PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127019}

36 komnata Shaolin

Shao Lin san shi liu fang
7,5 1 793
oceny
7,5 10 1 1793
36 komnata Shaolin
powrót do forum filmu 36 komnata Shaolin

czym dla wuxia jest "Dotyk Zen" a dla kina samurajskiego "Siedmiu Samurajów". I w sumie wielu ludzi traktuje "36 Komnate..." właśnie w ten sposób jednak zabrakło tu kilku elementów które są w filmach Kinga Hu i Kurosawy. Sam trening jest świetny jednak po opuszczeniu klasztoru przez San Ta całą historię można było o wiele bardziej rozbudować i nadać jej bardziej epickiego rozmachu a koniec końców skończyło się na wprowadzeniu kilku ciekawych bohaterów, świetnym czarnym charakterze, kilku mordobiciach i basta. Spokojnie można było z tego zrobić tak długie dzieło jak wcześniej wspomniane produkcje. Mimo niewykorzystanego potencjału film jest super i jest to jedno z największych dzieł kung fu... dziwią mnie tak krytyczne komentarze na forum.

dansol20

To jest czysto rozrywkowe kino ale w swym charakterze znakomite. Film wyróżnia szczególnie fenomenalne sceny treningu. Najlepsze w chińskich filmach jakie wyszły kiedykolwiek. Na pewno tytuł na równi z Wejściem smoka, i najlepszy Gordona Liu ( potem Niepokonany wojownik, reszta już słabsza ).

ocenił(a) film na 8
grzegorz_cholewa

poza tymi tytułami które podałeś do czołówki Kung Fu dodał bym jeszcze film "Iron Monkey" z 1977 r. Genialne kino zemsty ze świetnymi, krwawymi scenami walk... ogółem Kung Fu nie mam obejrzanych wiele produkcji ale zamierzam to nadrobić w przyszłości

dansol20

"reszta już słabsza" - chodzi mi o filmy Gordona Liu. Dalej za tą dwójką filmów z jego udziałem jest Powrót do 36 komnaty, poza podium Legendarna broń kung fu i Uczniowie 36 komnaty. Na cda jest trochę tego powrzucane. Jest tam Niepokonany wojownik i druga część 36 komnaty, Wu Du, i jeszcze trochę innych.

ocenił(a) film na 8
grzegorz_cholewa

pisząc o "Wejściu smoka" myślałem że odnosisz się już ogółem do czołówki kina Kung Fu. "Eight Diagram Pole Fighter" i "Five Deadly Venoms" (z tym Wu Du to jakiś dziwny pomysł na tytuł) oglądałem i to bardzo fajne filmy, co do reszty Liu pewnie kiedyś zobaczę, dzięki za tytuły!

dansol20

Nie, w przypadku Gordona nie doprycezowałem. Sam siebie poprawiłem. Jakbym miał ogólnie dać własny ranking filmów sztuk walki to całą czołówkę zająłby King Hu. A bez wuxia to chyba tak:

1. Ip Man ( 2008 )
2. Policyjna opowieść ( 1985 )
3. 36 komnata Shaolin ( 1978 )
4. Wejście smoka ( 1973 )
5. Niepokonany wojownik ( 1983 )
6. Wu Du ( 1978 )
7. Pijany Mistrz ( 1978 )
8. Żelazna małpa ( 1993 )
9. Niezwyciężony zawodnik ( 1972 )
10. Nieustraszony ( 2006 )

ocenił(a) film na 8
grzegorz_cholewa

widziałem sporo z tej listy którą podałeś chociaż też fakt że "Policyjną Opowieść" i "Pijanego Mistrza" dawno temu w tv... ale "Ip Man" na pierwszym miejscu?? Dobry film ale bez przesady... ogółem nie podejmuje się stworzenia swojego rankingu Kung Fu bo mam sporo do nadrobienia, poza tym to właśnie klasyfikowanie niektórych tytułów względem przynależności do Kung Fu, Wuxia jest dosyć trudne... Uwielbiam "The Boxer's Omen" albo quadrologie Yu Wanga "Chinese Boxer" ale to są w sumie jakieś komediowe martial arts, do tego sporo fantasy wuxia jak "Close Encounters of the Spooky kind" czy "Miracle Fighters".
Co do King Hu to widziałem cztery jego filmy z których trzy były całkiem spoko jednak ogółem facet mnie nie rusza, fakt faktem że ładnie tam chodzi kamera, jest fajna kolorystyka itd ale produkcje mnie nie wciągają tak bardzo abym ocenił je na wyżej niż 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones