PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31599}

Arszenik i stare koronki

Arsenic and Old Lace
7,8 11 981
ocen
7,8 10 1 11981
8,1 10
ocen krytyków
Arszenik i stare koronki
powrót do forum filmu Arszenik i stare koronki

Uwielbiam takie komedie, choc tych godnych uwagi jest niewiele, ta jest jedna z najlepszych. Minęlo blisko 70 lat od premiery, a film wciaz bawi, scenariusz swietny, aktorzy zagrali genialnie, szczegolnie te dwie cioteczki:), polecam, chcialbym zobaczyc spektakl teatralny z polskimi aktorami na podstawie tej sztuki, hmm moze by wyszlo z tego cos fajnego:)

ocenił(a) film na 8
Emilll123

był teatr TV na podstawie tej sztuki, z Ireną Kwiatkowska i Barbarą Ludwiżanką w rolach ciotek i Andrzejem Zaorskim jako Mortimerem... i naprawdę było to coś bardzo fajnego. Szczegóły obsady tu: http://www.e-teatr.pl/pl/realizacje/1526,szczegoly.html

ocenił(a) film na 6
martha65

Ja najpierw widziałem to przedstawienie i po nim film zrobił na mnie takie sobie wrażenie. Sztuka była mistrzowsko zrealizowana i zagrana, a już mistrzowskim posunięciem było zaangażowanie Michnikowskiego do roli Jonathana. To moim zdaniem jego najwybitniejsza kreacja (a przecież w dorobku miał mnóstwo cudownych ról). Zachwyca też Pokora jako Teddy.

ocenił(a) film na 8
Emilll123

A tu 'dowód" na youtube ;-) http://www.youtube.com/watch?v=y3kE_uyVsBY

ocenił(a) film na 9
martha65

Dziękuje bardzo za info, chętnie sobie oberze:), no i fajna obsada. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Emilll123

Najlepszy był "prezydent".:) Genialny!

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

ciotunie też nieźle wyszły, ech, całość wyszła kapitalnie. To niezwykle oryginalna i pomysłowa komedia pełna wyśmienitego czarnego humoru.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Szkoda, że dziś się takich nie robi...

czarna_maggie

Do ataku!!!! Powala mnie ten tekst jak i caly film...arcydzielo.

ocenił(a) film na 9
banania5

Nie lubię komedii, ale ta naprawdę mnie rozbawiła.

ocenił(a) film na 9
Emilll123

W dodatku jest to komedia wyjątkowo zwariowana (dosłownie i w przenośni), z genialnymi sytuacjami i zwrotami akcji, komedia mogąca uczynić widza szalonym. Policjant opowiadający związanemu i zakneblowanemu Cary'emu Grantowi o swoim pomyśle na sztukę teatralną i rozpaczliwe próby Granta przebicia się przez knebel i wyjaśnienia mu, o co tu tak naprawdę chodzi - bezcenne. Sceny, gdy dołączyli pozostali policjanci, i gdy Mortimer zaczął wdawać się w "brata" - również.

W sumie podczas seansu było mi tylko żal tej biednej żony Mortimera, odtrącanej i niewiedzącej z jakiego powodu mąż nie chce lub nie może poświęcić jej czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones