PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31865}

Akira

7,8 31 564
oceny
7,8 10 1 31564
7,7 19
ocen krytyków
Akira
powrót do forum filmu Akira

Gdyby ktos nie wiedzial Akira ma dwie jezykowe wersje angielskie i japonskie. Jesli z japonskimi nie ma problemu (generalnie kwestie techniczne) to z angielskimi nie jest juz tak rozowo.

Wersja z 1988 roku z Cam Clarke i Jan Rabson jest genialna.
Wersje z 2001 roku w wykonaniu Pioneera radze wszystkim OMIJAC SZEROKIM lukiem - jest tragiczna, nawet w kwestiach technicznych (np. zbyt cichy dzwiek tla). Niestety, polskie wydanie Akiry bazuje wlasnie na tej wersji.

To tak informacyjnie.

ocenił(a) film na 9

dzięki za info - oglądałem niedawno wersje właśnie Pioneera - trzeba będzie poszukać wersji z 88';)

użytkownik usunięty
carnivore1

Jednak trzeba wiedziec, ze wersja z 1988 roku, mimo ze b. dobra pod wzgledem tresci byla nagrywana mocno po kosztach - slychac, ze jakosc sprzetu nie byla jakas rewelacyjna (np. wystepuja szumy), z drugiej strony doskonale dobrane i doskonale zagrane glosy pozwalaja na zignorowanie tych niedostatkow. Co wiecej, wersja z 1988 roku jest blizsza japonskiemu oryginalowi w kwestii scneariusza, ta z 2001 roku wiele rzeczy ulatwia, podaje wprost, tak jakby byla skierowana do duzo mniej pojetnego widza (czyli znow witamy w swiecie glupcow).

ocenił(a) film na 9

akurat mi takie szumy czy trzaski nie przeszkadzają a wręcz przeciwnie - dają taki fajny klimat tamtych lat;)

ocenił(a) film na 9

Ha, a ja mam oryginał w języku japońskim i z polskimi napisami. Jest też możliwość wyboru dubbingu angielskiego, ale do tej pory nie skorzystałem z tej opcji.

ocenił(a) film na 6

Kto w ogóle wpada na pomysł oglądania z ang dubbingiem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones