Alice Through the Looking Glass

plakat - Alicja po drugiej stronie lustra (2016)

opisy filmu

(3)
  • Disney przedstawia wzruszającą opowieść o potędze przyjaźni, rodzinnych więzów i sile przebaczenia. Przejdź przez magiczne lustro i powróć razem z Alicją do olśniewającej Krainy Czarów. Aby ocalić Szalonego Kapelusznika bohaterka będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie i odkryje, jak wydarzenia z przeszłości ukształtowały losy jej przyjaciół (oraz wrogów).

  • Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) po trzech latach spędzonych na morzu wraca do Londynu, gdzie musi podjąć poważne decyzje. Napotkany Absolem (Alan Rickman) prowadzi ją do magicznego lustra, które przenosi Alicję do Krainy Czarów. Okazuje się, że Szalonego Kapelusznika (Johnny Depp) dręczą demony z przeszłości. Żeby uratować przyjaciela Alicja musi zmierzyć się z Czasem (Sacha Baron Cohen) oraz Czerwoną Królową (Helena Bonham Carter).

  • Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Kot z Cheshire i Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.