303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303

2018 1 godz. 45 min.
5,6 22 009
ocen
5,6 10 22009
11 113
chce zobaczyć
4,9 7
ocen krytyków
{"rate":4.85714,"count":7}
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię
  • Mamy 2018 rok, a "efekty komputerowe" wyglądają jakbym grał w Red Barona na Atari 28 lat temu... Do cholery, przecież to ma być poważny film, a wychodzi żenada! Jak się brać za taką tematykę, to należy zrobić ją porządnie. albo nie robić wcale!

• big_army ocenił(a) ten film na: 3

pupop Bez komentarza. Ten zwiastun to jakaś porażka. I do tego takie to tanie, zrobili byle zrobić i wejść do kin przed naszym filmem, chociaż wiedzieli, że jest robiony i był pierwszy. Wstyd

• big_army Przy tak tragicznych efektach wciśnięcie się do kin przed polskim filmem to dla nich chyba jedyna nadzieja na kasę

pupop A oni reklamują to jako "hollywoodzką" produkcję... śmieszne to...

• big_army Niestety z Hollywood to to wiele wspólnego nie ma, może liczą na to, że ludzie u nas "głupie" to łykną ten frazes reklamowy.trochę to przykre, ze robi się tyle szumu koło tak taniej produkcji

pupop A do tego te naiwniaki wierzą, że dwie premiery w ciągu 2 tygodni to "przypadek". No k... ręce opadają

• big_army A co złego w dwóch filmach o takiej tematyce w podobnym czasie? Ja tam się cieszę, że mogę sobie porównać. Trailer na pewno lepszy z Dorocińskim

• big_army Wiadomo, że nie, mam nadzieję, ze nikt w to nie wierzy

pupop Niestety są tacy, co "wierzą". Niejaki pankracjusz tu się ciska i wszystkich atakuje... przypadek?

• pupop Właśnie obejrzałem ten zwiastun i jestem zażenowany. Sądziłem, że polski film o naszych lotnikach będzie pod tym względem tragiczny, bo filmowcy mieli do wykorzystania chyba tylko 1 hurricana i makiety, ale tam to wygląda akceptowalnie, ale to co zobaczyłem w tych zwiastunach to jest jakieś nieporozumienie. Z tym Atari zdecydowanie przegiąłeś, ale jak pomyślę o takim Ił-2 szturmowik z 2001 to naprawdę nie wyglądał wiele gorzej, a przecież nie można porównywać gry komputerowej gdzie grafika renderowana jest w czasie rzeczywistym z filmem gdzie prace nad CGI trwają miesiącami. Jeżeli wypuszczą ten film do kin, to będzie kompromitacja, on się ledwo nadaje do puszczenia w BBC w niedzielny wieczór. Kuźwa, "katastrofa w przestworzach" ma lepsze wizualizacje.

• Lukasz_Kuliberda Wiesz, tekst z atari to była zamierzona przesada, takie "wzmocnienie" wypowiedzi:) Masz całkowitą rację o Katastrofach w przestworzach! Trafione w punkt. Biorą jakiegoś Gibsona, a na normalne efekty na poziomie żałują... normalnie żenada kompletna. To rzeczywiście zwiastun tego polskiego już dużo lepiej wygląda. Oby film też im lepiej wyszedł

• pupop Dokładnie to samo spostrzeżenie po obejrzeniu obydwóch zwiastunów ;) Również jestem zaskoczony, że w polskiej produkcji efekty są znacznie lepsze. Ciekawe jakie firmy odpowiadają za postprodukcję do tych filmów i jakim budżetem dysponowali. W przypadku "303. Bitwa o Anglię" pewnie nikt nie będzie chciał się nawet przyznać, chyba że to pierwszy projekt jakiegoś studenta ;)

• Sanclerz Znalazłem informację, że za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post. Nawet już się chwalą ujęciem z teaser'a w swoim reel'u... Żeby nie było wątpliwości, to angielskie studio z siedzibą w Londynie ;)

• Sanclerz Albo tak jest napisane :)
    Była kiedyś afera z pewną stroną pobieraczek, ktora miała mieć siedzibę w Dubaju:)

Sanclerz Dokładnie. Kurde wiele dokumentów jest lepiej zrobionych

• Lukasz_Kuliberda Jedna tylko uwaga - BBC to nawet na papierowych dekoracjach dobry film by zrobiła :(

• buczu_bucz ocenił(a) ten film na: 7

pupop Straszna krytyka jak na zwiastun, może warto dać mu szanse :D

• pupop Przed zwiastunem w kinie liczyłem na walki w powietrzu jak w Dunkierce, skoro film miał iść w stronę realizmu. Niestety rozczarowałem się, gdyż dostałem słabą wizualnie papkę rodem z cut-scenek z gier za 9.99 z biedronki. Fabuły nie oceniam, bo filmu nie widziałem, ale wizualna papka walk powietrznych jaką mi zaserwowano w zwiastunie skutecznie mnie zniechęca do tego filmu. Chyba poczekam aż będzie na VOD za 9.99, bo wydać 20 parę złotych za bilet do kina nie mam zamiaru

• Shadow_5 Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Dunkierka miała mega duży budżet, więc nie rozumiem jak można ją zestawiać z produkcją, której koszty wyniosły TYLKO 10 mln zielonych. Kompletnie nie rozumiem tego typu porównań. To tak jakby zestawić kupno kebaba z dworcowej budki z obiadem w dobrym lokalu. Niby to i to jest jedzeniem, ale dysproporcja kosztów dość mocna i jakość od razu wyczuwalna. Produkcja z mega dużym budżetem zawsze będzie wyglądać lepiej wizualnie w porównaniu to filmów o dużo niższym budżecie.

• PanKracjusz To weź mi w takim razie powiedz, jak bardzo może się różnić budżet tego filmu a filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"? Bo miałem możliwość zobaczyć obydwa zwiastuny jeden po drugim w kinie i powiem ci, że różnica jest olbrzymia. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" oglądało się z przyjemnością, modele samolotów były ostre, wyraźne. Natomiast w "303. Bitwa o Anglię" modele są rozmyte, niewyraźne, zapewne po to, żeby ukryć ich słabe wykonanie.

• Shadow_5 No wiesz każdy twórca inaczej podchodzi do tematu tego typu scen. Jedni idą w ilość walk, co odbija się na jakości, z kolei inni zrobią tylko kilka takich scen, ale z lepszą szczegółowością. Po premierze wszystko się wyjaśni.

• PanKracjusz Wiem. I tak samo każdy odbiorca ma prawo oceniać efekty wizualne inaczej. Mnie szczególnie kłuje w oczy tak marne wykonanie modeli, bo jestem po studiach grafiki komputerowej i wiem ile czasu trzeba by włożyć w wykonanie porządnego modelu 3d z realistycznymi teksturami. To co widzę na zwiastunie tego filmu, wygląda jak robione na "odwal się", po taniości.

• Nieujarzmiony ocenił(a) ten film na: 1

pupop Mnie zwiastun również przeraził. Ciekaw jestem pierwszych opinii tych co obejrzą film. Jak to wyszło na ekranie

• Nieujarzmiony No i to jest dobra myśl, przede wszystkim zobaczyć film

Henrikko Zobaczyłem i wk... jeszcze większe, bo nie tylko efekty marne , ale i fabuła słaba

• minoshers ocenił(a) ten film na: 1

pupop Dołączam się do grona tych, co obawiają się o jakość tego filmu. Po weekendzie będą mądrzejszy.

• CORWIN_2 ocenił(a) ten film na: 7

pupop Potwierdzam ....byłem widziałem....film fajny efekty cienkie jak polsilver......był zwiastun naszego przed tym filmem....zapowiada się ciekawiej

CORWIN_2 Na to liczę. Bo ten tutaj to i efekty fatalne i fabuła słaba

• Akwafan ocenił(a) ten film na: 5

pupop Zwiastun zapowiadał ekscytujące widowisko, jednak po wizycie w kinie uważam, że film jest nudny i po prostu słaby, zwłaszcza pod względem "efektów specjalnych". Podobno miał przedstawiać obraz męstwa i kunsztu lotniczego, a tak naprawdę pokazuje naszych rodaków, jako niezdyscyplinowanych awanturników, kobieciarzy i pijaków, z nieodłącznym papierosem w dłoni...

• an8w ocenił(a) ten film na: 2

Akwafan Potwierdzam

• Scrach ocenił(a) ten film na: 3

Akwafan Taak, w filmie Polacy latali dokładnie tak samo jak Brytyjczycy. Natomiast ich sukces w dużej mierze wynikał właśnie z odejścia od atakowania w formacji i dużych zgrupowań...

Akwafan Bardzo dobrze napisane! To mnie właśnie najbardziej w tym filmie boli.

• BlueSky_on ocenił(a) ten film na: 8

pupop Ocenianie filmu po zwiastunie....hmmm.... to takie.... gimbusowate :)

• pupop Dodajmy do tego dabing i nagle twierdzenie efektu infantylizacji przestaje potrzebować dodatkowych dowodów :)

• CorporalHicks ocenił(a) ten film na: 7

pupop To widać że nigdy nie grałeś w Red Barona. To była gra o I wojnie światowej no i miała grafikę wektorową nieteksturowaną z płaskim cieniowaniem. Zapewniam cię że walki powietrzne w tym filmie wyglądają lepiej, chociaż nie tak dobrze jak w filmie z Adamczykiem.