PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580801}

Atlas chmur

Cloud Atlas
7,1 182 741
ocen
7,1 10 1 182741
5,4 25
ocen krytyków
Atlas chmur
powrót do forum filmu Atlas chmur

Zastanawiałam się jakich argumentów używają osoby, oceniające ten film nisko.
Zszokowało, a zarazem zasmuciło mnie to, że nie widzieli oni nawet tego filmu do końca. Dlatego postanowiłam założyć tu konto.
Ludzie, którzy ocenili ten film oglądając go jedynie do momentu (do którego nawet mi film się nie podobał) nie znają go w pełni.
Jest to jeden z tych, które na początku nie mają sensu i w miarę z rozwojem akcji nabierają go, by na końcu wszystko stało się jasne. Podobnie jest z filmem "Mr. Nobody", choć prawdę mówiąc akurat "Mr. Nobody" nie jest specjalnie rozrywkowy i rozumiem, że może się nie spodobać. Natomiast w "Atlasie Chmur" po pewnym czasie każda z historii wciąga nawet z osobna. Mnie szczególnie urzekł wątek Timothy'ego i jego bandy staruszków.
W miarę jak w filmie przenikają drobne wątki do innych historii (ja akurat nie dostrzegłam reinkarnacji, dlatego postaram się obejrzeć ten film jeszcze raz i zwrócić na to uwagę) widz dostrzega związek między wydarzeniami. Na końcu filmu już rozumie, że bez decyzji, które ktoś podjął dawno temu, przyszłość innych ludzi nie mogłaby się ułożyć tak, jak właśnie się układa. Najbardziej spodobała mi się sentencja "Czymże jest ocean, jak nie morzem kropel?". Mówi ona o tym, że każda jednostka coś znaczy, każda osoba może coś zmienić.
Podsumowując. Uważam, że ludzie, którzy ocenili ten film nie widząc go do końca powinni to zrobić. Może faktycznie nadal nie będzie im się podobał. Jednakże istnieje duża szansa, że przypadnie im do gustu tak, jak np. mi. :)

ocenił(a) film na 10
MishaRose

Film moim zdaniem nie jest z tych które rozkręcają się w połowie. Już po 10 minutach człowiek jest ciekawy co dalej więc nie rozumiem kogoś kto mógł go wyłączyć po 30 czy 70 minutach. Chociażby to ze film od samego początku jest dość zakręcony zachęca do tego zeby zagłębic sie w tą pokręconą niewiarygodnie cudowną opowieść o zyciu o ludziach o nas, film bardzo dużo daje do myślenia, do refleksji nad naszym wlasnym zyciem. Jestem przekonana ze jeszcze wróce do tego filmu.

ocenił(a) film na 9
klaudeczek_2

Moze tak jak w gustach, poczatek albo sie podoba albo nie. Moim zdaniem to jednak jest cilm, ktorego poczatek jest zupelnie inny niz koncowka. Dlatego apsolutnie nie wolno go oceniac po samym poczatku. (przepraszam za brak polskich znakow)

ocenił(a) film na 10
MishaRose

Tak film warto obejrzeć do końca skusiłam się również na książkę jestem w trakcie czytania. I bardzo mi się podoba.

ocenił(a) film na 9
klaudeczek_2

Też się właśnie zastanawiałam nad książką. :D
Mocno różni się od filmu, czy to w miarę dobra adaptacja?

ocenił(a) film na 10
MishaRose

różni sie jest w niej wszystko dokładniejsze jest tez bardziej drastyczna moim zdaniem :-)

ocenił(a) film na 9
klaudeczek_2

Dzięki za informację, muszę się za nią zabrać. ;)

klaudeczek_2

Mnie nie zachecil. Obejrzalam prawie 100 minut filmu i doszlam do wniosku, ze dalej znosic filmu nie musze. Zamiast zainteresowac - wynudzil, a dziwnie ulozona chronologia jedynie spotegowala moje nieodparte pragnienie wylaczenia filmu, czemu wlasnie sobie pofolgowalam. Nie bawi mnie zgadywanie kto jaka role odgrywa. Ale postanowilam sie w najblizszej przyszlosci pomeczyc jeszcze troche i obejrzec film do konca, bo nie rozumiem watku z fabryka Chinek i jednej w szczegolnosci - mam nikla nadzieje, ze tworcy filmu wyjasnia mi laskawie czym ona jest i czy zostala stworzona jedynie po to aby meczyc moje oczy. Doprawdy, dziwny film.

cumartesi

Obejrzyj do samego końca :)

ocenił(a) film na 3
DyletantFilmowy

Ja swego czasu obejrzałem do końca - mam taki "głupi" zwyczaj, by nie oceniać przed zobaczeniem całości (dosłownie kilka filmów nie obejrzałem do końca, co zawsze odnotowuję w osobistych ocenach).
Po prostu: miernota. Sili się "toto" na mądrościowy - pewnie dlatego ma wysokie oceny, bo kompleksy robią swoje. Osobiście odradzam, szkoda czasu, choć... młodym akurat może coś tam mówić. "De gustibus" i nigdy nie wiadomo kiedy/w jaki sposób prawda dotrze do serca.

ocenił(a) film na 4
MishaRose

Kino dysponuje obrazem i dźwiękiem, tymczasem oglądając Atlas czułem się jak na wykładzie. Dialogi istnieją tylko po to, by sączyć dydaktyzmy. Strasznie nachalnie ideologiczny film, to mnie bardzo w nim drażniło.
Dodatkowo wizja światów przyszłości była kiepska.

Ten film jest jak nadęty bufon który zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Tymczasem wybitne dzieła są jak mędrzec, który zadaje pytania, by poruszyć mózgami odbiorców. Mam nadzieję, że nakreśliłem, dlaczego ten film może się nie podobać.

ocenił(a) film na 9
KKKapril

Niestety ,nie nakreśliłeś tylko się pogrążyłeś tym durnym wywodem....w dupie szczypie jak to czytam.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Bokciu, dlaczego krytykujesz wypowiedź KKKapril? Dla mnie była sensowna. Rozumiem, że ten film może komuś nie przypaść do gustu, ale szanuje to bo każdy ma swoją racje, a Ty zamiast podać swoją ocenę, wytłumaczyć ją sensownie i podać argumenty dlaczego się nie zgadasz z KKKapril, bez powodu go krytykujesz. Drażnią mnie takie kogoś wywody i to jeszcze tak ograniczone.

Dla mnie ta fabuła, a raczej 5 fabuł,były po prostu przyjemne. Były teksty z których można coś wyciągnąć wartościowego, ale nie uznaje tego filmu jako ,,prawdę'' tylko za Sci-Fi. W tej kategorii film oceniam na bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
Gocha9307

Mocno ograniczone to jest Twoje uzasadnienie tej jakże godziwej oceny ,którą raczyłaś zaszczycić ten film. Pisanie o wartościowych tekstach i "prawdzie" , jest mocno słabe. Postaraj się wspiąć na wyżyny swego umysłu i wymodzić coś bardziej konstruktywnego.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Widać nie zrozumiałeś mojego komentarza.Dalej bezsensownie oceniasz kogoś wypowiedź, tylko że teraz się wysiliłeś i ,, ładnie '' to ująłeś , więc może jakieś minimalne postępy robisz. Co do mojej oceny, napisałam to co czułam. Nie jestem jakimś znakomitym recenzentem, ale wiem że prostota jest szczytem wyrafinowania.

ocenił(a) film na 9
Gocha9307

Skoro ja robię postępy ,to Ty też masz na nie szanse. Nie zniechęcają się ,czekaj cierpliwie ,a z pewnością zauważysz progres.
Prostota i owszem ,ale nie prostactwo...

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Lubie czytać oceny innych na temat jakiegoś filmu, a twoja wypowiedź mnie zirytowała, dlatego na nią odpowiedziałam i przez twój komentarz nie miałam już ochoty czytać kolejnych ocen. Gdybym wiedziała, że tylko potrafisz bezsensownie krytykować nie zaczynałabym tej konwersacji i nie zamierzam dalej jej kontynuować ,bo to strata czasu, więc żegnam i życze bardziej konstruktywnych wypowiedzi na temat fimu ,a nie oceny innych.

ocenił(a) film na 9
Gocha9307

Przykro mi ,że trafiłaś na takiego chama jakim jestem ,może kolejnym razem będzie lepiej...i pamiętaj na przyszłość ,że zwroty grzecznościowe piszemy dużą literą.

Bokciu

A Ty, nadęty wannabe lapsie, pamiętaj, że przed przecinkiem nie daje się spacji. Jak już starasz się być wielce_chamski to rób to z większą gracją czy subtelnością, a najlepiej - nie rób. Nie w sytuacji, gdy ktoś kulturalnie wyjaśnia swoją opinię.

ocenił(a) film na 9
miXUE

Równie dobrze mogę stwierdzić ,że po przecinku nie daje się spacji. Pytanie ,czy pisząc na papierze też stosujemy spację przy przecinkach? NIE. A przeniesienie pisma z papieru na komputer to tylko kolejny krok ewolucji w tym względzie, dla którego pewnych zasad nie określono. Tak więc, spacja poprawia tu tylko i wyłącznie czytelność i czy będzie za ,czy przed - różnica żadna. Mam nadzieję, że zrozumiało :)

Bokciu

Jest różnica. W pisaniu na kartce papieru też stosujemy przerwy właśnie po przecinkach, natomiast przed nimi nie. Dziwne, że w czasach Twojej edukacji nikt nie zwrócił uwagi na Twoją interpunkcję.

ocenił(a) film na 9
cyxuvek

No tak...i jeszcze najlepiej je mierzyć kątomierzem...

Bokciu

jeżeli Ci tak wygodniej to proszę bardzo :)

ocenił(a) film na 4
KKKapril

W punkt opinia.

ocenił(a) film na 5
KKKapril

Dokladnie to samo czulem. Jak na wykladzie u profesorki matematyki ktora wie wszystko a niesmiale pytania uwaza za bezczelnosc. Propaganda i samozachywt az bije z tego filmu.

ocenił(a) film na 9
KKKapril

Proponuję obejrzeć film na tv 4k. Wtedy docenisz obraz.

ocenił(a) film na 3
lia_13

Żałosne... Chyba, że wyłączę dźwięk.
Można oceniać obraz/grę aktorów/scenariusz/ciekawe ujęcia/wiele innych, ale wszystko się składa na FILM. I tu go jako "byt sam w sobie" oceniamy.
Dla mnie: miernota, strata czasu.

ocenił(a) film na 2
GdzieToKino

Bo to jest bełkot.

ocenił(a) film na 6
MishaRose

Ja oceniłam nisko, bo taki patetyzm i udawana inteligencja z niego kipi, że aż do przesytu. Niczego nowego nie dowiedziałam się z tego filmu, może zrobiłby na mnie wrażenie, ale gdybym była w gimnazjum.

ocenił(a) film na 5
honey1

Zgadzam się w 100%. Kilka segmentów na naprawdę dobrym poziomie, mogło wyjść z tego coś zupełnie innego. Do niczego niestety nie zmierzał- a jeśli zmierzał, to zgubił drogę. Argument o wieku jak najbardziej sensowny w tej sytuacji- po prostu na pewnym etapie życia jeszcze kupujemy wszystkie farmazony. :)

ocenił(a) film na 9
Halucynka

Rozumiem ,że Ty już masz ten etap za sobą ?

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Chwała Bogu (a może niestety?...) już tak. ;)

ocenił(a) film na 9
Halucynka

Chyba jednak niestety. ;)

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Fakt, niewiedza jest błogosławieństwem...

ocenił(a) film na 9
Halucynka

Dokładnie...mniej wiesz,dłużej żyjesz.

ocenił(a) film na 6
Halucynka

Masz rację Halucynka.

ocenił(a) film na 5
honey1

Ja również się z tym zgodzę. Przerost formy nad treścią. Zlepek historii (tych ciekawszych i tych mniej) stanowiący pakpke trudną do strawienia. Osobiście dopatrzyłem się w filmie motywów reinkarnacji i oczywiście wpływu najmniejszych decyzji na przyszłość. Całość mnie jednak nie urzekła i nie sprowokowała do wnikania i przemyśleń na temat przyszłości. 5/10

ocenił(a) film na 9
dyziorro

Jeśli nie dopatrzyłeś się motywów reinkarnacji to rzeczywiście film nie dla Ciebie.

Bokciu

Proponuję, abyś poćwiczył umiejętność czytania ;)

ocenił(a) film na 6
dyziorro

Dokładnie.

dyziorro

Moim zdaniem w filmie nie ma motywu reinkarnacji. To miał być zlepek historii różnych osób w różnym czasie, subtelnie ze sobą połączonych, tylko niestety ta subtelność autorom umknęła, nie udało się jej przenieść z kart książki. Nie było słychać echa przeszłości w teraźniejszości. Całość wyszła jak spod łopaty niestety, zbyt kanciasta. W sumie film mi się podobał, ale dopiero książka uświadomiła o co w tym wszystkim naprawdę chodzi.

dyziorro

Ciężko żeby to nie był "zlepek historii" skoro film jest adaptacją książki ;)

ocenił(a) film na 9
dyziorro

Przerost formy nad treścią?,,,
- 'Forma' filmu faktycznie spektakularna. Ją od razu widać.
- Treść. Treści jest tak wiele, na różnych płaszczyznach, że trudno znaleźć film o podobnej ilości przekazu. Treść jednak nie jest podana lekko i wprost. Jej odczyt wymaga spostrzegawczości, refleksji. I tego się oczekuje, po dobrym kinie, że będzie to kino wywołujące zaangażowanie a nie tylko bierny odbiór.

ocenił(a) film na 9
honey1

Nie dowiedziałaś się bo nie potrafiłaś. Może niekiedy faktycznie warto pozostać przy swoim i nie silić się na zrozumienie czegoś co nas przerasta .To ,że skończyło się gimnazjum nie obliguje jeszcze do dojrzałego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.... tutaj raczej brakuje jeszcze kilku latek.

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Człowieku, Ty nawet ze zrozumieniem nie potrafisz czytać, a będziesz mi morały prawił. To Ty nie rozumiesz, dlatego musisz oglądać takie filmy, żeby się dowiedzieć, co nie jest niczym chwalebnym, bo film bardzo przeciętny intelektualnie.

ocenił(a) film na 9
honey1

Ależ oczywiście ,że potrafię czytać ze zrozumieniem,nawet takie brednie.Ja nie muszę oglądać takich filmów - ja chcę. Przeciętny intelektualnie powiadasz...z pewnością dla tych których umysł pozostaje ograniczony na pewne zagadnienia.

ocenił(a) film na 6
Bokciu

To raczej Twój umysł jest ograniczony, że takie niewymagające filmy oglądasz. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, napisałam, że ten film "może zrobiłby na mnie wrażenie, ale gdybym była w gimnazjum", a Ty odpisujesz mi coś takiego: "To ,że skończyło się gimnazjum nie obliguje jeszcze do dojrzałego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości". No ludzie!

ocenił(a) film na 9
honey1

Szczycisz się inteligencją a jednego zdania nie potrafisz zinterpretować.Postaram się prościej...Sugerujesz ,że gdybyś była w gimnazjum film może zrobiły wrażenie ale już nie jesteś czyli jak mniemam jesteś nieco starsza. Idąc dalej tym tokiem ,skoro jesteś starsza i dojrzalsza umysłowo ,nie jesteś ukontentowana produkcją dla nieco młodszej widowni. Z kolei ja uważam ,że mimo tego iż ukończyłaś już gimnazjum i masz swoje lata ,to nadal ich brakuje do pojmowania pewnych zagadnień.
No ludzie! Prościej już nie mogę ;)

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Z Twojej poprzedniej wypowiedzi wynikało kompletnie co innego. Wcale mi nie brakuje do pojmowania pewnych zagadnień, jestem z rodziny filozofów, pewnie dlatego ten film jest dla mnie płytki.

ocenił(a) film na 9
honey1

Nie,nie wynikało, po prostu przeczytałaś bez właściwego zrozumienia ;)
Wiem...zbytnio zawoalowane.
Sugerujesz ,że jeśli pochodzi się z rodziny filozofów predysponuje to do właściwego pojmowania wszelkich zagadnień? Czy filozofowie równie mocni są w interpretacjach oraz przekazach s/f ?

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Tak, tak właśnie sądzę, że są mądrzejsi niż reszta społęczństwa, zwłaszcza takiej reszty, która broni filmu, tak naprawdę nie przekazującego żadnych wyższych treści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones