PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105374}

Armia Boga: Bunt

The Prophecy: Uprising
5,8 1 876
ocen
5,8 10 1 1876
Armia Boga: Bunt
powrót do forum filmu Armia Boga: Bunt

Świetny film

użytkownik usunięty

Przede wszystkim- uznanie Armii Boga za horror jest dużym nadużyciem. Dla mnie cała seria tworzy absolutnie oddzielną kategorię.
Oceniając całą serię 5 filmów- to trzeba stwierdzić że jest to film kultowy. Bezbłędnie zbudowana fabuła- ciekawa i odważna, pozbawiona tandetnych chwytów. Aktorzy, który dobrze zrozumieli swoje role ( no może poza Alison, która wyraźnie nie dorównuje kolegom talentem) i dzięki temu historia sprawia wrażenie całkowicie prawdziwej.
Armia Boga Bunt jest z całej serii moim ulubionym filmem. Nie wiem gdzie był film kręcony, ale podoba mi się to, że sceneria faktycznie przypomina wschodnio- europejskie/ bałkańskie miejsce, gdzie diabeł mówi dobranoc ( bądź bardziej dosłownie- gdzie nawet diabeł ma swoje piekło na ziemi). Jest to sceneria o której Hollywood dawno już zapomniało.
Dzięki temu film ma swój klimat- mroczny i przekonywujący. Genialna- jak dla mnie- postać Szatana ( gratulacje dla Johna Lighta)- ironiczna, pewna siebie.
Nie mogę powiedzieć że zakończenie mnie zaskoczyło. Ale grunt że pozytywnie zaskoczył mnie film- to sztuka zrobić IV część serii i nadal przyciągać widzów przed ekran.
10/10.

ocenił(a) film na 4

Odniosę się tylko do miejsca kręcenia filmu. Zdjęcia powstawały w Rumunii, i tak naprawdę, od kilku ładnych lat powstaje tam naprawdę mnóstwo filmów. Dużo taniej niż na terenie USA i bardzo klimatycznie.

użytkownik usunięty

tylko 4 dorównuje 1 ale lubię całą serię

ocenił(a) film na 7

Gatunkowo seria jest mieszanką różnych konwencji, włączając w to paranormal romance w drugiej części. Horror zbiera to w przybliżeniu do kupy, ale jak się przyjrzeć, to i gotyk, i urban fantasy, i dark fantasy.... sporo można znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones