PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459688}
7,3 4 135
ocen
7,3 10 1 4135
Battlestar Galactica: Razor
powrót do forum filmu Battlestar Galactica: Razor

Cytat ten w całości oddaje klimat tego wspaniałego filmu. Filozoficzna podbudowa zawarta w nim prowokuje widza do zastanowienia - Ile jest w stanie poświęcić ze swego człowieczeństwa by przetrwać ? - oraz - Czy warto dopuścić się małego zła by uzyskać wyższe dobro ? -. Odnoszenie się do tych i innych problemów współczesnego świata zawsze było jedną z mocnych stron nowego Battlestar Galaktica, dobrze widzieć że twórcy nie stracili formy wydając "Brzytwę". Film zawiera również to co już znamy: Świetną Muzykę oraz przyzwoite aktorstwo. Kolejnym plusem Razora jest początek który sprawia wrażenie że film jest kolejnym odcinkiem serialu nie zaś samodzielną produkcją. Jest to niewątpliwy uśmiech do fanów którzy z pewnością uznają Razor za nierozerwalną część serialu. Widzowie mający natomiast styczność z serialem z lat 70-tych o tym samym tytule docenią (jak i ja) kolejny uśmiech w postaci klasycznych Centurionów Cylońskich oraz znanych z dawnego BSG myśliwców. Film zawiera także rozwinięcie historii dzielnej acz stanowczej admirał Cain oraz jej okrętu Pegaza. Jako fan nie mógłbym oczekiwać niczego leprzego. Jedynym acz drobnym mankamentem Razora jest czas trwania. Film jest zdecydowanie za krótki tak jakby twórcy bali się odsłonić więcej a wierzcie mi, mogli to zrobić z czystym sumieniem.

10/10 Dla fanów s-fi i nie tylko pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) film na 8
SirDrX

Jeśli istniej ta jedna rzecz w życiu której nigdy nie powinno się zrobić to odebrać komuś życie bo cena jest niewyobrażalna,a motywy schodzą na plan dalszy co w filmi ciekawie pokazano.

SirDrX

Tyle że bredzenie o brzytwie pozostaje niestety w ustach Cain bredzeniem. Jej nie zależało na przetrwaniu, ale na skazanej na porażkę zemście, tylko i wyłącznie. Czy tym małym złem miałoby być wymordowanie cywilnych rodzin, okradzenie i porzucenie cywilów? W imię jakiego i czyjego wyższego dobra? Bo raczej nie ludzkości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones