PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826154}
5,9 40 240
ocen
5,9 10 1 40240
2,9 7
ocen krytyków
6 Underground
powrót do forum filmu 6 Underground

Film po prostu męczy. Podziwiam osoby, które rozpływają się w pozytywnych recenzjach. Ogląda się go jak zbiór scen ze wszystkich części Transformers, tym razem pod przewodnictwem R.R. Jeśli ktoś lubi oglądać w kółko to samo, będzie zachwycony. Kadry, montaż, sposób narracji, lokacje. Wszystko to już było, każdy pojedynczy wybuch wygląda jak wycięty z filmu o robotach. Estetyka filmów Baya jest wszystkim znana, ale kalka samego siebie jest już przesadą. Co 5 minut pojawia się ten sam motyw muzyczny budujący patos aby nagle zaatakować nas humorystyczną wstawką. Fabuła filmu traktuje widza jak najgorszego kretyna. Niby poważny temat, broń biologiczna, zamach stanu, ale wszystko nawet nie próbuje nie być naiwne. To już nie jest film gloryfikujący walkę o demokrację. Jest to przerysowany, przepełniony najpłytszymi przenośniami film, budujący fabułę, której 3/4 można by usunąć bez straty dla filmu. Postaci są absolutnie jednowymiarowe,mimo, iż spora część filmu wprowadza ich i ukazuje retrospekcje ich życia. Główny atnagonista to postać zła "bo tak", tamci w tamtych krajach są źli i tyle! Aby nikt się nie obraził wymyślimy jakąś nazwę i dodamy do niej końcówkę "stan". Oto właśnie ten film w zarysie. Motywacja wszystkich jest praktycznie nieznana. Jak na elitarny oddział, zbudowany z najlepszych, tworzący im drugie życie i teoretycznie nadający sens na przyszłość, mamy wrażenie, że są to pięciolatki z mega drogimi zabawkami i kodami wpisanymi w trakcie rozgrywki. Oczywiście nie może zabraknąć wyjętych nie wiadomo skąd romansów, które chyba są najbardziej zbędnymi wątkami w filmie, uszytymi tylko pod dwie humorystyczne wstawki i zakończenie. Sceny pościgów i efekty specjalne nie uratują tu niczego. Podczas kilku scen byłem przekonany, że na ekranie zobaczę jadącą z oddali ciężarówkę, która za chwilę zmieni się w Optimusa i przybije piątkę z Reynoldsem. Jestem w wielkim szoku, że RedBull i Lavazza chciały zrobić product placement w tym czymś. To jest naprawdę film pod popcorn i jednoczesne prasowanie,im mniej jesteś skupiony nad tym co się dzieje na ekranie tym lepiej. Finałowa scena i rozpierducha to czysta definicja przymiotnika "zbędny". Ogólnie buuum, tratatatatata, brum brum i jebudub. Reszta do zapomnienia.

swierszczadam0710

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 1
beniiitooo222

Ja również się zgadzam. Męczący, głupi i bez sensu.

ocenił(a) film na 9
swierszczadam0710

Dla takich ludzi jak Ty filmy akcji powinny być zabronione, kto ogląda Bay'a ten wie, że jego filmy nie ciesza się świetnymi fabułami, a efektami i ujęciami. Ten film miał cieszyć oko i nie nudzić co mu się udało. Jeśli nie lubisz gatunków tego typu to nie wiem po cholerę komentujesz i zanizasz ocenę dobrze zrobionego filmu akcji, czas chyba przenieść się na IMDB gdzie Polaczki nie hejtuja wszystkiego co popadnie...

ocenił(a) film na 5
Adixson3340

Na IMDb ten film ma jeszcze niższą ocenę.

pellam

Nie ma niższej oceny.

ocenił(a) film na 5
RadosnyTata

Już nie, ale miał kiedy pisałem tamten komentarz. Wtedy było 6,5 na FW i 6,4 na IMDb. W tej chwili na obu platformach jest niżej, odpowiednio 5,9 i 6,1 (to tak dla potomnych, jakby chcieli znowu za miesiąc komentować).
Zresztą nieważne czy kilka dziesiątych różnicy jest w tą czy w tamtą stronę - chciałem tylko koledze Adixsonowi zwrócić uwagę, że "Polaczki" nie różnią się tak bardzo w swoich ocenach od reszty świata.

ocenił(a) film na 3
Adixson3340

Z całym szacunkiem ale filmy akcji nie są zakazane dla nikogo zwłaszcza jeśli ogląda ich dużo. A filmy akcji dzielą się na wiele kategorii, jedną z nich jest całościowe bycie dobrym lub słabym. Ten film Cię nie nudził? To się niby w tym filmie udało? Wow. Dla takich jak Ty (idąc Twoim rozumowaniem) powinien być nakaz oglądania dobrych filmów akcji przed zostawieniem opinii xD Tak jak napisałem, im mniej oglądasz wszystko, a zerkasz wyłącznie na sceny akcji tym lepiej dla Ciebie.

Adixson3340

taki chamski jesteś od urodzenia?

ocenił(a) film na 1
Adixson3340

No nie. Ja lubię filmy akcji. To jest drama....

ocenił(a) film na 1
kolarze82

Ten film to katastrofa.

ocenił(a) film na 4
Adixson3340

No sorry ale nie. Michael Bay swego czasu kręcił świetne filmy akcji jak np. Twierdza, Bad Boys, czy nawet pierwsza część Transformers, gdzie świetne efekty połączone były z całkiem ciekawą i przemyślaną fabułą. Niestety, od dobrych kilku lat można odnieść wrażenie, że te czasu już minęły, a 6 Underground wydaję się być tego dobrym przykładem.

Rafal23

"Michael Bay swego czasu kręcił świetne filmy akcji jak np. Twierdza, Bad Boys,"

jeszcze napisz, że te filmy były realistyczne :)

ocenił(a) film na 4
maximus_

Nie rozumiem o co chodzi. Co ma do tego realizm?

ocenił(a) film na 3
Adixson3340

Kino akcji nie musi być spłaszczone do granic i jakoś filmy z lat 90-tych w ramach gatunku mogły mieć fabułę, bohaterów, ba budować sceny i napięcie. Więcej nawet taki film jak Twierdza - tegoż samego Michaela Baya miał wręcz dobre aktorstwo, scenariusz, postacie - tu mamy teledyskową sieczkę i nie ma budowania żadnej fabuły, postaci to jest wyprane z emocji.

Adixson3340

G...no prawda znawco filmów w/w. rezysera-13 godzin: Tajna misja w Benghazi-proponuje obejrzec, a następnie przenieś się tam gdzie wskazales

ocenił(a) film na 2
Adixson3340

efekty też były takie sobie, nieprzyjemnie się to oglądało. podobało Ci się? ok. ale nie zwalaj grzechów filmu na ludzi, którym się nie podobało. przestańcie bronić złych filmów tylko dlatego że to film akcji.

ocenił(a) film na 1
Adixson3340

Nie rozumiem twojej oceny fabuły nie ma za to błędów mnóstwo sceny nie związane ze sobą humor głupi...
Oglądać film dla samych efektów? Bez sensu

ocenił(a) film na 3
Adixson3340

Słaba ta Twoja wypowiedź. Jego przynajmniej merytoryczna i zgodna z przedstawionym filmem.

Adixson3340

Tacy jak ty nie powinni oceniać filmów. Ani tu, ani nigdzie indziej. Ciesz się swoim szczęściem, oglądając takie rzeczy, ale zawsze ciesz się gdzieś indziej, bo odstajesz i to bardzo...

użytkownik usunięty
swierszczadam0710

Oczywiście masz prawo do swojej opinii, ale mam wrażenie jakbyś, przed seansem, nastawił się na oskarowy dramat, a dostał co innego. Każdy, kto kojarzy trochę twórców, dobrze wiedział, co dostanie. Dla mnie jest to film akcji z przymrużeniem okna z elementami komedii i w swojej kategorii jest to film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 2

No nie wiem.. ja lubię filmy akcji. Wybuchy, mordobicie i pościgi. Naprawdę nie oczekiwałam wybitnego dzieła, ale ten film był po prostu kiepski. Już nawet pomijam fabułę, a raczej jej brak. Ale nawet te wszystkie sceny akcji.. to wszystko już gdzieś było. Ten film był zwyczajnie nudny. Miałam wrażenie jak bym oglądała produkcje sprzed dekady. Może wtedy robiłby wrażenie..

alexm

G-wno widziałaś.
Nie widziałaś wcześniej w żadnym filmie takiej koncepcji sceny z basenem na dachu hotelu.
Nie widziałaś wcześniej w żadnym filmie takiego pomysu z magnesem jako broń i jego wykorzystaniem
Nie widziałaś wcześniej w żadnym filmie w scenach kraks, tak starannego pokazywania jak wylatują ludzie z samochodów, takiego przyłożenia się do tego, zadbania o te szczegóły.
Nie widziałaś wcześniej w scenach zwolnienia takich różnych szczegółów na które wcześniej nikt nie wpadł żeby pokazywać, jak przez przypadek ktoś dostaje w głowę przelatującym karabinem uzi i jeszcze wiele innych takich ORYGINALNYCH pomysłów na AKCJĘ.

I to O TO CHODZI W KINIE AKCJI. Nie krwa... o to, jakie tam bohaterowie mają problemy moralne!
Ma być krótkie przedstawienie bohaterów, tak żebym ich polubił, a złych od razu żebym nie polubił.
I potem mam kibicować tym dobrym, żeby spuścili manto tym złym.
I WTEDY zaczyna się kino akcji - bo ma pokazać w ROZRYWKOWY sposób spuszczanie tego manta! Pomysłowy! Widowiskowy! Intensywny! Zaskakujący.

A tu było pełno takich smaczków 'akcji'.

A jak ktoś ma SWOJĄ wizję "kina akcji" to niech nie pruje się jak psychopata, że jest to OGÓLNOŚWIATOWA, znormalizowana, zarządzona przez komisje unii europejskiej - definicja jak ma wyglądać dobre kino akcji!

I czytam tu debili, którzy bełkoczą o jakiś cechach filmu, które... pasowały by do każdego innego filmu - ale nie to rozrywkowego kina akcji!

Debili, którzy przy filmie prno czepiali by się, że scenografia była kiepska, bo pościel jakaś taka nudna, a i firanek w domu już się teraz takich nie zakłada.

Banda odklejonych kretynów.

ocenił(a) film na 2
rhotax

Ok, super że podobał Ci się ten film.

ocenił(a) film na 3

Nie oceniamy tego filmu z punktu widzenia dramatów, filmów takich jak choćby Historia małżeńska, czy Irlandczyk, ale film zamiast bawić, dawać frajdę z kina akcji po prostu męczy, ba dzieło takie jak Hobbs i Shaw jawi się jako doskonały przykład reżyserii budowania fabuły, postaci, zaś produkcje TVN-u zwane paździerzami na tym tle mogą uchodzić za dzieła o niebywałej głębi psychologicznej.
Dla mnie np dobrym filmem akcji jest Twierdza Baya, dało się obejrzeć Bad Boys i mieć z ego frajdę, ale tu Bay dostał artystyczną wolność i tak to się kończy jak ktoś nie ma krytycyzmu, hamulców itd.

ocenił(a) film na 5
swierszczadam0710

Mam takie same odczucia.Nawet piosenki to jakiś random z winampa.

ocenił(a) film na 3
BrunoDroh

Ohh, o tym zapomniałem wspomnieć <3 To w jaki sposób muzyka jest zsynchronizowana ze scenami to oddzielny temat. Misz masz.

ocenił(a) film na 6
swierszczadam0710

Masz w 100% racji z tym odniesiem do Transformers. Gdy oglądałem ten film wczoraj to sam do siebie mówiłem, że jak nic zaraz jakiś autobot wyskoczy spod ziemi. Zwłaszcza jak były pokazywane sceny nagrywane tak z dalszego planu. No i te co rusz slow motion.

ocenił(a) film na 5
adas_tcz_filmweb

Ale to chyba na pewno były Transformery bo w 5 minucie na slowmotion widać jak ciężarówka wyrywa lusterko w samochodzie a później już do samego końca pościgu w samochodzie są dwa nienaruszone lusterka... Po tej akcji wiedziałem że film będzie do dupy. I się nie myliłem. Pomimo tych wybuchów i strzelanin film był nudny...

ocenił(a) film na 3
adamus47

Do tego w pierwszych scenach samochód jest na zmianę porysowany lub bez najmniejszych śladów.... zero ciągłości i to aż boleśnie rzucającej się w oczy

swierszczadam0710

W końcu jakiś dobry film od netflixa. Po "Irlandczyku" całkiem zwątpiłem, że netflix jest w stanie wyprodukować coś dobrego. A tu taka niepodzianka.

Przemek_Dz

Troll level expert :D

Hemorrhage

Przecież Irlandczyk to nieporozumienie totalne.

ocenił(a) film na 3
swierszczadam0710

Ten film to kutanga najgorszego sortu. Nie ma nic z klasy Bad Boys, czy Twierdzy - kultowych akcyjniaków Baya, chociaż swym prymitywnym humorem i dennymi postaciami próbuje nawiązywać do tamtych obrazów.

Grifter

Niestety to bolesna prawda ;-(

swierszczadam0710

Czego się spodziewać??? Przecież to disco polo kina ...

marzasz

Porównanie tego filmu do disco polo, to obraza przynajmniej kilku całkiem niezłych disco-polowych kawałków!

swierszczadam0710

prawda na 110% = za co??????? mi to

ocenił(a) film na 5
swierszczadam0710

Oglądając ten film miałem wrażenie że oglądam twórczość Vegety tylko w wersji hollywoodzkiej czyli z ogromnym budżetem.
Ten film to taki zbiór scen akcji które się jakoś tam lekko łącza, ważne by rozwalić jak najwięcej...





swierszczadam0710

To jest zwykłe kino rozrywkowe, nawet Ryan Reynolds podobnie ten film reklamował bez zbędnej głębi, trzeba być kompletnym dzbanem aby tego nie rozumieć :D

ocenił(a) film na 3
maximus_

Hej, żyjemy w wolnym kraju i mamy swobodę do wypowiedzi własnych poglądów, co mnie bardzo cieszy. Dlatego uważam, że wycieczki osobiste lub obrażanie innych, którzy mają inne zdanie, jest nie na miejscu. Chyba, że chcemy z tego forum zrobić jeszcze większą nędzę, niż udało się to przed nami zrobić innym.
Obejrzałam wszystkie filmy Baya, nie jestem ich szaloną fanką, ale nie raz się setnie przy nich ubawiłam. I wiem co oznacza kino rozrywkowe. Moim subiektywnym zdaniem, ten film to skok na kasę i odcinanie kuponów od poprzednich, nie takich złych. Myślę, że pojęłam co miałeś na myśli, wspomniane naczynia mogłeś sobie jednak odpuścić :-)

IzaKlara

Seksi bejbe uwierz iż Bay w swym dorobku nie ma nawet jednego filmu, który dawałby nadzieję na realizm wylewający się z ekraniku, więc me obawy co do poziomu inteligencji niektórych są w pełni uzasadnione, gdyby to robił nawet np. Spielberg to z pełnym zrozumieniem możesz mi dać klapsa na moją wypielęgnowaną pupcie.

ocenił(a) film na 1
maximus_

Ten film nie ma żadnej fabuły, ma za to kupę błędów i słabą muzykę trzeba być kompletnym dzbanem żeby tego nie widzieć

Pablo_52

jak i 99% filmów rozrywkowych i nie tylko, zawsze kisnę ze smakoszy kina i pseudo znawców :D

ocenił(a) film na 1
maximus_

Nie jestem ani znawcą ani smakoszem ale słabe kino potrafię rozpoznać.
Ale w jednym się zgodzę coś ci tam w głowie kiśnie :D
Pozdro

Pablo_52

"ale słabe kino potrafię rozpoznać."

no widzę po twych ocenach, ucz nas mistrzu :D

swierszczadam0710

Pełna zgoda. Wytrzymalem 20 min. Bay ze swoim ego wielkiego rezysera siegnąl dna. Po Bad boys Twierdzy czy 13 godzin byly swietne a tu taki klops.

ocenił(a) film na 3
rony123

Czyli akurat do końca reklamy Alfa Romeo. Nic nie straciłeś.

ocenił(a) film na 8
swierszczadam0710

Jesteś albo opłaconym przez konkurencję kre****m albo twoja niewiedza na temat Baya osiągnęła maksimum. Film świetny.

ocenił(a) film na 3
Meldondg_Lord

Hej, skomentowałam wpis jednego z forumowiczów powyżej, który ma podobne zdanie do Twojego. On jednak nie był tak bardzo obraźliwy jak Ty. Uważam, że takie wypowiedzi nic nie wnoszą, oprócz złej atmosfery na tym forum. Oglądałam wszystkie filmy Baya. Z mojego widzenia ten jest najgorszy i mam nadzieje, że to wypadek przy pracy. Ale to ocena subiektywna, z którą zgadzać się nie musisz.

ocenił(a) film na 1
IzaKlara

Całkowicie popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones