PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107832}

Amnezja

Twisted
6,3 9 028
ocen
6,3 10 1 9028
Amnezja
powrót do forum filmu Amnezja

I znów thriller bawiący się pamięcią, wspomnieniami. I znów twórcy próbują na siłę skomplikować historię, jednocześnie nie mając za grosz wyobraźni, jak to wszystko pokazać na ekranie.
Oto mamy rodziną tragedię z odległej przeszłości (o której jednak nie przestają gadać): niejasna śmierć rodziców. Mamy ich córkę, policjantkę nadaktywną seksualnie i fizycznie, nie stroniącą od kieliszka. Do tego jest partner jej ojca, którą ją wychował i cała ferajna jej partnerów. To wszystko poznajemy w boleśnie drętwy sposób w ciągu pierwszych dwudziestu minut. I jest to wystarczające do rozpracowania sprawcy (nawet tylko czytając ten opis). Co prawda w części środkowej twórcy trochę pomieszali i drgnęła u mnie nadzieja, że może jednak to ktoś innych. Niestety nadzieja szybko zaczęła ginąć i pozostało mi liczyć na niebanalny motyw. Rzecz jasna okazał się banalny.
Cała ta historia z "amnezją" zupełnie niczemu nie służy. Dlaczego nie chciano zrobić porządnego dreszczowca o policjantce, której znajomi giną? Czemu wprowadzać jakieś udziwnienia, z którymi nie potrafią sobie twórcy poradzić? Podstawowy bowiem problem tego filmu to brak wyobraźni. Wszystko tutaj jest wręcz prostackie. Brakuje jakiejkolwiek finezji. Kilka ciekawych pomysłów ginie w powodzi banału.
Podobnie jak przy "Złodzieju życia" doznałem bolesnego rozczarowania. A przez chwilę (za sprawą Andy Garcii i Lelanda Orsera) myślałem, że będzie lepiej.

ocenił(a) film na 5
torne

No właśnie, o jakiej to amnezji mówi tytuł fimu? Może chodzi o amnezję u tych wszystkich widzów, którzy oglądali już z dziesięć podobnych toczka w toczkę filmów, ale ich nie pamiętają i znowu czują się "mile zaskoczeni" zakończeniem?

torne

"Mocno średni" - niedawno akurat słyszałem rozprawę na temat tego określenia - pasuje ono do tego filmu jak ulał. Ocenę zmieniałem chyba z dziesięć razy, wahając się pomiędzy 4 a 5. Normalnie dałbym bez dwóch zdań 4, ale odrobinę jednak zaskoczyli mnie z tym zakończeniem. Tylko, że nawet to było nieudolne. Nie dość, że przez cały czas trwania filmu z małym zaangażowaniem śledziłem całą historię, to jeszcze zakończenie jakby wyjęte z jakiegoś innego filmu.

ocenił(a) film na 4
John_Clock

film sympatyczny, można się rozsiąść w fotelu i zatopić w klimacie, ale zakończenie nie było zaskakujące - było zwyczajnie kulawe, no i tak

John_Clock

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 5
torne

uwielbiając filmy z Jacksonem zabrałem się za oglądanie i tego filmu i tak jak Ty również doznałem bolesnego rozczarowania, zaczynając od gry aktorskiej która była mizerna jakby grali za karę a może za małe pieniądze? może dlatego nie włożyli w tą grę wysiłku. Jak dla mnie film jest bez emocji, zwykły trup za trupem i na koneic rozwiązanie którego można się spodziewać już w połowie filmu, jak nie wcześniej.
I mało tego, że w zwykłej komedii z Ice Cubem którą oglądałem później było więcej "życia".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones