PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873394}
4,7 2 875
ocen
4,7 10 1 2875
A miało być tak pięknie
powrót do forum filmu A miało być tak pięknie

Tak się zastanawiam. Czy gdybyśmy odwrócili role i opowiedzieli tę historię w taki sposób - dziewczyna napala się na faceta (z powodu jego urody, kasy, pozycji społecznej, charakteru - podstawcie co Wam pasuje) i zdobywa go kłamstwami (że jest dobra, miła, bogata, kocha go - jw.). On się dowiaduje, chce wyciągnąć z niej prawdę - upija ją, wiąże, fizycznie rani. I czy w tej sytuacji na pewno przekaz, że to właśnie jednak on jest ofiarą byłby taki sam jak w tym filmie jeśli chodzi o nią?

ocenił(a) film na 3
resez

Pomyślałam o tym samym. Szczególnie trafił mnie komentarz o jego wyglądzie w scenie w basenie/jazzuzi. Zaś sama sekwencja ranienia fizycznego - prawdopodobnie miała być zabawna, dla mnie była totalną przesadą. Nieco szkoda mi zmarnowanego potencjału tematu. Konkluzja, aby nikogo nie udawać, jest jak najbardziej trafiona, ale nie w takim opakowaniu.

ocenił(a) film na 4
resez

ten film to pomyłka a nie komedia. Produkcja Stara się walczyć z pewnego rodzaju ramami tym samym uwypuklając drugie. wszystkie mniejszości narodowe, orientacje seksualne, jak najbardziej przedstawione na plus. za to ten film jest przesiąknięty seksizmem, z tym nikt nie ma potrzeby walczyć. Przede wszystkim gdyby zrobić film w odwróconej formie to wyszło by, że dziewczyna jest pokrzywdzona przez los i aby dostać się do wyższych sfer musiała kłamać. Tutaj jest to obrzydliwość, bo przecież chłop sobie nie poradził a życie to survival. Nie chodzi tutaj o to, aby bronić głównego bohatera, bo ewidentnie ma poważne problemy natury psychicznej. Natomiast o fakt, że ten film bardzo mocno rozróżnia kasty społeczne, sugeruje kto może być biedny bo jest pokrzywdzony przez los a kto sobie na to zasłużył. Jeśli chcemy być fair i walczyć o równouprawnienie to może niech w końcu każda płeć zacznie być tak samo w tej walce o równość traktowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones