PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558178}

Avatar: Istota wody

Avatar: The Way of Water
7,2 80 323
oceny
7,2 10 1 80323
6,0 46
ocen krytyków
Avatar: Istota wody
powrót do forum filmu Avatar: Istota wody

... , że film powstaje już 6 lat a ma jeszcze 3? Czego mamy sięspodziewać? Efektów 99D o.O

ocenił(a) film na 8
19ankul

Pewnie pracują jednocześnie nad kolejnymi częściami, bo według FW mają powstać 3 części w 3 lata.

ocenił(a) film na 8
Brendlej

Tzn. nie powstać tylko wyjść.

19ankul

Ponieważ 3 części będą kręcone równocześnie. Część zdjęć do drugiej części Cameron planuje nakręcić w rowie mariańskim (oczywiści bez aktorów), gdyż jak wiadomo druga część Avatara będzie się rozgrywała w dużej mierze pod wodą więc to też nie taka prosta sprawa. Nie jestem w stu procentach pewien ale Cameron ma już chyba gotową fabułę na 3 kolejne części coś mi się tak przypomina. Poza tym, stworzenie filmu który mógłby się równać z Avatar zajmuje chwilę a co dopiero 3 filmy.

ocenił(a) film na 5
None676

Ciekawi mnie jedno jak Stephen Lang ma grać skoro zginął w pierwszej części (no raczej po 2-3 strzałach wielkości włóczni przeżyć się nie da XD). Chyba że to miałyby być części sprzed 1. epizodu... Ciężko tą historię ciągnąć w którą którąkolwiek stronę, pójdźmy w "lewo", mogliby nakręcić jak w ogóle odnaleziono Pandorę, jak się "zaprzyjaźniali", ale tu nie będzie nic specjalnego żadnego wielkiego "BUM! Czy WOW!". A znowu idąc w "prawo", wysilą ogromne siły i urządzą regularną wojnę globalną na pandorze? Ale to już było... A może wkręcą innych kosmitów XD. Ale poczekamy zobaczymy co tam te hollywodzkie główki wymyślą XD.

rafik54321

Mogą go tez sklonowac i wtedy mamy nową wersje jego postaci. A może pojawi się w jakichs wspomnieniach z przeszłości, retrospekcjach czy coś. Albo na hologramach jesli wymyślą coś z tym związane (w końcu to przyszłośc). Jakiś sens na pewno to ma.

ocenił(a) film na 7
rafik54321

Siguorney weaver tez ma grac, a zdaje mi sie, ze ona zginela w pierwszej czesci (?)

ocenił(a) film na 10
19ankul

Film ma powstawać tak kosmicznie długo, ponieważ jak ktoś tu wspomniał zajmują się kręceniem potwornie kosztownych scen w Rowie Mariańskim i gdzieś jeszcze, które mają posłużyć do dwóch planowanych już części i być może jeszcze jednej, Avatara 4.

Enterraz

Dzieki :) ale pewnie kolejnych czesci bedziemy sie spodziewac co 2 lata :/

19ankul

właśnie mają wychodzić co roku ;) wiem że komentarz po 5 miesiącach ale może ktoś przeczyta :P

sx185x

Po prawie roku przeczytałam - lepiej późno niż wcale :D

19ankul

Przeczytałem po ponad czterech latach :)

Pete

Przeczytane po 7 latach XD

ocenił(a) film na 5
aciddrinker123

podbijam i odezwę się za kolejne 2 lata :)

Enterraz

Wiesz może, jak to ma wyglądać to kręcenie? Przecież człowiekowi nawet w kombinezonie może grozić duże niebezpieczeństwo.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Pewnie, czytałam gdzieś że będą zjeżdżać tam na dół w specjalnych kapsułach, coś w rodzaju małych podwodnych autek z filmów science fiction. Nawet taka kapsuła na odpowiedniej głębokości może być zmiażdżona jak puszka po redbullu, ale powiedzmy, że wiedzą co robią i nie popełniliby samobójstwa dla próby nakręcenia materiału. Kolejne sequele Avatara, a przynajmniej ten najbliższy, mają się rozgrywać przede wszystkim w scenerii podwodnej, więc ta wyprawa jest im niezbędna do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Enterraz

Trochę rozjaśniłaś mi sprawe, dzięki ;)

Enterraz

ciekawie...

ocenił(a) film na 5
Enterraz

Gdzie Ty wyczytałaś owe "rewelacje" o tym kręceniu "potwornie kosztownych scen" na dnie Rowu Mariańskiego oraz te o "kapsułach"?

Cameron 26 marca 2012 zszedł na dno rowu w swoim batyskafie i był tam 5 godzin. W ten sposób spełnił swoje marzenie, bo - oprócz bycia reżyserem - jest inżynierem i oceanologiem. Z doskoku - taka pasja. Współpracuje między innymi z National Geographic i NASA.

Nie kręcą tam żadnych scen. Cameron kręcił tam ujęcia dokumentalne i zbierał próbki do badań.

Enterraz

Nie musi być akurat Rów Mariański. Jest jeszcze setki innych głębokich rowów i w sumie nie muszą akurat do rowu tylko np. mogą to zrobić technologią green screan (jak wszystko w tym filmie) XD

filmowy_laufer

Cha cha cha. W Rowie Mariańskim NAWET w kombinezonie grozi niebezpieczeństwo. Wow.

Enterraz

Jasne w rowie mariańskim :D przecież na sam dół dostać się mogą jedynie nie praktyczne cholernie kosztowne eksploracyjne batyskafy na krótki czas nic mi nie wiadomo aby technologia się specjalnie zmieniła ostatnio. Więc jak cokolwiek tam kręcić i po co?? Chyba że dałem się wkręcić i wszyscy żartujecie :D? całkowitą ciemność podwodą osiąga się kilku tysiącach metrów a myślę że dla celów filmowych taką ciemność można by zaaranżować w płytkiej wodzie ;)

ocenił(a) film na 10
artur29

Nie, nie wkręcamy cię ;D Ależ doskonale wiem, jak to brzmi - takie informacje przekazywali Cameron i producenci, a dziennikarze poczuli się wystarczająco poważnie potraktowani, żeby przekazywać je dalej. Ciemność zaaranżować można, kosmiczne warunki przyrodnicze już niekoniecznie, a ten materiał ma posłużyć do 2-3 kasowych hitów. Cameron nie partaczy w takich elementach i kiedyś mogło komediowo brzmieć to, że chce przez 7 lat tworzyć grafikę pod jeden film.

Enterraz

Wierzysz, że będą kręcić na dnie rowu mariańskiego? Fizyki nie oszukasz.

Kaineko

Dobra, właśnie przeczytałem, że w 2012 roku na dnie 'wylądował' Deepsea Challenger. Może jednak możliwe.

Kaineko

w latach 50-ych już byli tam ludzie konkretnie dwóch ( na dnie rowu mariańskiego) ale filmu tam nikt nie będzie kręcił. Cameron szuka tam inspiracji podglądając stworzonka żeby potem użyć ich do stworzenia wodnych stworzeń w avatarze.

k_makarowicz

Dokładnie to w 1960 r. Zeszli na dno rowu mariańskiego Don Walsh i Auguste Piccard

dj_carlos

Jacques Piccard*

Enterraz

Dokładnie. To mistrz każdego pixela!

ocenił(a) film na 7
19ankul

Film w ogóle powstaje czy na razie jest na etapie "kiedyś może zaczniemy go kręcić"?

Anthrax91

Powstaje :-)
Prace tak długo trwają, bo od razu tworzą wszystkie elementy do każdego z trzech filmów – łącznie z tymi wizualnymi, jak wygląd nowych stworzeń czy lokacji....mam nadzieje, że pomogłem i Pozdrawiam !

xD_aV_i_Dx

Jeszcze nie zaczęli kręcić - liczmy rok zdjęć, może dłużej + MINIMUM rok post-produkcji ]. To daje nam w tej chwili premierę na grudzień 2017, co jest mało prawdopodobne, bo najprędzej zaczną kręcić na wiosnę, a i na to się specjalnie nie zanosi. Po drugie w grudniu 2017 mamy VIII część "Gwiezdnych wojen" - nawet Cameron nie zaryzykowałby w tamtym czasie premiery, tym bardziej, że nie ma jakiegoś specjalnego hype'u związanego z tą serią i jeśli Cameron nie wyskoczy znów z jakąś nowinką, to nie ma szans na podobny wynik finansowy.

W związku z tym premiera najwcześniej w maju 2018, a i w to nie chce mi się wierzyć :)

Albertino

Pożyjemy zobaczymy :) Oby było warto czekać tyle czasu...Pozdrawiam.

19ankul

jedynka powstawała 15 lat, więc te 6-7 lat to i tak szybko :D

ocenił(a) film na 9
ferdek360

Nie powstawała 15 lat tylko Cameron jeszcze przed kręceniem Titanica miał plany co do Avatara tylko technika nie pozwalała wtedy na stworzenie takiego filmu.Zdjęcia kręcili w 2007 i to nie za długo bo chyba z pół roku.Poczytaj sobie ciekawostki tam wszystko jest napisane.

19ankul

dla mnie jest co najmniej dziwne, że pułkownik przeżyje XD

ocenił(a) film na 8
19ankul

[...]Czego mamy sięspodziewać? Efektów 99D o.O - blisko.

http://www.eska.pl/news/avatar_2_to_rewolucja_film_w_3d_bez_okularow_kiedy_premi era/143571

KogucikOvO

99D, 3D bez okularów na płaskim ekranie.. jak czytam niektóre posty to się nogami zakrywam.
Jak można pisać i wierzyć w takie brednie

ocenił(a) film na 8
Dzejson

Google >> Słownik PWN >> IRONIA.

#zaorany

ocenił(a) film na 8
Dzejson

Proponuje również sprawdzić sobie hasła '' sarkazm '' , ''żart'' , ''dystans do siebie'', a na Youtube - '' Jak wyjąc z tyłka kij od szczotki i pozbyć się mentalnego zatwardzenia '' ;)
Hehe ubawiłem się własnym żartem :D

KogucikOvO

Przynajmniej Ty jedyny

Dzejson

...z tym, że niekoniecznie :D

19ankul

Prace nad pierwszą częścią trwały 13 lat (łącznie ze scenariuszem), więc musimy uzbroić się w cierpliwość :)

19ankul

Czego się spodziewać? Żenady :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones