2 godz. 22 min.
7,6 47 368
ocen
7,6 10 47368
31 154
chce zobaczyć
6,5 14
ocen krytyków
{"rate":6.5,"count":14}
{"type":"film","id":987,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Arizona+Dream-1993-987/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Arizona Dream
  • HighHeeler ocenił(a) ten film na: 3

Nie zwykłam oceniać filmów bez obejrzenia ich od deski do deski, ale to "dzieło" tak
    niesamowicie mnie zmęczyło, że nie czuję się na siłach dotrwać do końca. Film pełen
    "złotych sentencji" rodem z książek Paulo Coelho, bohaterowie bardziej irytujący niż
    śmieszni, a szkoda, bo aktorzy na bardzo wysokim poziomie. W całym chaosie fabuły nie
    byłam w stanie odszukać przesłania tego dzieła, bo nie jest to ani film pięknie zrobiony
    (efekty specjalnie budzą politowanie), ani nie wybija się pod względem opowiadanej
    historii, zgrabnego montażu... Według mnie bardzo słabo, ale może "nie dorosłam" jeszcze
    do tego typu produkcji.

• adamcpdst ocenił(a) ten film na: 8

HighHeeler Doszukiwanie się jakiegoś przesłania w tym filmie to lekka przesada. Według mnie Kusturica zrobił taki film, na jaki miał ochotę. Nie znałem wcześniej tego reżysera, ale po Arizonie mam wielką ochotę na zapoznanie się z resztą jego dzieł. To po prostu jeden z tych filmów, które "kupujesz", albo nie. Od sceny kiedy Axel obudził się w samochodzie patrząc na stojące na jakichś stelażach samochody na pustyni, wiedziałem, że to będzie zdrowo popieprzony film. ;) Poza tym kolejna świetna rola Vincenta Gallo, gość jest genialny. Znakomita była także muzyka, szok, że zrobił ją ten sam gość, który śpiewał potem 'prawy do lewego'.
    P.S. W Titaniku było za to mega głębokie przesłanie. ;)

• Michal17 ocenił(a) ten film na: 7

HighHeeler muszę sie zgodzic z HighHeeler , nie dałem rady go obejrzec do końca , przyznam sie że po moze godzince zaczalem przewijac , film nudny i nie wciagajacy , daje 7/10 ze wzgledu na Deppa , Gallo

• Michal17 gimbusy wszystko nudzi.

• JaMajka69 ocenił(a) ten film na: 8

HighHeeler Nie każdemu podobają się tego typu filmu i nie każdemu można je polecić. Nie zawsze chodzi o idealnie poprowadzoną fabułę czy fantastyczną scenografię i efekty specjalne. Ten film jest dziwny, ale jest równocześnie niesamowity i nie żałuję ani minuty oglądania, tym bardziej, że aktorzy byli fantastyczni, a muzyka e-pic-ka.
    Z drugiej strony nie czaję, jak można przewijać film - zasnąć na jakimś - owszem, ale przewijać?

• PuDZ ocenił(a) ten film na: 4

JaMajka69 przewija się aby nie zasnąć :P

• JaMajka69 ocenił(a) ten film na: 8

PuDZ Przewijając, nie masz pełnego spojrzenia na film, bo pomijasz fragmenty.

• PuDZ gimbusy wszystko nudzi.

• astat_2 ocenił(a) ten film na: 4

HighHeeler Widziałem go przed sześciu laty, ale też musiał mi się wydawać bardzo nudny, skoro na imdb dałem mu ocenę 4.0/10 :)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 4

astat_2 Ale na pewno warto chociaż dla muzyki go obejrzeć.

• astat_2 gimbusy wszystko nudzi.

• tymonb ocenił(a) ten film na: 10

HighHeeler Ten film rzeczywiście może dla wielu wydać się nudny. Nie każdy dostrzeże w nim pewne wyrafinowane smaczki. Sceny i dialogi nie budujące dramaturgii mogą zostać pochopnie ocenione jako zbędne. Jednak to one są wielką wartości. zachwycają i wciągają do tego stopnia, ze obraz chce się oglądać kolejne razy. Ten film przypadł mi do gustu o wiele bardziej niż inne dzieła Kusturicy.

• monio_93 ocenił(a) ten film na: 10

tymonb Film jest zrealizowany genialnie od pierwszej do ostatniej sceny. Dramaturgię podkreśla specyficzne budowanie przestrzeni, wędrówka między światem snu i jawy, przenikanie się tych światów dzięki motywom odwiedzającym Axela w realnym życiu. Dla mnie mistrzostwo w każdym calu i absolutny klasyk gatunku komediodramatycznego. O aktorstwie i genialnym klimacie uzyskanym dzięki bałkańskiej muzyce Bregovica chyba wspominać nie trzeba. Życzę wszystkim ignorantom, którzy przewijali film, bo "nudny"oraz nie znajdowali żadnego przesłania, by spróbowali nie tylko patrzeć na piksele, ale też próbowali zrozumieć. :>

• carnivore1 ocenił(a) ten film na: 10

monio_93 nie ujął bym tego lepiej...szkoda że na tym pseudo filmowym forum takich ignorantów "oglądających" filmy na przewijaniu jest coraz więcej;)

• 23kulpamens ocenił(a) ten film na: 9

HighHeeler Przesadzasz biorąc ten film na poważnie. OD samego początku film tego nie wymaga, a ostatnia scena to potwierdza. Sentencje rodem z Paulo Coelho nie są tu celem, tylko środkiem.

• jaroslaw16 ocenił(a) ten film na: 10

HighHeeler http://www.filmweb.pl/film/Arizona+Dream-1992-987/discussion... To przykre, że nie obejrzałaś do końca, być może dlatego, że film sięstaje arcydziełem dopiero po ostatnich genialnych 20 minutach, które najpierw powodują wstrząs a na końcu ma miejsce piękne klamrowe zakończenie tego arcydzieła. Zapraszam Cię pod ten link do dyskusji ,być może przekonam Cię, że ten film to arcydzieło.

• HighHeeler gimbusy wszystko nudzi.