Inglourious Basterds

2 godz. 33 min.
8,0 567 504
oceny
8,0 10 567504
71 829
chce zobaczyć
8,5 31
ocen krytyków
{"rate":8.548388,"count":31}
{"type":"film","id":137747,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Inglourious+Basterds-2009-137747/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bękarty wojny
 • leon391 ocenił(a) ten film na: 8

  Jakie ładne podkreślenie, jak ktoś walczył z Niemcami to tylko Żydzi. Polacy mordowali Żydów i kolaborowali z hitlerowcami. Paranoja osiągnęła już ten poziom, iż na obowiązkowych lekcjach historii w USA dla rodziców wykładano, iż jedynmi ofiarami II wojny światowej byli Żydzi. Tego już nawet mocno zindoktrynowane społeczeństowo hamerykańskie nie wytrzymał.

 • nano50 ocenił(a) ten film na: 3

  leon391 Tu bardziej chodzi o ironię, ale fakt. Czarny murzyn-chłopak ślicznej francuski w 40'letniej Francji to już przegięcie :P

 • sebogothic ocenił(a) ten film na: 8

  leon391 Amerykańscy Żydzi mieli gdzieś tych europejskich i w dużej mierze popierali Hitlera. Oczywiście teraz podają się za wielkich spadkobierców ofiar Holocaustu, bo można zgarnąć dużą kasę.

 • FrankSerpico4455 ocenił(a) ten film na: 6

  sebogothic A ci z USA odrzucili prośby pomocy europejskich żydów... ale O TYM SIĘ NIE MÓWI

 • Julian_Mach ocenił(a) ten film na: 4

  FrankSerpico4455 Ci, co wiedzą, rozmawiają o tym. Niestety, co nie wiedzą, za nic w świecie nie chcą uwierzyć.

 • Julian_Mach ocenił(a) ten film na: 4

  leon391 Zwróć uwagę, że w filmie używa się określenia "naziści". W mowie inauguracyjnej Pitt mówi, że "będziemy bić nazistów". No, chyba że coś mi się poplątało, ale raczej nie.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 8

  Julian_Mach Wszyscy wtedy w czasie wojny mówili po prostu "Niemcy", ale dziś się pozmieniało. Dzisiaj Niemcy są cacy i dla tego w filmach pojawiają się jacyś tajemniczy "Naziści".

 • Julian_Mach ocenił(a) ten film na: 4

  Lucas207 Co się dziwić? Nowomowa + poprawność polityczna robią swoje. Dlatego lubię eufemizmy, bo można powiedzieć wszystko, na dodatek w mocno obraźliwy sposób, jednak nikt nie może mi zarzucić choćby jednego obraźliwego słowa.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 8

  Julian_Mach Jest w języku angielskim takie ciekawe określenie na Niemca - Kraut. Pochodzi jeszcze z I wojny światowej. Historia narodowych stereotypów i przepychanek niepoprawnych politycznie jest bardzo ciekawa. A Eufemizmy to prawdziwe złoto pod tym względem. Czysta ekwilibrystyka i żonglowanie słowami. To jest to!