Les 7 jours du Talion

1 godz. 51 min.
6,3 2 563
oceny
6,3 10 2563
2 025
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":1}
{"type":"film","id":497039,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Les+7+jours+du+Talion-2010-497039/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 7 dni
  • Chirurg, którego córkę zgwałcił i zamordował pedofil, postanawia się na nim zemścić. Porywa go i przez siedem tytułowych dni torturuje. Rodzi się pytanie, czy to możliwe, aby szanowany dotąd doktor przemienił się w bestię. Ten, który do tej pory leczył ludzi, przywracał ich do zdrowia i ratował im życie, nagle zaczyna katować i doprowadzać do powolnej śmierci swą ofiarę. Wiedzę medyczną wykorzystuje do celów sprzecznych z etyką lekarską. Esesmani z ich wyrywaniem paznokci to pikuś przy naszym rzeźniku erudycie. Osobiście uważam, że taka metamorfoza jest niemożliwa, ale też nigdy nie byłem w tak skrajnej sytuacji. Dobry film, tylko niepotrzebnie taki długi. Powolna, rozwlekła narracja i dłużyzny to jego słabe strony.

  • Ogr ocenił(a) ten film na: 5

    oscar_4 Słuszna uwaga. Widać, że zrozumiałeś istotę filmu w przeciwieństwie do dzieci, którym brakuje scen gore i domagają się brutalniejszego rozprawienia z pedofilem. Normalny człowiek nie jest w stanie ot tak sobie torturować drugiego człowieka, niezależnie od tego co uczynił. W tym filmie widać, że doktor ma coraz większe opory i że zaczyna popadać w obłęd. Spodziewałem się bardziej drastycznych scen ale uważam że dobrze, że ich nie było. Dzięki temu myślący widz skupia się na głębszym przekazie i zastanawia do czego potrafi się posunąć normalny człowiek, jak się zachowuje w takiej sytuacji i jak to oddziałuje na jego psychikę. Fabuła i tematyka na plus ale niestety przeciągające się nieme sceny, brak napięcia powodują, że film się dłuży i jest po prostu nudnawy.