PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625531}

4:44. Ostatni dzień na Ziemi

4:44 Last Day on Earth
4,0 1 859
ocen
4,0 10 1 1859
2,7 3
oceny krytyków
4:44. Ostatni dzień na Ziemi
powrót do forum filmu 4:44. Ostatni dzień na Ziemi
ocenił(a) film na 1
toni666

Nuda. prosze pana, nuda. Nic sie nie dzieje - siedzi sobie w chałupie dwoje dziwaków, w telewizorze leca jakies głodne kawałki odnosnie sensu zycia, pitolenie buddystów i innych nawiedzonych, i jak zwykle na koniec tego typu "końcoświatowych" dzieł jasne swiatło i wrzask : miłośc jest najwazniejsza! Jesli ogladałes "Love", "Ostatnią miłość na Ziemi" czy "Przyjaciela do końca świata" - to tę filminę sobie odpuść. Szkoda czasu.

1/10

ocenił(a) film na 7
cronin35

Jak zadowala Cię romansidło o końcu świata, to OK. Ale nie neguj pewnej filozofii doświadczania w poważniejszej kwestii tego tematu. To dobry film. O ile kogoś interesuje ten temat.

ocenił(a) film na 1
lecterm

pitolenie zawsze bede negował. No bo o czym był ten film? No?

ocenił(a) film na 7
cronin35

Nie uznajesz filmu bez strzelaniny? Fellini, Bergman? To wszystko shit?

ocenił(a) film na 1
lecterm

nie przesadzaj, to coś nawet nie nadaje się aby stac obok filmów w/w twórców.

ocenił(a) film na 7
cronin35

Mówię o typie wypowiedzi. Nie mówię, że to rewelacyjny film. Rzeczywiście ta tematyka mnie w ogóle nie interesuje. Ale to nie znaczy, że jest zły.

ocenił(a) film na 1
lecterm

ok. co zatem jest w tym filmie (oprócz gargantuicznych bzdur na temat przyczyny i skutków kataklizmu)? mamy kolesia z nijaką przeszłoscią, którego jedynym odrobinę czytelnym zachowaniem jest rozmowa z była żoną, jego kobite, która zawzięcie bazgrze pedzlem po płótnie (aby na koniec w przypływie jakiejs kosmicznej weny machnąc symbolicznego smoka żracego własny ogon), na wstępie mini bzykanko, celem utrzymania widza przy ekranie, potem miszmasz gadek pseudofilozofów i innych nawiedzonych prezentowanych na ekranie tv i ..tyle.
wybacz, ja tego nie kupuję.

ocenił(a) film na 7
cronin35

Oprócz bzykanka na wstępie, by zatrzymać publikę, to we wszystkim się zgadzam z Tobą. Na tym to właśnie polega. Dla niektórych ludzi jest to tak ważny temat, że Ty mówisz o wszystkim, że jest płytkie, dla reszty jest to stokroć głębsze, ważniejsze. Poza tym, ten film nie jest źle zrobiony, jak tu ktoś napisał. To jest tylko bardzo elitarny temat. Polubią go Ci, którzy kupili bunkier na koniec świata!

lecterm

Ty bądź elitarny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
użytkownik usunięty
kamilneopl

no właśnie "kamilneopl", u Ciebie "Gwiezdne Wojny" - nota 9... teraz widzę, że Twoja wypowiedź nabiera sensu :P
a kolega "lecterm" wspomina coś o głębi kina, a jeszcze kostek nie zamoczył...
cóż, muszę sam sprawdzić o co tyle krzyku :P

ocenił(a) film na 1
cronin35

Szukam tej odpowiedzi o czym był ten film no i patrz kurna nie znalazłem...

ocenił(a) film na 3
Last_Ronin

Ja się dowiedziałam, że to kawał dobrego kina. Solidnego, kurna, kina.
Nie mówili konkretnie, o czym :)))

ocenił(a) film na 1
dzungo

Film o dobrym kinie, tego jeszcze nie było kurna...

ocenił(a) film na 3
Last_Ronin

Film o dobrym kinie... buahahaaa o matko (obcieram łzy ze śmiechu) :D
Film o dobrym kinie... nie no... :)))

ocenił(a) film na 5
dzungo

Haha... Kwikłem... Hahaha... Masz chłopaka? Mamy ten sam rodzaj humoru, może byśmy razem ten tego no...

ocenił(a) film na 3
Artanis

:)

lecterm

Uwielbiam wyszukiwaczy trzecich den w dennych filmach.

cronin35

Pierwszy film, który obejrzałem, który nie był oparty o żaden scenariusz.... Ot, ktoś zapomniał napisać treść :) Właśnie skończyłem to "dzieło". Szkoda czasu i powierzchni na dysku.

Gimadmin

Dzięki za zaoszczędzone 1,5h.

ocenił(a) film na 3
kfcboy

eee, film trwał tylko godzinę czternaście

ocenił(a) film na 2
toni666

Co można napisać o tym "hicie"?
Cóż, głupota twórców tego gniota nie zna granic.Mianowicie; czy mam uwierzyć,że w ostatnim dniu świata będę mógł sobie zamówić w restauracji jedzenie na wynos? Czy będę mógł przejechać się taksówką po to,żeby zaliczyć prostytutkę stojącą na rogu?
Poza tym czy przy znikającej osłonie Ziemi klimat w ostatnim dniu świata sprzyjałby pieszym wędrówkom? Raczej mam co do tego wątpliwości.
No i Willem o twarzy orangutana z młodą laską, która mogłaby być jego córką-niebywałe.
Szkoda czasu na tą bzdurę.
Ocena 2/10

Mega_filmoholic

chyba mnie przekonałeś

Mega_filmoholic

racja... koniec świata i na dzien dobry absurdem jest że telewizja nadal działa. wszyscy dalej chętnie chodzą do pracy. nie tylko dotyczy to ekipy telewizyjnej, ale takze w/w restauracji, sklepów, taksówkarzy... a może to roboty, albo mają wyłączone mózgi. przeciez ludzie to hołota i gdyby był koniec świata to by do reszty zdziczeli.... przykładem mogą być nietakdawne wydarzenia w Wielkiej Brytanii. chyba, że ten koniec świata to tylko taka przenośnia i dodatek to filozofii.... coś jak "druga ziemia", ale zaraz.... tutaj przeciez niewiele tej filozofii... paru kumpli przy stole gada o tym który ma wiekszy staż małżeński (amerykanie to we wszystkim rywalizują), ta ciągle coś bazgrze na płónie..... porażka. mógłbym tak w nieskończoność wymieniać wady tego filmu, ale po co? średnia jest adekwatna

ocenił(a) film na 2
dontpanic

Przykro mi,że Abel Ferrara zabrał Ci 82 minuty życia. Za takie filmy to powinny być kary-może nie więzienia,ale np. publiczna chłosta byłaby w sam raz.

dontpanic

Jestem dozgonnie wdzięczny :) Nie stracę czasu na oglądnie tego filmu. Czasem lepiej przeczytać komentarz :)
Dziękuje za uratowanie, 82 minut.

ocenił(a) film na 1
TomaszO1983

Czy jest ktoś na tym forum kto oglądał wcześniej "Tres días" ? Jestem ciekaw, jak dana osoba ocenia "4:44 Last Day on Earth" pod kątem tamtego filmu.

toni666

To zależy od tego co lubisz. Moim zdaniem jest to kawał dobrego kina. Jest o uczuciach, o ludzkiej godności. W tym filmie przyglądamy się jak człowiek radzi (i nie radzi) sobie z nadchodzącym końcem świata (swojego i bliskich życia). Jestem świerzo po seansie i jest to zdecydowanie jeden z tych filmów które chodzą za człowiekiem jeszcze przez pewien czas i zmuszają do refleksji. Akcja toczy się powoli, to film psychologiczny. Jest oparty na dialogach, nie ma nagłych zwrotów akcji. Jeżeli nie gustujesz w takich klimatach to nie polecam. Jeżeli jednak to na pewno warto zapoznać się z tą pozycją:)

ocenił(a) film na 2
toni666

Większość scen zrobiona po nic, dialogi podobnie, wciśnięte na sile, niedopracowane i nie pasujące do kupy, bełkot. Podstawowy problem to brak autentyczność, wszystkie niemal ruchy i działania dwójki bohaterów zioną sztucznością. Pomijam błędy techniczne. Strata czasu i nerwów.

ocenił(a) film na 3
Svarta

dzieki zawszystkie komentarze , ogladalem ten film jakis rok temu , mniej wiecej, musze powiedziec ze rozczarowanie i to mocne , ten film nie zasluguje na taka obsade, reklame i faan, film tak naprawde o niczym , na sile a oprocz tego niedokonczony, wiekla klapa moim zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones