PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94745}

Aviator

The Aviator
6,7 174 797
ocen
6,7 10 1 174797
6,5 30
ocen krytyków
Aviator
powrót do forum filmu Aviator

Dałam 4/10 tylko dlatego że DiCaprio grał fantastycznie. Film dłużył się niemiłosiernie i po połowie zrezygnowałam.
Wiem zaraz mnie zaleje fala krytyki, że najlepsze przegapiłam. Nie obchodzi mnie to. Nie oglądam filmów dla 10 fajnych minut.

Nie chodzi o gatunek, filmy biograficzne, które cenię: Pianista, Piękny umysł, Człowiek Słoń.

ferka

Człowiek Słoń - film, który tak polecasz to pasowałby również do Twojej biografii- tj. totalny brak wrażliwości na wzrok i słuch - nic tylko słoń musiał ci na to i owo nastąpić.

ocenił(a) film na 1
trout999

A mi się np. Człowiek Słoń bardzo podobał, ale Alviator to dno... :( 2/10 Akurat ja nie wyszedłem z kina :| ale wyłączyłem po 45 minutach. :/ na DVD oglądałem...

ocenił(a) film na 5
wowvaqa

ja wytrzymałam 42 minuty.. nie powiem, że ten film to dno ale nic mnie w nim nie zaciekawiło przez te 42 minuty.. szkoda bo wg moich znajomych to świetny film..

diablica_jula88

ja wytrzymałam cały film, ale piekło mi się ciasto i ciągle musiałam wychodzić do kuchni

ocenił(a) film na 4
ferka

nuda jakich malo.... Naprawdę oglądajac go wczoraj wynudzilam sie niemilosiernie, czekalam tylko az sie w koncu skonczy, poniewaz jak juz dotrwalam do polowy nie chcialam przerywac, gdyz nie jest to w moim zwyczaju. Ale jest to moje zdanie, w zadnym wypadku nie chcę uogólniać. Wiem ze film jest naprawdę dobry, swietna lea, koniec i początek podobał mi się, ale za baaardzo sie dłużył... Dlatego tylko 4.

ocenił(a) film na 10
zona_alkoholika

Ludzie czy wy wiecie ile to jest 4?? Mówicie że tego filmu nie ma sensu oglądać, ewentualnie można jeśli nie będzie kompletnie nic w tv nawet Power Rangers... Widać filmy w których trzeba "myśleć" bo fabuła nie jest liniowa już wam nie pasują. Najlepsze są takie gdzie leje się najwięcej krwi, klną i gwałcą..

Ps. Jeśli sugerujecie się tymi czarno-białymi "kawałkami" filmu to nie było to z treści tego filmu a z "filmu w filmie" ( nakręcanym przez Di Caprio ).

Peace and żal

ocenił(a) film na 4
Texedo

Texedo: "Najlepsze są takie gdzie leje się najwięcej krwi, klną i gwałcą.. " - Ty to napisales, dla mnie takie filmy wcale nie sa najlepsze, chyba ze dla Ciebie. Poza tym dalej napisalam, ze wiem iz jest to dobry film, ale mi sie osobiscie nie spodobal i tyle. Czy od razu jestem przez to żalosna ??!!

:/

ocenił(a) film na 6
ferka

no więc wczoraj oglądnąłem z bardzo pozytywnym nastawieniem ( wmawiałem sobie kiedyś że to zajebisty film chociaż go nie oglądałem xD) więc wczoraj 1 raz go oglądnąłem. Powiem krotko film jest dobry ale aktor ? pffff wogole nie wczuł się w rolę, ten Di... to do filmów bajkowych gdzie cieszy się jak dziecko (niebiańska plaża tam fajnie zagrał ;) ) ;D Jak by był inny aktor by było bardzo dobrze ;)

ferka

A może ten film was znudził bo nie pasjonujecie się lotnictwem? Czasem trudno pojąć czyjąś pasję (na marginesie dodam, że ja akurat wielkich zastrzeżeń w stosunku do tego filmu nie miałam)

ocenił(a) film na 6
No_5

Dla mnie dno dno dno, DiCaprio robił przez siebie debila i tyle, tu niema co rozumieć, dopatrywać się ukrytego sensu, nie wiem czemu się tak ludziom podobał chyba tylko i wyłącznie przez obsadę, a długi jak cholera był, druga połowa jak zaczął kompletnie świrować to już przesada!!!

ocenił(a) film na 5
bu160

Ludzie, z jakich wy nizin społecznych się wywodzicie? To publiczne forum, a nie bluzgator.pl, a jak już przeklinać to z klasą (pomijając błędy w wyrazie „ch*j”). Co do samego filmu, zdecydowanie wypadałoby go skrócić o 45 minut, pomimo że jest całkiem niezły, ale ma swoje minusy, co niestety widać.

użytkownik usunięty
ferka

ja nie skrytykuję Twojej wypowiedzi:) Właśnie zobaczyłam Aviatora i zrobiłam prawie to samo, po połowie filmu zaczęłam go przewijać, aż dotarłam do końca, który jak dla mnie jest beznadziejny jak i cały film. Ale DiCaprio nie cierpię:/

ocenił(a) film na 8

CO ludzie :P Ja się zdziwiłem, że ten film tak szybko się skończył. Arcydziełem ten film nie jest, ale ogląda się go bardzo dobrze, historia ciekawa, największym plusem dla filmu są aktorzy.

użytkownik usunięty
donZabol

szybko się skończył??!! On miał 2 i pół godziny!!

ocenił(a) film na 8

No i ? O_o ?

ocenił(a) film na 1
ferka

ZGADZAM SIĘ W 100% Z AUTOREM TEMATU. Tylko za co 4/10 !!! On nie zasługuje na 1/10! Trwa 2 i pół godziny, a wydaje się że ciągnie się 4 godziny. Jedyny, powtarzam JEDYNY na 2 i pół godziny fajny moment to z rozbiciem samolotu.

adikkce

haha Przepraszam, rosmieszyla mnie twoja wypowiedz, naprawde. A co twoim zdaniem zasluguje na dobra ocene? Piła II?? ( twoja ocena to 10/10) lub Koszmar minionego lata? widac ze na filmach sie nie znasz i to bardzo dajac 1/10 dla ojca chrzestnego. Podobnie jak zalozyciel tematu. Przez takich ludzi jak wy, filmy bardzo dobre leca na 1000 miejsca. Film jest rewelacyjny, o czlowieku, ktory marzyl, wiele zrobil w kinematografii. Di caprio zagral doskonale, nie wiem czy bym znalazl jakas uwage. Doskonala rezyseria i gra innych aktorow. Wedlug mnie film ten powinien sie znalezc przynajmniej top 200. moja ocena to 9/10!

ocenił(a) film na 8
jqb17

tak przedmowca ma calkowita racje. zastanowcie sie co i jak wy osadzacie. film jest zuy bo co ?! bo kosztowal kupe zielonych i ma dobra obsade ? takie filmy sa do dupy nie ? film sie dluzyl bo ciezko bylo sie zapewne znalesc jakas glebie, podwojne dno. cala masa zachowan Hughes'a dawala sporo do myslenia. zaproponowalbym aby obejrzec film jeszcze raz ale widze ze to raczej nie da pozadanego efektu wiec sobie daruje.

Ale napewno pila 2 to bylo wielki wydarzenie na swiatowej scenie jak i cala reszta badziewi ktore nie wnosza nic nowego do kinematografii. Di Caprio bardzo dobrze zagral nie mozna miec mu niczego do zarzucenia. film jest o spelnianiu marzen i gonieniu za upragniona chwila nie zwarzajac na przeciwnosci losu. byc moze obce jest juz wam to uczucie i niespelnione przed laty marzenia sa pewnym pretekstem aby go zgnoic.

uwazam ze film zostal nieslusznie, mimo tylu nominacji do oskara , potraktowany. dla mnie jest to mocne 8/10 i z czystym sercem moge mu tyle dac.

ocenił(a) film na 9
ferka

Biograficzny film o wielkim człowieku, dzięki któremu USA stały się na wiele lat krajem marzeń dla 2/3 świata (1/3 z reguły mówi, że to, co w miare dobre i tak jest złe), dziwaka, ekscentryka, ale człowieka, którego marzenia pchnęły świat do przodu. Leonardo zagrał go bardzo wiarygodnie. Film jest długi, ale nie dłużył się i to jego zaleta. Pokazuje wyższe sfery z perspektywy człowieka, który do nich mimo woli należy. Jest całkiem inny, ale tamci uważają go za swojego, gdyż korzystają na tym. Gdy wiedzie mu się dobrze są z nim, gdy gorzej zostawiają go samego, ale dla niego nie ma różnicy, ponieważ poświęca się temu co robi. Jak ktoś pisze, że Leo zagrał fatalnie to nie wiem, czy można wytoczyć bardziej głupi argument. Fenomenalnie zagrał postać Howarda. Tym bardziej świadczy o tym fakt, że ludzi denerwuje ta postać, bo i tak było w rzeczywistości. Dziwacy z reguły denerwują innych. Troszkę zastrzeżeń mam do Cate, która trochę bezbarwnie zagrała postać pani Hepburn, a było co pokazać. Jest dużo ukrytych przesłań, ale to główne mamy podane jak na talerzu. A krytykowanie filmu jak nie obejrzało się go całego to na prawdę duże nieporozumienie. Klimat tamtych lat został fenomenalnie oddany według mnie. Film w mojej ocenie zasługuje na 8/10, gdyż był na prawdę bardzo dobry.

ocenił(a) film na 10
cny

Zgadzam się.
Oglądałem tylko 2 razy. Siadasz o 20, po chwili spoglądasz na zegarek a tu 22.

cny

Całkowicie się z Tobą zgadzam. W końcu jakaś całkowicie pozytywna opnia o filmie i w dodatku dobrze uargumentowana. A co do długości filmu na którą tak narzekacie - obejrzyjcie np. "Dawno temu w Ameryce". To dopiero długi film. Trwa bez mała 4 godziny.

mikamves

"Całkowicie się z Tobą zgadzam. W końcu jakaś całkowicie pozytywna opnia o filmie i w dodatku dobrze uargumentowana." To oczywiście odnośnie wypowiezi Cny.

ocenił(a) film na 10
cny

Zgadzam się i cieszę,, że ktoś tak jak ja odbiera ten film i wszystkie niuanse z nim związane.

ocenił(a) film na 7
ferka

Nie ogarniam takich ludzi. Jak nie mogliście usiedzieć do końca, albo w czasie oglądania filmu piekliście ciasto, to go nie oceniajcie. I potem taki Aviator (w sumie dobry film) jest na pozycji tysiąc chabersetnej. Niedługo po tytułach zaczniecie oceniać filmy. ;/ Heh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones