33

The 33

2015 2 godz. 7 min.
6,9 9 213
ocen
6,9 10 9213
5 408
chce zobaczyć
{"type":"film","id":689586,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+33-2015-689586/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 33
  • astra224 ocenił(a) ten film na: 8

Wyśmienita obsada. Film na faktach. Nie odczuwa się tych dwóch godzin trwania filmu. Zaskoczyła mnie niska nota oceny. Ponoć to kwestia gustu. Ponoć. Film godny polecenia.

• astra224 A co było w nim takiego niezwykłego?

RAC_79 Co? Wszystko jest zawarte w komentarzu nieco wyżej.

• astra224 Czyli po prostu poprawny film bez większego hałasu.

RAC_79 Według Pana film z większym hałasem to np. jaki?

• astra224 Moim zdaniem tematyka jest zbyt sztampowa żeby z tego filmu zrobić coś ambitnego. Jest temat, trochę empatii, jakiś lekki zarys bohaterów, trochę już starzejącej się gęby Banderasa i to wszystko. Chociażby drugiego Alive, dramat w Andach z tego nie będzie.

RAC_79 Alive jest dość szablonowy i bardzo przewidywalny. Podobnie jak 33 tym bardziej że śledziłam losy górnikówz Chile. Uważam że obsada dobrze dobrana. Nie sądzę by starzejący się aktorzy stanowili problem. Nie dla mnie.

• astra224 Głównie chodzi mi o Banderasa. Przyzwyczaiłem się do jego ról... hm jakby to nazwać nieco komediowo-kostiumowo z lekkim zabarwieniem czegoś głębokiego. Nie widzę go kompletnie w takich rolach. Dla mnie to bardziej celebryta-pajac(nie ma na myśli tutaj nic negatywnego) filmowy niż poważny aktor. Może po prostu to 'wina' pozytywnego zakończenia, ze wszyscy zostali uratowani. Z reguły lubię smutne zakończenia, lepiej smakują mi.

• astra224 Głównie chodzi mi o Banderasa. Przyzwyczaiłem się do jego ról... hm jakby to nazwać nieco komediowo-kostiumowo z lekkim zabarwieniem czegoś głębokiego. Nie widzę go kompletnie w takich rolach. Dla mnie to bardziej celebryta-pajac(nie ma na myśli tutaj nic negatywnego) filmowy niż poważny aktor. Może po prostu to 'wina' pozytywnego zakończenia, ze wszyscy zostali uratowani. Z reguły lubię smutne zakończenia, lepiej smakują mi.

RAC_79 Skóra w której żyję, wywiad z wampirem, deaperado, zabójcy, niezniszczalni czy Filadelfia to mi przychodzi do głowy, tak na szybko, jak wspominam o Banderasie. I wydaje mi się że świetnie gra świra. A co do pozytywnego zakończenia to po prostu mieli szczęście więc nie mogli zakończyć tego inaczej.

• astra224 Desperado? Serio? Samej konwencji Tarrantino i Rodrigueza nie można brać na poważnie :) Miał owszem dobre role, szczególnie pamiętam Filadelfię z 1993, ale jako tako mi nie wykreował się na poważnego aktora. Ale też lubię jego role np z 13 wojowników z 1999 (pisze z pamięci)

Tak, o tym też pisze. Przez historię, która zakończyła się pozytywnie to nie odbiło się już tak fajnie na końcówkę w filmie. Moim zdaniem rzecz jasna.

RAC_79 Wymieniłam te filmy które przyszły mi do głowy bez zaglądania nigdzie i bez dłuższego zastanawiania się nad tym. Nie mówię, że w desperado zagrał dobrze a że dobrze gra świrów. A co do 13tego wojownika to faktycznie postać którą zagrał całkiem dobrze mu wyszła.

• astra224 Desperado? Serio? Samej konwencji Tarrantino i Rodrigueza nie można brać na poważnie :) Miał owszem dobre role, szczególnie pamiętam Filadelfię z 1993, ale jako tako mi nie wykreował się na poważnego aktora. Ale też lubię jego role np z 13 wojowników z 1999 (pisze z pamięci)

Tak, o tym też pisze. Przez historię, która zakończyła się pozytywnie to nie odbiło się już tak fajnie na końcówkę w filmie. Moim zdaniem rzecz jasna.

RAC_79 Alive jest dość szablonowy i przewidywalny. 33 w sumie też jest przewidywalny. Bynajmniej dla mnie. Ale to dlatego że obserwowałam losy tych górników i znałam zakończenie. Jak dla mnie starzejący się aktorzy, nie stanowią problemu. Wręcz przeciwnie uważam, że obsadę dobrali dość dobrze.

RAC_79 Ojjj coś mi się powieliło. Sorki.

RAC_79 Ojjj coś mi się powieliło. Sorki.

• astra224 Coś filmweb szwankuje, mi również chyba zdubluje.

RAC_79 No chyba coś jest nie teges. Więc chyba czas zakończyć tą uroczą wymianę zdań.

RAC_79 No chyba coś jest nie teges. Więc chyba czas zakończyć tą uroczą wymianę zdań.

• astra224 ta ocena to jakaś katastrofa. fw to gó.wn.o!
    Transformersy i avengersie maja oceny powyżej 7, a taki wspaniały film jest zwyczajnie skrzywdzony tak niską oceną.
    walić oceny na fb, są funta kłaków niewarte!

the_men_from_okinawa akurat ja uwielbiam transformersów ;)

• Scrach ocenił(a) ten film na: 8

the_men_from_okinawa Prawda to... Trzeba kopać głęboko, żeby dotrzeć do ciekawych historii, bo to co ludzie kupują i tym samym wytwórnie promują to pogarda dla inteligencji

• jazdowicz2666 ocenił(a) ten film na: 7

astra224 Również uważam że film jest godny obejrzenia,ogląda się z ciekawością do samego końca.Średnia tu na FW jest zaniżona,ale to nie pierwszy film który jest dobry,a ma niską ocenę.Teraz dużo dzieciaków z gimbazy ocenia filmy i jak nie ma w nim trupów i hektolitrów krwi rozlanej,to uważają że film jest słaby,przez co zaniżają jego średnią.