PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34601}

7 dni stycznia

Siete días de enero
5,9 7
ocen
5,9 10 1 7
7 dni stycznia
powrót do forum filmu 7 dni stycznia

nie...

ocenił(a) film na 6

...do końca ten film zadowolił...na pewno w roku 1979 w Hiszpanii odbierało się go inaczej,
jako kronikę niedawnych, tragicznych wydarzeń, świadectwo zbrodni dokonanych przez
oszalałych frankistów... razi w tym filmie strasznie tendencyjny obraz członków ekstremalnej
prawicy, ukazanych jak marionetki- nosiciele idei, a nie jak pełnokrwiści bohaterowie...
przez to film traci wiarygodność, stając się laurką na cześć towarzyszy z PCE. Jest to film
realistyczny, więc taki zabieg nie jest usprawiedliwiony... dla odmiany, komuniści ukazani są
przekonywująco i wiarygodnie, a jeden z ich przywódców- ten podobny do Pasoliniego- jest
wręcz porywający! Dlatego coś mi w tym filmie nie pasuje, choć muzyczka fajna, i scena
zbrodni jest bardzo stylowa... co ciekawe, w czasie projekcji większość widzów opuściła
kino, oprócz mnie została tylko jedna osoba, a gdy wcześniej zwróciłem uwagę
rozmawiającej głośno parze, powiedzieli mi, że już wychodzą. I wyszli.

ocenił(a) film na 6
washack

A tak się zastanawiałem kto jeszcze do końca poza mną pozostał...

ocenił(a) film na 6
Buka

ja też! chciałem nawet zaapelować, ale odezwałeś się pierwszy... jesteś długowłosym białym mężczyzną z Torunia?

ocenił(a) film na 6
Buka

ale motyw! jesteśmy znajomymi na filmwebie od jakiegoś czasu... pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
washack

Wiem, że jesteśmy znajomymi, czasami podglądam wystawione oceny. Co do wyglądu lepiej dalej w szczegóły się nie wdawać;) Włosy też kiedyś się skróci. Oprócz Pani wolontariuszki zbierającej głosy więcej osób tam nie było:) i tak jestem pełen podziwu że w telefonie nie grzebała a oglądała film. A widzieliśmy się już wcześniej w kinie, ot chociażby na Syberbergu w CSW:) Zazwyczaj na tych przeglądach twarze te same można dostrzec.

ocenił(a) film na 6
Buka

ha... no właśnie, Syberberg- pamiętam! tłumów nie było... robi się prywatnie, to może mejlami się wymienimy?

washack

oj, panowie

ocenił(a) film na 6
langlois

czy my się może znamy?

washack

tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones