PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33997}

Balzac i Mała Chinka

Xiao cai feng
7,3 1 857
ocen
7,3 10 1 1857
Balzac i Mała Chinka
powrót do forum filmu Balzac i Mała Chinka

Przyjemny.

ocenił(a) film na 6

No i mam pewien problem z tym filmem, jakoś nie mogę dojść do tego co miał przekazać. Wartość książek?? Trochę tandetny temat i oklepany do granic możliwości. D tego osobiście się z tym nie do końca zgadzam, bo trzeba mieć niezłe szczęście żeby na chybił trafił akurat natrafić na coś wartościowego, a bzdetów spisywanych przez wieki nie brakuje, a do tego do wielu ksiazek zeby je zrozumieć, często to co przekazane miedzy wierszami, trzeba mieć jakąś wiedzę z danego tematu i odpowiednio ja zinterpretować, bo moga byc tylko wielkie problemy. O miłości, przyjaźni i trójkacie?ż Też mało odkrywcze i raczej było tutaj tylko tłem. O sytuacji politycznej?? Podobno nie, chodź ten temat najbardziej mnie uderzył. Włąsnie poczytałam trochę na temat Rewolucji Kulturalnej w Chinach i jakoś jest to dla mnie totalnym absurdem, żeby w XX wieku wytaczacz wojnę inteligenci, a pochwalać analfabetyzm i zacofanie. U nas z tym walczyli przez wieki, w Chinach które były duzo wcześniej rozwinięte od Europy, sytuacja przeciwna.
Film strasznie przyjemnie się ogląda, jest na pozór lekki i spokojny. Dobra gra aktorska, niezłe tło, a tak z babskiego punktu widzenia mega przystojni dwaj Chińczycy, taki bonusik dla oczu.

ocenił(a) film na 8
dkf

Moja swobodna interpretacja;)
dziewczyna miała swoje spokojne życie; sumiennie wypełniane obowiązki; egzystowała z dnia na dzień i nigdy nie zastanawiała się "co by było, gdyby..". Dla niej życie i świat były jednowymiarowe, toteż nie zastanawiała się nad ich głębszym sensem . Innej rzeczywistości nie znała, bo niby skąd?? Nie miała świadomości, że można mieć wybór i samodzielnie pokierować swoim losem.. Dopiero lektura zakazanych książek uświadomiła jej, iż gdzieś tam daleko jest inny świat, że życie, jakie do tej pory prowadziła nie jest jedynym możliwym do zrealizowania.. ( dla niej świat ograniczał się do tej małej wioski w jakiej mieszkała i dopiero książka ukazała jej inny punkt widzenia)

dkf

przede wszystkim jest to autobiografia rezysera

dkf

mam pytanko gdzie można pooglądać ten film albo ściągnąć? może być nawet z angielskimi napisami. proszę napiszcie. Z góry dziękuję

ocenił(a) film na 9
Deloranda

http://www.iplex.pl/filmy/balzac-i-mala-chinka,1558

ocenił(a) film na 7
dkf

to taki chiński Pigmalion. można interpretować film na różne sposoby, ale to chyba najbardziej rzuciło mi się w oczy. kontekst polityczny wydaje mi się tylko tłem.

dkf

Ale trzeba być płytkim i niedojrzałym, żeby napisać coś takiego o tym arcydziele... Wiecie chociaż kim był Balzac? Dzieci MTV i Disney Channel...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones