1 godz. 33 min.
7,8 61 113
ocen
7,8 10 61113
32 170
chce zobaczyć
8,5 25
ocen krytyków
{"rate":8.48,"count":25}
{"type":"film","id":935,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Annie+Hall-1977-935/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Annie Hall
  • kuapouchy ocenił(a) ten film na: 1

I oglądam kolejny film Allena, po którym tylko umacniam swoje przekonanie, że jego dzieła są przegadane, "humor" jest tam wciskany na siłę, a wszystko sili się na intelektualizm, a wychodzi przeintelektualizowane gie.
    Nie trafiają do mnie monologi bohatera, ujęcia kamer, czy fabuła- wszystko to po kolei sprawia, że coraz bardziej odczuwam ciężkość tego wszystkiego.
    Gdzieś natknąłem się na ciekawą opinię, że Allen próbuje robić europejskie kino po amerykańsku. I dlatego nie wychodzi. Nie sądzę, aby to była prawda, ale coś w tym jest. Nie wychodzi mu.

Jak dla mnie, filmy Allena są jak "Nowe szaty króla"... Nikt tak naprawdę nie wie o co chodzi, więc na wszelki wypadek cmoka i klaszcze.
    Skąd tak wysoka ocena?

Co gorsza, rozumiem historię, fabułe, wątki, ale sposób podania tego wszystkiego mnie odrzuca. Sam Allen w swoich filmach też.
    Dawno, dawno nie widziałem takiej kupy. Gorsze nawet niż jakiekolwiek Troma movies.

• Ewako ocenił(a) ten film na: 1

kuapouchy Popieram tę opinię czterema łapkami ! Dla mnie to dno z dziurą i cztery metry mułu. Egocentryk chwiejny emocjonalnie plecie pseudointelektualne androny a pozujący na intelektualistów pieją z zachwytu.

• yossarian84 ocenił(a) ten film na: 8

Ewako cóż, wracamy do czasów analfabetyzmu, więc kilka dłuższych dialogów w filmie, to dla mniej błyskotliwej części widzów silenie się na intelektualizm. podczas gdy prawda jest taka, że to prosty, pozbawiony jakichkolwiek pseudointelektualnych wywodów, ale za to bardzo zabawny film. no ale dla wielbicielki 3-cio ligowych melodramatów i komedyjek romantycznych z aktorzynami z dupy może to być faktycznie zbyt trudne do pojęcia.

• p98 ocenił(a) ten film na: 5

kuapouchy Zgadzam się, oglądając ten film ma się wrażenie że jest on tylko tłem do jego pseudointelektualnych wywodów które nawet nie są śmieszne.

p98 Gdzie tu masz pseudointelektualne wywody, deklu? Przecież to dość prosty film.

yossarian84 Co to jest dekiel?

p98 To ten, który myśli, że filmy Allena są przeintelektualizowane.

yossarian84 O a to ciekawe, w takim razie nie będę z tobą dyskutował bo czuję się obrażony z tego tytułu.

• Perelka89 ocenił(a) ten film na: 5

kuapouchy Brawo! Przesuper opinia! Wreszcie ktoś odważył się napisać to o tym całym wielce Woodym - człowiek intelektualna porażka!!!