Atlantique

1 godz. 44 min.
6,3 2 473
oceny
6,3 10 2473
2 463
chce zobaczyć
7,4 14
ocen krytyków
{"rate":7.428571,"count":14}
{"type":"film","id":829457,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Atlantique-2019-829457/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Atlantyk
 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  Wspaniałe obrazy i tajemnicza historia - to film, który wymyka się łatwej kategoryzacji gatunkowej - trochę melodramat, trochę kryminał, trochę magia. Ale jest w nim też dużo problemów społecznych - bieda, która zmusza do opuszczenia domu i bliskich, kryzys uchodźczy, konserwatyzm. Jest też po prostu miłość dwojga nastolatków i radzenie sobie ze śmiercią. A to wszystko z przymglonym oceanem w tle i przepiękną muzyką.

 • naranjito1 ocenił(a) ten film na: 7

  Agatonik Nic dodac, a na pewno nic ujac... w punkt :)
  Ps. Czyli to byly ,,duchy" tak?

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  naranjito1 Tak - tak jakby "duchy"

 • naranjito1 ocenił(a) ten film na: 7

  Agatonik Dziekuje, pozdrawiam :)

 • Tosiaa93 ocenił(a) ten film na: 7

  Agatonik I ten ocean w tle... zarazem piękny i niebezpieczny. Szkoda tylko, że nie możemy zobaczyć tego w kinie, a jedynie na netfliksie. Na dużym ekranie ten ocean musi być jeszcze bardziej tajemniczy. No i generalnie jestem zwolenniczką oglądania pięknych filmów na dużych ekranach.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  Tosiaa93 Ach, też żałuję

 • PoppinTom ocenił(a) ten film na: 5

  Agatonik W tej produkcji nie ma nic o uchodźcach ale jest małe co nieco o emigrantach, prawdopodobnie zarobkowych. Świadome to mylenie pojęć? To jest podobne bredzenie które uskutecznia Walkiewicz w recenzji odnosząc się do kapitalizmu, slumsów i niewolnictwa. Używacie wielkich, tendencyjnych słów bez ich zrozumienia.

  Proszę wykazać w którym punkcie filmu mamy do czynienia z konserwatyzmem jako problemem społecznym. Rzuca Pani łatwe hasła bez pokrycia i w każdym związku kobiety oraz mężczyzny (odkąd pamiętam) doszukuje się opresji wynikającej z tej właśnie idei. Tutaj mamy do czynienie prędzej z magią (jedna ze scen) niż religią. Gdzie te zepsute konserwy które Pani śmierdzą?

  PS: Nie ciekawiej było tu wspomnieć o wymownym kopaniu grobów przed zachłannego przemytnika i symbolizmie samej budowli wynikającej wprost ze słów jednego z "zombie"

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  PoppinTom Konserwatyzm - zaplanowane przez rodzinę przymusowe małżeństwo z Omarem. chociażby to.

 • PoppinTom ocenił(a) ten film na: 5

  Agatonik Nie było przymusowe a zaaranżowane i jego ciężar w Senegalu nie jest taki jak przykładowo w ortodoksyjnej żydowskiej społeczności co z resztą udowadnia sama bohaterka. Wystarczyło, że powiedziała magiczne słowo...nie. To coś na kształt zerwanego narzeczeństwa. Kreowanie tu jakieś opresji i ucisku jest fałszem...ergo, nie ma tu żadnego istotnego problemu. Chyba, że widz usilnie chce go wybrać jak wisienkę i ubrać w nielubianą sztampę.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  PoppinTom Po co mnie pytasz, skoro i tak wiesz najlepiej. Są różne nasilenia konserwatyzmu społecznego i związanej z tym opresji jednostki. Na pewno w Senegalu nie możemy mówić o wolności i poszanowaniu praw kobiet.

 • PoppinTom ocenił(a) ten film na: 5

  Agatonik Dobry przykład tego jak osobiste poglądy wpływają na fałszywą interpretację filmu. Tego w produkcji nie ma w takiej formie jak tu sugerujesz, wymyślasz ten obraz. Widzisz to co chcesz i bez wstydu się do tego przyznajesz. Słowo opresja zapewne mam tu rozumieć jako ograniczenie wolności negatywnej na rzecz pozytywnej, tak jak u neomarksistów.

  Już nawet nie starasz się ukryć iż jesteś nieobiektywna. Każdy ma prawo do opinii ale niech się liczy z możliwością wytknięcia błędów (nieświadomych, zamierzonych?...podejrzewam)

  PS: Pytam bo chcę mieć jasność do tego czego mogę się tylko domyślać. Teraz widzę, że założenia co do twojego opisu (pierwszy post) były poprawne.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  PoppinTom Nie ma to jak utwierdzać się w swoich opiniach i przekonaniach. Nie aspiruję do czystego obiektywizmu. Film jest sztuką i jest odbierana subiektywnie. Nie widzę też powodu, żeby ukrywać lub wstydzić się swoich poglądów. To według ciebie wolność negatywna, czy pozytywna?

 • PoppinTom ocenił(a) ten film na: 5

  Agatonik Psycholog który nie potrafi oddzielić faktów od opinii nie powinien się tym chełpić tym bardziej gdy odwraca tę zależność a odpowiedź na zadanie pytanie powinnaś znać. Rozumiem, że dysonans jest nie do zniesienia ale fałszywym poklaskiem użytkowników portalu sobie nie pomagasz.

  Film ma sztukę "wpisaną w dowodzie" na ostatnim miejscu, wyżej figuruje jako narzędzie rewolucji kulturowej i propagandy...w co zadziwiająco wpisują się te i inne twoje opinie.

  PS: Nie fatyguj się odpisywaniem, bo nie mam potrzeby szukania prawdy pomiędzy sensem a bezsensem.