PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 377
ocen
7,1 10 1 367377
5,2 31
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Ta idiotyczna walka z żaberzwłokiem to już maksymalne przegięcie. DNO.

2/10

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Mówisz, że dziecinny a oceniasz chińskie bajki na 10 :x

ocenił(a) film na 2

Co ty za idiotyzmy wypisujesz? Nie oglądam i nigdy nie oglądałem chińskich bajek.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

No nie, wcale nie

ocenił(a) film na 2

Podaj choć jeden tytuł chińskiej bajki.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

http://www.filmweb.pl/film/Mahou+shoujo+ririkaru+Nanoha+the+movie+1st-2010-55849 7

ocenił(a) film na 2

Teraz wyraźnie pokazałeś jaki jesteś żałosny i niedouczony. Film kinowy do którego podałeś link to anime, więc jest to produkcja japońska (wystarczyło wpisać nazwę do google). Każdy japoński film lub serial animowany to anime. W skrócie można napisać, że to odpowiedniki filmów aktorskich, gdyż tak samo jak tam są różne gatunki (np horrory, komedie, fantasy, S-F, dramaty) i przeznaczenia wiekowe.

Więc na przyszłość nie wyskakuj z takimi głupimi tekstami jak nie jesteś zorientowany w temacie.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

To są chińskie bajki i nie zmienisz tego.

ocenił(a) film na 2

Nie są to ani bajki ani w ogóle chińskie produkcje. Jak do ciebie to nie dolatuje to twoja sprawa. Widocznie twoja głupota jest nieuleczalna.

ocenił(a) film na 1
pawel_nowakk

zgadzam się

pawel_nowakk

Czemu prawie każdy kogo znam, musi myśleć, że anime to bajki i jeszcze chińskie? Film animowany to nie zawsze bajka. Wystarczy zobaczyć np. "Mary & Max". Nie przepadam za anime (nie podoba mi się animacja), ale japońskie gry... O matko! Final Fantasy, The Legend of Zelda, Mario, po prostu the best!

Wracając do tematu Alicji. Co ci się w niej nie podoba? Szanuję twoje zdanie, ale nie podałeś żadnych argumentów.

ocenił(a) film na 2
Megafil666

Film nie miał fajnego klimatu, był mało ciekawy, a walka na końcu wyjątkowo żenująca i bzdurna.

pawel_nowakk

Mi się podobał, ale nie będę narzucał ci swojej woli. Każdy ma inny gust, np. moja opinia o anime.

+1

użytkownik usunięty
zubek29

Dziękuję. Zawsze o tym marzyłem.

użytkownik usunięty

Idiotyczne podejście do tematu.

ocenił(a) film na 8

Anime można nazwać lekką "podróbką" serialu animowanego, prawie wszystko jest tam identyczne, z wyjątkiem tego że anime powstało w Japonii.

ocenił(a) film na 2
Kadex

Nie można tak nazwać. Japończycy na wszystkie animacje mówią anime, ale na zachodzie przyjęło się używać słowa anime dla odróżnienia animacji japońskich od pozostałych.

Zresztą anime nie mają żadnej konkurencji bo zarówno Ameryka jak i Europa nie robią żadnych dobrych animowanych seriali czy filmów.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Król Lew, Pocahontas, Mój przyjaciel niedźwiedź, Pora Na Przygodę!, Liga Sprawiedliwych, Kleszcz, mogę jeszcze wymieniać setki takich dobrych filmów i seriali.

ocenił(a) film na 2
Kadex

Może dla niektórych dobrych, ale poza samym byciem filmami/serialami animowanymi nie mają nic wspólnego z anime i to począwszy od grafiki, przez muzykę, fabułę, a skończywszy na postaciach i ujęciach kamery.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

"zarówno Ameryka jak i Europa nie robią żadnych dobrych animowanych seriali czy filmów" to już dowaliłeś, szczególnie po ocenie Elfen Lied na 9 :P jakbym nie oglądał Alicji to na pewno bym to zrobił po twojej ocenie

ocenił(a) film na 2
mindlessdolly

Bo Elfen Lied zasługuje na 9/10, jeśli brać pod uwagę ocenę pod względem gatunku. Niestety jest to anime niedokończone.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

Hmm... w sumie nie wziąłem pod uwagę oceny ściśle pod gatunek - w takim razie może rzeczywiście na tyle zasługuje :P bo pewnie to co uznaję za wielkie wady tego anime są po prostu cechami gatunku, zgaduję, że ma być płytkie (tu pewnie ktoś się oburzy... ale ogólnie lubuję się w filmach psychologicznych gdzie można się pozastanawiać i w porównaniu z innymi nie jest zbyt głębokie) i krwawe

ocenił(a) film na 2
mindlessdolly

Płytkie nie jest bo akurat ten cały wątek jest trochę rozbudowany, ale jednak to nic w porównaniu z mangą. Tam to dopiero jest to wszystko rozszerzone. I anime ma tylko 12 odcinków.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

Dla mnie, jako że lubuję się ogólnie w bardzo głębokich historiach jest dużo bardziej płytkie niż się zdaje :P ale masz rację jeśli chodzi o mangę bo właśnie dziewczyna mnie parę dni temu uświadomiła że jest dużo lepsza no i postać Lucy podobno jest inaczej ukazana co jest w sumie kamieniem z serca

ocenił(a) film na 2
mindlessdolly

Lucy zyskuje nowe moce w mandze i jest dużo więcej postaci. Mimo to, jeśli porównać anime do innych podobnych (zawierających takie elementy) to jednak Elfen Lied jest jednym z najlepszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones