PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163597}

300

7,5 397 477
ocen
7,5 10 1 397477
6,5 28
ocen krytyków
300
powrót do forum filmu 300

Legendarna historia, monumentalne sceny i mistyczne postacie. Nastrój legendy i koloryt obrazów. Ciekawa koncepcja i wykonanie. Film stanowczo warty obejrzenia. Świetne elementy scenograficzne i monumentalnie podane niektóre pomysły na sceny czy epizody. Zachwyca postać króla Persów Xerxesa czy kilku jego emisariuszy w otoczeniu elementów oprawy dworskiej. Świetny nastrój wprowadzają różnorodne, perskie jednostki wojskowe. Mistyczni Nieśmiertelni w maskach i przedstawiciele innych ludów imperium. Nawet zwierzęta przystosowane do walki. Artystyczne sceny bitewne, pełne dynamiki i kolorytu, wzbogacone konwencją slow motion.
Niestety o półkę niżej podane są sceny cywilne - niektóre ocierają się nawet o klasę B. Wszelkim przemówieniom można nie tyle zarzucić patos (przecież zrozumiały w tej historii) co bardziej zwyczajną nudę. I dotyczy to nie tylko odezw Leonidasa ale nawet kompletnie nieprzekonywującego przemówienia Królowej Gorgo (do momentu wystąpienia Therona) Reasumując - gdyby nie było Gladiatora, 13. Wojownika czy Władcy Pierścieni można by uznać ten film za bardzo dobry, może nawet rewelacyjny. Mając jednak takie punkty odniesienia widać jak można lepiej "sprzedawać" takie historie oparte o pół-baśniową konwencję. Bliżej mu zatem do Beowulfa i moja ocena to bardziej 7,5.

ocenił(a) film na 10
Gregory_deVar

ble ble ble..

Gregory_deVar

Sam bym lepiej tego nie ujal.Dokladnie tak samo mysle .Wlasnie to ze film nakrecony,nie czysto historycznie,tylko z mitologicznego punktu widzenia.Dzieki temu tworcy mieli duzo wieksze pole manewru,mogli popuscic wodze fantazji.Przez to zyskuje,nadaje taki troche mroczny klimat,ktory tez zręcznie jest przeplatany ze scenami humorystycznymi (ale nie przesadzony).Naprawde swietnie nakrecony.Mysle,ze to film w pewnym sensie przelomowy,wprowadzajacy do kina nową jakosc.Nie przypominam sobie wczesniejszych filmow z takimi rozwiazaniami.Podobnie bylo tez z filmem "Awatar".Pozdrawiam

skolim_filmweb

ale on jest na podstawie komiksu a nie nawet legendy i jedyne zgodne z historią oraz legendą rzeczy to termopile, xerces oraz leonidas ^^

BestPal

Zgadzam sie,ale nawet jesli film jest nakrecony na podstawie komiksu to opis bitwy o Termopile i tak jest tez opisany w mitologii greckiej wlasnie w tym samym stylu,tylko o to mi chodzilo.

BestPal

Po za tym prawdopodobnie komiks jest stworzony na podstawie wlasnie mitologii greckiej,czyli film też,choć nie bezpośrednio.O to mi chodzilo,ale to nie zmienia faktu,ze film świetny :-) A co powiesz na temat drugiej części?Tzn. "300 :Początek imperium"?

skolim_filmweb

całkowita porażka, w zasadzie nawet nie mam pojęcia na czym sie tam opierali bo to całkowita abstrakcja jest ^^, po oglądnięciu 2 części mam ogólnie lepsze zdanie o 1 ^^

BestPal

Tak na moje oko opierali sie glownie na sukcesie pierwszej czesci.Chcieli chyba zrobic cos podobnego,ale mysle podobnie jak Ty.Nie wyszło...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones