Ambassada

2013 1 godz. 45 min.
5,3 32 611
ocen
5,3 10 32611
8 973
chce zobaczyć
2,8 6
ocen krytyków
{"rate":2.8333333,"count":6}
powrót do forum filmu Ambassada
 • czarna_maggie ocenił(a) ten film na: 5

  A mnie ten film po prostu irytował. Owszem, niektóre sceny były nawet zabawne i pozwalały spojrzeć z mniej oklepanej perspektywy. Ale... No właśnie.
  *główna bohaterka irytowała mnie ponad miarę. Sam jej sposób bycia... Ja rozumiem, że mąż nie miał dla niej czasu, itp. ale po prostu nie potrafiłam z nią sympatyzować.
  *robienie z patriotyzmu debilizmu(chodzi mi o dialog "co jest złego w patriotyzmie"-"niektórzy ludzie nam go popsuli").
  *bohaterka potrafiła wybaczyć faszystom zamordowanie tak wielu Polaków, nie mogła za to odpuścić zburzenia Warszawy... No, nie mam pytań...
  *robienie z Hitlera idioty. Nie, nie jestem neofaszystką. To był człowiek za którym poszli ówcześni Niemcy, więc musiał mieć jakąś charyzmę itp. W "Dyktatorze" Chaplina był przynajmniej postacią przerysowaną w dobry, groteskowy sposób... A tutaj... I jeszcze ta śmierć sobowtóra spowodowana przez kota...
  *zawsze zastanawiałam się, co by było gdyby II Wojna Światowa jednak nie wybuchła. Ale jeśli Świat miałby wyglądać tak, jak przedstawiła to ta "komedia", nie chciałabym żyć w takim świecie. (Nie wiem co jest takiego radosnego w granicy z Chinami. Wiem, my Polacy nie znosimy Rosjan, ale wg. mnie to byłoby dla nas o wiele gorsze). Jedynym plusem byłoby chyba to, że mniejszość Żydowska ocalałaby z Zagłady i tworzyła wielokulturową mozaikę Polski. No i przetrwałyby te piękne budynki. Chociaż ja tam lubię Pałac Kultury, niech sobie stoi.

 • czarna_maggie 1. ciężko było przebrnąć przez pierwsze dziesiątki minut tego filmu, głównie ze względu tą apatyczną postać głupiej pindy i drętwego gnoma co to nawet rolnicy szukający żony więcej luzu mają
  2. no to była wiadoma aluzja i przymilenie się do PO
  3. typowa materialna dziwka, dla której parę cegieł ważniejsze od ludzkiego życia
  4. Hitler bez komentarza
  5. ciekawe gdzie by powstały te propagandowo pokazane drapacze chmur jakby dalej stały te wszystkie kamienice

  co bym dodał - jak trzeba nie mieć szacunku do widza żeby sprzedać niewiedzę Drętwiaka o tym, że pierwsza bomba na Warszawę spadła właśnie na szpital. Mimo takiego poznania przez niego historii II WŚ.

 • czarna_maggie Co do patriotyzmu,jest rok 2018 i można by stwierdzić,że to była prorocza wizja,bo faktycznie "niektórzy ludzie/zwłaszcza właściciel kota/ go nam popsuli".Bohaterka potrafiła wybaczyć faszystom zamordowanie tak wielu ludzi/nie faszystom tylko Niemcom i w Warszawie Ukraińcom"SS Galitzien"/ a po drugie centrum Warszawy wyglądałoby o wiele lepiej gdyby nie zostało zniszczone przez właśnie tych Niemców.A ludzie?Trzeba trochę odbrązowić ten etos przedwojennego społeczeństwa.Myślisz,że wtedy ludzie,się nie mordowali,nie gwałcili,nie okradali się,nie było oszustów,bo wszyscy byli katolikami i patriotami cieszącymi się z odzyskanej po 123 latach wolności?Nie bądź naiwna.Ludzie są i byli tacy sami,podwyższył się troszkę standard życia,dzięki rozbudowanej produkcji przemysłowej i tandecie z Chin.Hitler,człowiek który miał charyzmę za którym poszli Niemcy.On nie miał żadnej charyzmy, tylko spora grupa jego rodaków była po prostu idiotami i w tym upatrzyli sobie możliwość awansu społecznego/mierny ale wierny/,a większość została zastraszona/kto nie jest z nami jest przeciw nam*czytaj skończy w krematorium/ i tu jest to prorocze nawiązanie przez Machulskiego do przyszłości."Sobowtór" zmarł co prawda nie przez kota,ale oryginał pozostał i to z kotem i za wszelką cenę stara się dorównać pierwowzorowi.Inteligentni ludzie potrafią czerpać wnioski z historii a historia ma to do siebie że lubi się powtarzać."Władza ponad wszystko".Chińczycy zaleją świat,na razie zalewają nas/Polaków/ i nie tylko tandetą i to jest kolejna prorocza wizja Machulskiego,dzięki Rosji która jest pomiędzy nami i USA które walczą o przywództwo świata, na razie nam to nie grozi/inwazja Chin dla których Polska jest prymitywnym dzikim krajem/.Ale oni dokonają tego w podobny sposób jak zrobili to w latach dziewięćdziesiątych Niemcy,zaleją nas towarem a potem sklepami i fabrykami,w których Polacy nie będą już pracować dla Morawieckiego za tą przysłowiową "miskę ryżu".Będą to robić dla żóltków,a i ten ryż będzie już inny,bo GMO.Na koniec weźcie pod uwagę,że dzieło Machulskiego nie jest komedią sensu stricte,tylko filmem komediowym z zakamuflowanymi wizjami reżysera.I bynajmniej nie wyssał on ich z brudnego palca.Oby się nie spełniły!

 • Benio555 ocenił(a) ten film na: 4

  Resfilm W życiu podobnych głupot nie czytałem.
  Co ma przestępczość w społeczeństwie do ludobójstwa Niemców niszczenia zabytków i materializmu głównej bohaterki?
  A reszta Twojego wywodu to frustracja polityczna, no sorry ale wrzuć na luz bo te całe proroctwa o Chinach to pitolenie nostradamósów co mają za dużo wolnego czasu.

 • Benio555 To warto było dożyć tego momentu i przeczytać.Co ma przestępczość do ludobójstwa,otóż dla niektórych wojna,obozy koncentracyjne, to raj wyśniony,bo mogą dać do woli upust swoim żądzom.Kraść,mordować,gwałcić do woli w imię państwa,ideologii,czy boga.To nie są żadne proroctwa,mało co w Polsce i innych krajach jest rodzimej produkcji,większość tandety jest produkowana w Chinach.I nie są to już za małe kalesony,czy gumki do mazania jak za PRL.Dzięki ekspansji ekonomicznej jednostki się bogacą a niszczone są całe narody.U nas ludzie kupują chińską tandetę,bo po prostu jest bieda.Ale sami sobie tym szkodzą, bo może na wyprodukowanie samochodu nas nie stać,ale na uszycie majtek,czy uprawę truskawek już tak.Importując wszystko,pozbawiamy ludzi pracy i uzależniamy się ekonomicznie od innych.A kitajce to cwaniaki słynące z okrucieństwa,wykupują co się tylko da. HSW,Volvo,i tysiące firm których właścicielami nie są już autochtoni w których powstały.I to nie są żadne wizje,to już się dzieje,bo Polacy pracują za "miskę ryżu" dla Chińczyków tu i teraz i nie tylko Polacy.Chińczycy mają zakłady które kupili,marki które wcale nie kojarzą się z Chinami i przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną kadrę za której wykształcenie nic nie zapłacili.I której płacą grosze,bo nie po to coś kupowali,żeby na tym tracić,ale wyzyskać na ile się tylko da.