PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96099}

Bardzo długie zaręczyny

Un Long dimanche de fiançailles
7,3 20 152
oceny
7,3 10 1 20152
7,6 5
ocen krytyków
Bardzo długie zaręczyny
powrót do forum filmu Bardzo długie zaręczyny

końcówka

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie do oglądających.
Jak skończył się ten film ? [niestety nie udało mi się go zobaczyć do końca]
Czy Matyldzie udało się odnaleźć Manecha , żywego czy martwego ?

Sarah_7

Odnalazła go w szpitalu, nie pamiętał jej, mial silną amnezję, lekarz mówił, że uczył się nawet czytać i pisać od nowa. Zobaczyła go w ogrodzie szpitala kiedy coś tam składał, kiedy zobaczył jak idzie spytał czy noga jej nie boli kiedy chodzi, tak jak podczas pierwszego spotkania. Ona sobie usiadla na krześle i na niego patrzyła. Tak się skończył film, nie powiedziane czy jakis ślub czy cos. zakonczenie idealne.

alien_2

A moim zdaniem zakończenie daje uczycie niedosytu. Wiadomo, że nie mogło skończyć się całkowitym happy endem, ale może chociaż odrobinę bardziej zrozumiale? (mogło zostać choć troche wytłumaczone jak dalej potoczyły się ich losy, czy poznali się 'od początku'tak samo jak wcześniej, czy już zupełnie inaczej)

Kimie

Wg właśnie taki efekt niedopowiedzenia był rewelacyjny. Przypomniało mi to wrażenie jakie odniosłam po obejrzeniu filmu "Między słowami". Taki Efekt Coppoli :)

ocenił(a) film na 10
Kimie

Naprawdę nie potrafisz sobie wyobrazić co się mogło dalej wydarzyć?

ocenił(a) film na 8
Kimie

Ja uważam, że zakończenie utworu kompozycją otwartą daje możliwość dopowiedzenia sobie co mogło by się stać.
Czyli pożywka dla wyobraźni.

ocenił(a) film na 8
alien_2

A dziękuje bardzo.
Jednak takie zakończenie jest świetne.

ocenił(a) film na 10
Sarah_7

A ja się nie zgodze, zakończenie było w sumie piękne, ale też poczułam uczucie niedosytu, aż mi sie kołatało po głowie "I co? Tyle? To koniec? A co było dalej?" i gdy poleciały napisy i nie było żadnego komentarza lektora, to troche się zawiodłam. Chciałabym wiedzieć co było z nimi dalej, czy pokochał ją na nowo? Czy zamieszkali razem i wzieli ślub? A może nawet w końcu wróciła mu pamięć i przypomniał sobie wszystko...Nie chcialabym byc na miejscu głownej bohaterki, chyba cieżko mi byłoby pogodzić się z faktem, że ukochany mnie nie pamięta i nie pamięta naszej miłości, co byloby jeszcze gorsze. Hmm film jest na podstawie książki, ciekawe jak w książce cała historia się zakończyła;) Chyba musze przeczytac książke;)

użytkownik usunięty
Annvampire

Też poczułam niedosyt i zastanawiałam co będzie dalej...
Ale mimo to zakończenie idealne :)

ocenił(a) film na 7
alien_2

Nie do końca tak. było. W szpital Manecha odwiedziła matka chłopaka, który zginął podczas wojny, a za którego Manech sie podawał używając nieśmiertelnika i wzięła do domu. Sama zginęła tragicznie w wypadku. Mathilde przychodzi więc nie do szpitala, a do ogrodu przybranej matki, w którym Manech rysuje.
Zgadzam się z przedmówcami, zakończenie jest piękne poprzez niedopowiedzenie.

ocenił(a) film na 10
marlett_1

Nie do ogrodu przybranej matki, bo ta w końcu umarła. Tylko do domu opieki prowadzonego przez siostry zakonne. Manech nie rysuje tylko nakłada warstwy złotka czy czegoś tam na jakąś szkatułkę czy coś.

ocenił(a) film na 8
alien_2

Dla mnie to zakończenie było jakieś nijakie , wolałbym żeby nagle na jej widok odzyskał pamięć.