że ów emocje wręcz powinny buzować na ekranie, trzeba to wręcz rzucać widzowi w twarz - to dopiero jest właściwy sposób opowiadania takich historii?

współczuje zatem podejścia do kina i do kontrowersyjnych tematów. a przypomnienie, że ta choroba miała swoje początki w środowisku tak bardzo potrzebne. bo nie wytyka się tego za każdym razem.

JvIia

prawda? jestem na świeżo po filmie. wchodzę tutaj i aż nie dowierzam, że ten film ma aż tak niską ocenę -   oglądając ten film aż dech mi zaparło. z ogromną chęcią zapoznałabym się bliżej z twórczością Yen Tana szczególnie jeżeli wszystkie jego filmy są tak piękne jak ten. oceny zdecydowanie są tu zaniżone przez tematykę ...albo równie idiotyczną argumentację jaką zaprezentowała vilka1...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones