PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842792}

Babilon

Babylon
6,9 22 458
ocen
6,9 10 1 22458
6,5 36
ocen krytyków
Babilon
powrót do forum filmu Babilon

Nie dziwi mnie to, film który ma gdzieś polityczną poprawność, jedzie po bandzie na każdym kroku. Nie ma szans by zadowolił pseudo krytyków.

ocenił(a) film na 7
desperados02345

W którym momencie ma gdzieś polityczną poprawność?

lamanatorach

No właśnie przecież o tym mówi, że nie ma.

ocenił(a) film na 8
desperados02345

Gdzie ty tam widzisz polityczną poprawność xdxdxd

bartosz_o

Właśnie powiedział, że nie ma - że ma gdzieś.

ocenił(a) film na 8
desperados02345

Chyba niezbyt uważnie oglądałeś ten film albo kompletnie go nie zrozumiałeś. To nie jest tak, że ten film ma gdzieś poprawność polityczną, tylko odwzorowuje ówczesne podejście przemysłu filmowego do m. in. osób czarnoskórych. To nie jest pochwała tego co się działo, tylko potępienie

ocenił(a) film na 6
aira17

Film nie bardzo odzwierciedla podejście do osób czarnoskórych w latach 20-tych i 30-tych XX wieku,, praktycznie tego wątku nie ma. Wątek z murzynami oddaje raczej narrację XXI wieku. Co burzy klimat tamtej epoki. Ale na całe szczęście jest to marginalny element opowiedzianej historii.

ocenił(a) film na 8
sieciowiec652

Przecież akcja filmu dzieje się w Kalifornii, tam nie było ani segregacji ani niewolnictwa i mieszkali tam w większości Latynosi, bo to dawne tereny meksyku. To jest podstawowa wiedza o usa

aira17

Ja wiem. Po seansie odczułem pragnienie takiego stanu rzeczy. Na jakiś czas
skutecznie przekonał mnie do takiego a nie innego stosunku do osób czarnoskórych.
Po owocach patrząc, to chyba bardzo niepoprawny politycznie film - mnie na chwilę kupił.

ocenił(a) film na 6
desperados02345

Jak film ma problem z tym, że czarnoskóra osoba musi się pomalować na czarno i robi z tego wielką tragedię, no to znaczy, że ten film jest bardzo poprawny politycznie.

RipRoy

przecież (tym bardziej przy tej tematyce) gdyby reżyser nie wrzucił czarnego to by ukrzyżowali i już by żadnego filmu nie zrobił, co ty spałeś przez ostatnie kilka lat? xD

ocenił(a) film na 6
RipRoy

W tamtym czasie, szczególnie w filmach niemych, zdarzały się sytuacje malowania aktorów na czarno. Ale malowano białych aktorów udających murzynów.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Tak, ten motyw i zachowanie czar**cha jest tak współcześnie politycznie poprawne, że bardziej jaskrawo (tęczowo) się nie dało.

desperados02345

film: nie ma osob ciemnoskorych ani lgbt zeby pokazac lata 20. w usa
jakis lamus na forum filmwebu: TAKJES GENIALNY FILM MA GDZIES POLITYCZNA POPRAWNOSC PSEUDOKRYTYKOM SIE NIE SPODOBA TYLKO FORUM FILMWEBU JEEEE LUDZIE NARESZCIE WOLNY OD LEWACKIEGO NETFLIKSA, TWORCY NIE DALI SIE ZMANIPULOWAC I BRONIA OSTATNIEGO BASTIONU PRZED TERROREM POLITYCZNEJ POPRAWNOSCI AAAA
ludzie na forum: lamus

qboot

Ale w tym filmie są osoby ciemnoskóre, jak również lgbt...

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

W tamtych czasach nie było pojęcia LGBTQplus. Jak i nie bylo 56 plci kulturowych.

sieciowiec652

Ale ja swój komentarz napisałem w naszych czasach ;)

desperados02345

W tym filmie nie ma ani grama politycznej niepoprawności, a wręcz spokojnie politycznej poprawności można się w nim doszukać :)

No chyba że pojęcie "politycznej niepoprawności" tak się już zdewaluowało, że można pod nie podpiąć wulgarność, goliznę i trochę (bo jednak niedużo jak na 3h) obrzydliwości? Żeby nie było: żadna z tych cech nie jest dla mnie wadą, ale nieodziane kobiece biusty, obrzygiwanie człowieka czy s*ający słoń nie są chyba aktami politycznej niepoprawności?

ocenił(a) film na 7
desperados02345

Następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz. Walnęłaś babola, inni Ci wytknęli i zonk.

budapest

Ależ ten dzieciak tylko to widzi i tylko o tym pisze. Ma obsesję jakąś, bo kolejny raz trafiam na wpis dokładnie na ten sam temat.

ocenił(a) film na 9
desperados02345

Dokładnie! A film jest extra! Niezła jazda bez trzymanki! :)

desperados02345

ZAKECZUPOWANI KOWIDIANIE...nie widzą problemu....

ocenił(a) film na 7
riko62

Mało że prawaki poprawność polityczną wszędzie widzą, to jeszcze płaskoziemcy do tego covid dodają, co wy ćpacie?

wyciszkiewiczrafal

powiedz ile masz dawek w sobie , a powiem co cpam ?

ocenił(a) film na 7
riko62

Ja żadnej, ale widząc po twoim zdjęciu profilowym to musi być to mocny towar haha

wyciszkiewiczrafal

...żadnej? raczej to tylko pobożne życzenie....żadnej...

ocenił(a) film na 6
desperados02345

klasyczne psychoprawicowe urojenia o politycznej poprawnosci i oblezona twierdza, wiadomo jak film sie komus nie podoba to musi byc wina lewactwa xDDDD

ocenił(a) film na 1
deziom

ale jak się last of us nie podoba, to wina prawactwa fobie i oblężonej twierdzy nie ma nie.
LEKI

ocenił(a) film na 6
MASTERXE

Nie kłóć się z fałszywymi kontami, nie ma sensu. To marna prowokacja. Ktoś kto używa słów propagandowych jak "prawactwo" i "lewactwo", to przeważnie fałszywe konto albo jakiś gimbus, który nie ma zielonego pojęcia o co chodzi w tematyce "teatr dla gojów".

ocenił(a) film na 1
dzenero

właśnie z tym problem, że tych fałszywych kont tylko przybywa co roku, pozdro dla prawdziwych ludzi.

ocenił(a) film na 6
MASTERXE

Niestety wszędzie na internecie jest prowadzona jakaś żałosna medialna propaganda. Jak ktoś jest głupi, to niech wierzy w te głupoty, ale Ci co mają wiedzę, mają w obowiązku prostować te SPOŁECZNE idiotyzmy.

ocenił(a) film na 7
deziom

Dokładnie, jak widać nie dzielimy filmów na dobre i złe, tylko na poprawne politycznie i niepoprawne politycznie, a jeszcze płaskoziemiec tu się zapałętał, i covid do tego wmieszał ha ha

ocenił(a) film na 7
deziom

Z takimi oszołomami nie ma sensu żadna dyskusja. To nie zgadza się z poronionymi ustawami sekty PiS, to z automatu oznacza że jest lewakiem, mało tego, nie jest nawet Polakiem.

ocenił(a) film na 9
desperados02345

No właśnie - ta sama "banda". A film jest zajebisty! https://e-filmotok.blogspot.com/2023/01/blog-post.html

ocenił(a) film na 6
RadoReq

Ten film nie jest zajebisty i nie wyjdzie ponad 8. Nie musisz go reklamować. Ma parę fajnych wątków, ale jest za długi i miejscami nudzi. Dałem 6, ktoś da 7, ale 9 i 8 to przesada. Stuczne zawyżanie ocen, ale spokojnie. I tak się wyrówna.

ocenił(a) film na 9
dzenero

A dlaczego mam nie chwalić filmu zrobionego z rozmachem - pod prąd politycznej poprawności!? Babilon faktycznie trwa 3h, ale upływa to w oka mgnieniu. Tymczasem nie ma ani jednej poważnej oscarowej nominacji! Przecież w porównaniu do "Duchow..." to arcydzielo. Tyle ode mnie!

ocenił(a) film na 6
RadoReq

Ja nie rozmawiam o propagandzie jaką jest "poprawność polityczna". Napisałem wyraźnie, że zawyżasz ocenę, a przez takich co sztucznie zawyżają i sztucznie zaniżają forum to traci na wartości. Tyle ode mnie!

ocenił(a) film na 9
dzenero

Nie zawyżam - tylko dobrze oceniam dobry w moim mniemaniu film.

ocenił(a) film na 6
RadoReq

Właśnie, dobry, ale nie fantastyczny.

ocenił(a) film na 7
dzenero

Ale i na trzy nie zasługuje jak to pani pseudo ekspertka dała, bo trójkę to można dać pseudo filmom vegi.

ocenił(a) film na 6
wyciszkiewiczrafal

Ekspertem to ja mogę być, bo trochę tych filmów w życiu obejrzałem i nie zwalniam tempa. Reszta darmozjadów za dychę z IQ kury mnie nie interesi.

desperados02345

Krytycy? Komu oni potrzebni, banda umysłowych kalek pisząca stek bzdur i biorąca za to nie małą kasę a ich opinie najczęściej powinni sobie wsadzić w dupala

ocenił(a) film na 8
desperados02345

Z tą poprawnością to chyba wręcz przeciwnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones