plakat - Babe - świnka z klasą (1995)

opisy filmu

(3)
  • W tym filmie zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. Farmer Hoggett ratuje przed smutnym losem w rzeźni pewną małą świnkę. Nawet nie wie co, a raczej kogo sprowadza sobie na farmę. Świnka bardzo szybko zaskarbia sobie przyjaźń gęsi Ferdinanda (lubującego się w udawaniu koguta), suki rasy owczarek - Muchy, która staje się przybraną matką dla Babe. Świnka pragnąc dorównać innym i pokazać, że i ona wszystko potrafi, pilnie obserwuje Rexa owczarka, i uczy się zaganiania owiec. Przy czym w przeciwieństwie do psów doskonale "dogaduje się" z owcami, które jak są ładnie proszone potrafią iść w rządku i dwójkami. Farmer obserwując świnkę z ukrycia dochodzi do wniosku, że ma u siebie istny skarb. Niewiele myśląc zgłasza Babe do corocznego konkursu na najlepszego owczarka pastewnego.

  • Babe, malutka świnka, której rodziców sprzedano do rzeźni, jest nagrodą w konkursie na wiejskim targu. Zwycięzca, farmer Arthur Hogett przywozi świnkę do swojego gospodarstwa. Osamotniony i bardzo nieszczęśliwy Babe zostaje przygarnięty przez suczkę Muchę. Z czasem zaprzyjaźnia się z mieszkańcami farmy. Pewnego dnia postanawia zostać, podobnie jak Mucha, psem pasterskim. Film zdobył Oscara za efekty specjalne oraz 6 nominacji w innych kategoriach.

  • Uratowana z rzeźni świnka Babe i inne zwierzęta posługujące się ludzkim głosem (lecz niesłyszalnym dla ludzi) żyją w gospodarstwie farmera Hoggetta i jego rodziny. Niedługo później wychodzą na jaw niezwykłe umiejętności świnki, które przynoszą jej i jej właścicielom wielka sławę... Mianowicie występuje ona na konkursie w zaganianiu owiec do zagród dla psów pasterskich...Istotnie nasza bohaterka to nie pies pasterski, ale dzięki nawiązaniu kontaktu z owcami i zyskaniu ich sympatii udaje jej się sprostać wyzwaniu.

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię