PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 760
ocen
7,7 10 1 90760
8,7 41
ocen krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

była po prostu genialna!!! Jak Daniel zaczął krzyczeć, że porzucił własnego syna to się typowo popłakałem. To było takie prawdziwe i przerażająco smutne. Daniel Day-Lewis zagrał na pewno jedną z najlepszych swoich ról w tym filmie (dla mnie osobiście najlepszą). Cały film świetny. Polecam wszystkim!

Looter

Chyba zapamiętam go z tego filmu no i z "Gangów..."
Kawał ssyna!
Byłbym zniesmaczony gdyby prywatnie był miłym facetem! Hej!

ocenił(a) film na 9
baca350

W tym filmie i w " ganfach ... " stworzyl najlepsze role . Ale najlepsza to wlasnie " Az poleje sie krew " .

ocenił(a) film na 9
Looter

No a my ze znajomymi oglądając prawie popłakaliśmy się ze śmiechu. Nie było to prawdziwe bo na koniec chrzczenia Daniel mówi:"mam ten rurociąg". W tej scenie widać jego cynizm.

wookciey

A później i tak odrzucił swojego syna jak ten dorósł.

ocenił(a) film na 9
mativandamme

Cynizm – postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem i podważaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku.

Cynizm wiąże się z negatywnym poglądem na naturę ludzką. Zgodnie z tym uznaje, że jednostki dążą do realizacji swoich egoistycznych interesów i wątpi w autentyczność altruistycznych motywów działań. Według cyników nie istnieją "wyższe wartości", "wzniosłe cele" czy ideały (np. dobro powszechne, rodzina, Bóg). Są one jedynie słowami, za pomocą których jednostki oszukują same siebie, lub które służą jednym do manipulacji drugimi. Tym samym podając je w wątpliwość obnaża się ludzkie zakłamanie. Cynizm może więc być uznany za postawę, nastawioną na realizację wyższej, bardziej autentycznej moralności

wookciey

Zgadzam się :)

wookciey

I właśnie takie było społeczeństwo w okresie początkowym uprzemysłowienia. Można to np zobaczyć bardzo dobrze w "Ziemi obiecanej".

ocenił(a) film na 10
Looter

Fałszywy chrzest, pierwsze imię "rurociąg" drugie "mam". Scena rzeczywiście genialna. Jak i ostatnia. Ale najlepsze są zbliżenia DDL gdy nic nie mówi.

ocenił(a) film na 9
Looter

Ta scena to mistrzostwo świata ;p

ocenił(a) film na 7
Looter

A dla mnie komiczna była ostatnia scena i czekałem na ten moment jak księżulek powie, że jest fałszywym prorokiem i że Bóg nie istnieje :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones