PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497039}

7 dni

Les 7 jours du Talion
6,3 2 901
ocen
6,3 10 1 2901
7 dni
powrót do forum filmu 7 dni

Oglądając ten film miałam wrażenie, że główny bohater pierwszego dnia swojej zemsty jedyne czego pragnie to chęć poszatkowania zabójcy i gwałciciela jego 8 letniej córki. Z czasem jednak bohater zaczynał powątpiewać w swoje czyny, mimo że całe społeczeństwo, włącznie z policją, trzymało jego stronę. Film odpowiada na pytanie, czy zemsta przyniesie ukojenie? Jeśli tak, czy będzie ono długotrwałe, czy raczej stanie się ulotnym poczuciem satysfakcji? Film mnie bardzo poruszył z wielu względów. W pewnym momencie zaczynałam współczuć katowanemu zwyrodnialcowi, aby po chwili jeszcze bardziej się upewniać w przekonaniu, że to co spotyka nalezy mu się w stu procentach. Ojciec zabitej, człowiek spokojny i łagodny z natury w odpowiednich okolicznościach staje się bardziej okrutny niż sam oprawca. Zadaje wciąż nowe cierpienia i tortury mordercy sam pogrążając sie w rozpaczliwym obłędzie. Jednak z drugiej strony idąc po lesie i mijając gnijące truchło sarny zdaje mu się współczuć i przykrywa je gałęźmi i pniakami, aby nie patrzeć na rozkładające się zwłoki. Nie stracił swojego człowieczeństwa, empatii, wrażliwości, nadal jest tym samym człowiekiem, w którym jednak uruchomiły się najbardziej skryte i mroczne pokłady człowieczeństwa. Z filmu wynika, że każdy z nas jest zdolny do straszliwej zbrodni w imie tego co kocha i jest mu najdroższe na ziemi, tu - jego mała córeczka. Przykra jednak jest scena z niegojącymi się ranami córki, która się przywidziała ojcu. Choćby nie wiem jak bardzo mścił się za wyrządzone jej cierpienie niczego na dalszą metę nie wskóra, bo żal i smutek po utracie córki będzie ciągle taki sam, bez względu na to, co zrobi z jej oprawcą. Należy zadać pytanie, czy warto? Do jakich granic można się posunąć? czy oddać sprawiedliwość w ręce prawa i państwa? Może jednak osobista zemsta, wyrafinowana i okrutna będzie lepsza nauczką dla pedofila? Warto obejrzeć, choć ja chyba łyknę meliski ;)

użytkownik usunięty
fairy_fw

Dlatego policjant powiedział "Nie ratuję Legaulta." Zemsta doprowadziła ojca do obłędu i odezwały się w nim najbardziej sadystyczne instynkty. Na samym końcu nawet przyznał, ze nie czuje się lepiej, ale nie żałuje tego co zrobił. Nie mniej smutne, że ojciec realnie poszedłby na wiele lat do więzienia.

ocenił(a) film na 5

Dal mnie to tak wygladało jakby ojciec składał rachunek sumienia,za to,że nie dopilnował córki,musiał chociaż w małym stopniu się zrehabilitować w jego mniemaniu nie było innej opcji ale wiedział i tak,że żal pozostanie nadal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones