Filmowe Kalendarium

Witam Państwa,mam pewien bardzo ciekawy plan-chciałbym stworzyć listę filmów historycznych od najstarszych wydarzeń do najnowszych na przykład:
1.Troja
2.300
3.300:Początek Imperium (wiem , że akurat te nie są do końca realne ale to nie przeszkadza)
i tak dalej i tak dalej do upadku komunizmu.
Liczę , że pomożecie mi spełnić ten plan-z góry dziękuję :)

6
  • Mogę pomóc. Obejrzałem kilkadziesiąt filmów historycznych. Może nawet ponad 100. Jak mamy to robić?

• A macie jakieś ciekawe propozycje z II Wojny Światowej ?
    Najlepsze jakie znam to:

1.Katyń
    2.Stalingrad - 1993
    3.Miasto 44
    4.Upadek
    5.Wołyń-jeszcze nie widziałem ale jestem pewien że mi się spodoba
    Znacie jeszcze coś godnego uwagi , tylko proszę traktować wojnę w europię , na pacyfiku i holokaust jako 3 oddzielne rzeczy :)

• "300" to nie jest film historyczny (podobnie jak i inne tytuły wymienione w spisie ale nie o to chodzi) jeśli już to quasi historyczny. "300 Spartan" owszem. Swoją drogą film jest moim zdaniem przereklamowany. Owszem klimat niezły ale ma sporo niedociągnięć: 1. Efekty specjalne, jeżeli można tu o takich w ogóle mówić są godne np. Pana Kleksa (schwytany przez Leonidasa wilk nieodmiennie kojarzy mi się z królem wilków zabitym przez księcia Mateusza), strzały już lepiej wyszły w filmie "300 Spartan", a o samoprzebiciu się Efialtesa szkoda już pisać. Przy obecnej technice mogli się lepiej postarać. 2. Filmowi zabrakło monumentalizmu; przecież było tam kilkadziesiąt tysięcy Greków i Azjatów. Sory wiem, że to nie miejsce na recenzje ale przy okazji nie można się powstrzymać. Co do filmów historycznych, było ich sporo (wpisanie Asterixa i Obelixa w ten nurt to chyba żarty?) ale podam kilka przykładów: "Barbarzyńcy przeciw rzymskim legionom", "Upadek cesarstwa rzymskiego", "Narodziny narodu", "Generałowie", "Gettysburg", "Chwała"...i tak można by wymieniać do rana. Założyciel postu podjął się naprawdę niełatwego zadania. Należałoby jeszcze podać, czy chodzi o filmy luźno nawiązujące do historii czy do stricte historyczne.

• No właśnie mi chodziło o takie nawiązujące do historii albo osadzone w dawnych czasach ale bez rażących przekrętów . Co do 300 to dużo czytałem o tym ile jest w nim historii i doszłem do wniosku że poza liczbą sojuszników Spartan wszystkie pozostałe przeinaczenia mają jedynie charakter wizualny natomiast sam przebieg i sens tej bitwy został nienaruszony . Co do efektów specjalnych to film nie miał tu wyglądać realistycznie tylko widowiskowo , miał przypominać komiks i dlatedo jest taki przerysowany . Dzięki za propozycje :)

• samo 300 też nie bardzo trzyma się prawdy historycznej bo przeciwko Persom w bitwie pod Termopilami nie walczyło tylko 300 Greków

• To może w ogóle powinniśmy zacząć od początku czyli filmu "10000 lat przed naszą erą"

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: