Film

The BFG

2016 1 godz. 55 min.
5,9 16 106
ocen społeczności
5,9 10 1 16106
8 768
chce zobaczyć
5,9 8
ocen krytyków
{"rate":5.875,"count":8}
Cierpiąca na bezsenność sierota Sophie pewnej nocy zauważa olbrzyma. Ten, dla bezpieczeństwa swojej rasy, postanawia ją porwać.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Saturn Najlepsza scenografia w roku 2017 dla Rick Carter, Robert Stromberg Saturn Najlepszy montaż w roku 2017 dla Michael Kahn
BFG: Bardzo Fajny Gigant
Zwiastun nr 2 (polski)
BFG: Bardzo Fajny Gigant
Zwiastun nr 1 (polski)
BFG: Bardzo Fajny Gigant
Relacja wideo Cannes 2016: Konferencja prasowa Spielberga i twórców "Bardzo Fajnego Giganta"
BFG: Bardzo Fajny Gigant - Zwiastun Nr 2 (polski) BFG: Bardzo Fajny Gigant - Zwiastun Nr 2 (polski)
Movie się 31 komentarzy
Czy Gigant jest fajny, a Tarzan wart swojej legendy? I co można znaleźć w "Kosmosie"?

Porywająca opowieść o małej dziewczynce z sierocińca i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. W środku nocy, gdy wszyscy ludzie śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Takie historie od dziecka słyszała rezolutna dziesięciolatka o imieniu Sophie.Porywająca opowieść o małej dziewczynce z sierocińca i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. W środku nocy, gdy wszyscy ludzie śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Takie historie od dziecka słyszała rezolutna dziesięciolatka o imieniu Sophie. Nic więc dziwnego, że kiedy dziewczynka pewnej nocy nie mogła zasnąć, wygramoliła się z łóżka, założyła okulary i wychyliła przez okno, by ujrzeć świat w poświacie księżycowego blasku. Znana jej dobrze ulica dziś wyglądała jakoś inaczej… Nagle z cienia wynurzyło się coś ogromnego i zaczęło zmierzać w jej kierunku.

boxoffice
$55 483 770 w USA
$127 861 819 poza USA
budżet
$140 000 000
dystrybucja
studio
Amblin Entertainment / DreamWorks SKG (niewymienione w czołówce) / Reliance Entertainment / Więcej...
inne tytuły
BFG: Bardzo Fajny Gigant 3D (wersja 3d) Polska
The Big Friendly Giant (pełny tytuł) USA
Le Bon gros géant Francja
Le BGG - Le bon gros géant Szwajcaria
Le bon gros géant Belgia Kanada Luksemburg
Więcej...
Początkowo reżyserem filmu miał być John Madden. Jednak zrezygnował z tej propozycji, aby skupić się na filmie "Drugi Hotel Marigold".
Film był kręcony w Vancouver (Kanada), Londynie, Woodstock (Anglia, Wielka Brytania), na wyspie Skye (Szkocja, Wielka Brytania) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Film był kręcony od 23 marca do 16 czerwca 2015 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wsadźcie sobie te wasze domorosłe "recenzje" w ... (sami wiecie gdzie)

  Gedeon_Kupidura ocenił(a) film na

  Nie rozumiem tych pseudo recenzji, ze film słaby, że reżyser się nie popisał... Ludziska, najlepszymi recenzentami są dzieciaki, moja trójka bite blisko 2h siedziała z otwartymi buziami oglądając bajkę z przejęciem. Są zachwycone. Przedział wiekowy ... więcej

 • BFG - tylko dla najmłodszych

  Kleofasek ocenił(a) film na

  Film jest po prostu nudny. O dziwo - i jestem tym naprawdę zaskoczony - najbardziej ożywczym fragmentem tego arcynudnego filmu jest ulubiony rozśmieszacz z filmów produkcji amerykańskiej, czyli pierdzenie. Dramatycznie nudna, acz wizualnie ładna produkcja.

 • The Big F*****g Gun? http://en.wikipedia.org/wiki/B FG_%28weapon%29

 • Roalda Dahla wszyscy znają z książki Charlie i fabryka czekolady. Ten autor ma jednak mnóstwo innych książek dla dzieci między innymi BFO- bardzo fajny olbrzym. Uwielbiałam tę pozycję jak byłam młodsza, teraz już raczej ciężko ją zdobyć. Polecam byście przed filmem, albo nawet po poszukali jej i przeczytali, bo ... więcej

 • Wielkomilud 1992

  anielka240 ocenił(a) film na

  Czy ktoś w ogóle pamięta bajkę Wielkomilud :) ? Stare dobre czasy się przypominają :) szkoda że nie można nigdzie obejrzeć tej bajki z polskim dubbingiem....

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.