PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817415}
6,1 7 431
ocen
6,1 10 1 7431
6,6 30
ocen krytyków
Benedetta
powrót do forum filmu Benedetta
AgusKa1993666

Odwagi to by trzeba było, aby eskimosów źle pokazać. Taka prawda. Co to za odwaga zaatakować katoli? Wszak to reklama i nagrody przed powstaniem filmu.

AgusKa1993666

chyba instrybutor

AgusKa1993666

Zawsze możesz palić wroty na zachód do kalifatu niemieckiego lub brytyjskiego. Religia nie znosi próżni. Poza tym jako katolik chętnie film obejrzę, nie rozumiem dlaczego rzekomo miałby być u nas zakazany, pewnie przedawkowałaś jakieś lewicowe medium i wydaje ci się, że w Polsce ma miejsce inkwizycja.

Dzida_86

Nie musiałam niczego dawkowac. Prawicowe środowisko dostarczyło tyle wrażeń w ostatnich latach, że jakakolwiek inteligencja wymiękła zaraz na starcie. Mało kto chce wchodzić z wami prymitywami w dyskusję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
AgusKa1993666

Co masz na myśli, konkretnie? Komunizm? :D czy to aby nie lewicowe środowisko? :D

AgusKa1993666

bolszewizm? :D

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Rozumiem, że np. takie Czechy to już zaraz też muzułmańskie albo buddyjskie? xd Byłeś ty kiedykolwiek w Niemczech czy UK, że bredzisz o tym kalifacie? :D

saitek

Pracowałem w Hamburgu jakieś 13-14 lat temu w dzielnicy Harburg. Wystarczyło przejść się za dnia deptakiem żeby odnieść wrażenie, że jest się na wycieczce w kraju arabskim. I było to jeszcze przed tzw. kryzysem uchodźczym, więc nie wiem kto tu bredzi internetowy mitomanie.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Bawi mnie to przekonanie religijnych ludzi, że oj jak nie chrześcijaństwo (najlepiej ofc katolicyzm) to zaraz kraj się stanie muzułmański. Niezbyt religijne Estonia, Czechy, Japonia Szwajcaria to też kalifaty? Hmmm, a może jednak obecność muzułmanów nie ma związku z religijnością danego kraju, a z obecnymi tam warunkami do życia, socjalem, przyjmowaniem imigrantów i czasem z kolonialna historią?

Łał byłeś w jakimś mieście. Do tego portowym. Widziałeś dużo Arabów, itp. No to rzeczywiście drugi kalifat. Ja w Szczecinie w każdym sklepie i często na ulicy trafiam na kogoś z Ukrainy. No już druga Ukraina! A w USA są getta czarnych i takie miasta jak Baltimore. USA to druga Afryka!

saitek

Tania demagogia vs czysta matematyka. Zachodnio-liberalne wygodniactwo i częsty brak posiadania potomstwa i wielodzietność w Islamie. Kraje które wymieniłeś prowadzą akurat politykę migracyjną o zaostrzonym rygorze (łącznie z liberalną Szwajcarią) więc klasycznie dobierasz sobie przykłady po założoną tezę co na wstępie cię dyskwalifikuje jako taniego, ​internetowego demagoga.

Całe Niemy wyglądają podobnie, to, że pracowałem w jednym landzie, wcale nie oznacza, że nie bywałem w innych. Wystarczy spojrzeć na konserwatywną Bawarię. Nie pleć tu bajek o portowych miastach bo tylko się pogrążasz.

ocenił(a) film na 9
Dzida_86

Spokojnie statystyki pokazują wyraźnie, że młodzi ludzie w Europie masowo odchodzą od religii, potomkowie islamistów urodzeni na naszym kontynencie również. Religie powoli będą zamierać, a na ich miejsce mam nadzieje wejdzie logiczne myślenie, zamiast wiary w baśnie dla dorosłych dzieci.

czlowiek_z26

Kolejny mitoman. Potomkowie Islamistów wcale się nie laicyzują, to czyste brednie zachodnioeuropejskiej lewicy która cały czas próbuje udowodnić, że polityka multi-kulti zdała egzamin. Wystarczy spojrzeć na średnią wieku islamskich zamachowców, to najczęściej młodzi, zradykalizowani muzułmanie w oczach których zachodnia degrengolada i rozpustne życie zasługuje jedynie na unicestwienie. Lubię te wasze fantazje o zamieraniu religii, dopóki będzie istniało życie ziemskie, dopóty ludzie będą wierzyć w Siłę Wyższą. Tak skonstruowana jest natura ludzka, że prędzej czy później człowiek zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i dokąd zmierza a na końcu tej drogi zawsze znajduje pojęcie ABSOLUTU. Zależnie od kultury w jakiej się wychował raz nazwie go Chrystusem, raz Allahem a raz Buddą.

Zakładając, że Chrystus był tylko postacią historyczną człowiek MĄDRY, niezacietrzewiony i niezamknięty w swojej bańce dojdzie do wniosku, że nawet jeśli nie był Bogiem to głosił tezy które warto popularyzować bez względu na czasy i okoliczności w jakich obecnie żyje. Niestety wśród internetowych ateistycznych mędrków dominuje zasada pogardy i wyśmiewania wszystkiego co religijne, mając jednocześnie przeświadczenie o własnej i niepodważalnej racji. Najczęściej powoduje nimi ta sama natura ludzka która szuka Boga, tylko w tym przypadku podpowiada im, że są mądrzejsi od tych szukających, bardziej oświeceni i mają tę przewagę, że zawsze mogą w hierarchii ludzkiej postawić się wyżej jako niewierzący w religijne zabobony.

ocenił(a) film na 9
Dzida_86

Kiedy ostatnio słyszałeś o jakimś grubszym zamachu terrorystów islamskich ? Coraz mniej tego, jak myślisz dlaczego ?

czlowiek_z26

Z pewnością dlatego, że muzułmańska młodzież się laicyzuje XD

czlowiek_z26

bóg to wymysł mediów i ludzie wierzą w to w co chcą wierzyć

Dzida_86

Można narzekać na Francję czy Niemcy, ale fakt pozostaje faktem - tam istnieje WYBÓR np. w repertuarze kinowym, W Polsce tymczasem zaczyna dominować nurt konserwatywny i żaden inny nie ma racji bytu. Czego sytuacja z filmem "Benedeta" jest wymownym przykładem. Wrażenie cenzurowania, co tu kryć, jest b silne i przykre. a dla mnie osobiście WOLNOŚĆ to fundament.

MadameAg

O czym ty w ogóle bredzisz, dystrybucja kinowa jest dokładnie taka sama we Francji, Niemczech jak i Polsce, różni się tylko rodzimymi produkcjami danego kraju. Jeszcze napisz, że PiS wprowadza cenzurę na kino to już w ogóle parsknę śmiechem. Tutaj jest podaż na kretyńskie komedie produkcji TVN ale o to jedynie możesz mieć pretensje do środowiska lemingów, którzy masowo uczestnicząc w seansach podobnych badziewi napędzają koniunkturę na kolejne tego typu produkcje. A jeśli ambitniejszy film nie znajduje dystrybutora to wyłącznie dlatego, że mu się NIE OPŁACA wprowadzać go na ekrany, tak działa rynek.

Dzida_86

Nawet w USA, kraju który raczej nie jest zawziętym miłośnikiem europejskiego kina (ze względu na pieniądze) , Benedetta zdobyła dosyć poważnego dystrybutora IFC Films, w Polsce dziwnym trafem nie ma odważnego na ten film. To jest skandal i sprzedanie się branży Kościołowi katolickiemu.

desperados02345

Antykatolickie trolle wszędzie węszą spisek niewidzialnych macek KK sięgających już nawet dystrybutorów europejskiego kina. Z pewnością za całą sprawą stoją faszyzujące ONRowskie bojówki wysyłane pod osłoną nocy pod domy biednych i zastraszonych kolporterów ambitnego kina, którymi kieruje z tylnego siedzenia sam demoniczny Stanisław don Stanislao Dziwisz.

Dzida_86

Może te trolle rozumieją więcej świata i widza ze jeden z najlepszych filmów Cannes ma już dystrybutora i datę premiery w dziesiątkach krajów na świecie a w Polsce nie. Jeśli ktoś jest mądry to potrafi łączyć fakty. 

MadameAg

Mieszkam w Niemczech od siedmiu lat i nie zauważyłam wolności. A ostatnie badania wykazały, że 45% Niemców uważa, że nie może się swobodnie wypowiadać. Ludzie są tak zmęczeni już tyranią lewicy, że po dwudziestu latach nieobecności do Bundestagu powróciła konserwatywna partia AFD. Teraz czekam na wybory, które mamy za miesiąc i zobaczymy czy AFD dalej będzie rosło w siłę. Konserwatywna partia we Francji ma obecnie 29% poparcia.

Cleopatrapl

Jak mieszkałem w Niemczech to zawsze był podział między CDU a SPD. A te mniejsze partię były tylko wypełniaczem brakujących partii do stworzeniu koalicji. Taka AFD też nie wiele zadziała, mimo że jako jedynie wypowiadali się np przeciwko islamizacji Niemiec.

Cleopatrapl

lol, no i jesteśmy po wyborach, skrajna prawica czyli AfD ma tyle ile miała a władzę od chadeckiej CDU przejmie centrolewica do spółki z lewicowymi Zielonymi i liberalną FDP, o tak są Niemcy zmęczeni lewicą xD

AgusKa1993666

Ależ to trzeba odwagi. Po premierze "Kleru" Smażowski bał się o swoje życie i dwa lata ukrywał się w Bieszczadach. Ciekawe czy kiedyś będzie można obejrzeć w Polsce "Spotlight"? Czekamy już 5 lat!

Graff_von_Janoloff

No wiesz, po tym jak oszalali katole spalili na stosach dystrybutorów "Złego wychowanie" Aldomovara czy "Agory" Amenábara to faktycznie żaden odważny się nie znajdzie.

A, nie czekaj, to było w tej drugiej rzeczywistości.

JednoosobowaHorda

Ba, więcej problemów było o seks homoseksualny. Pamiętam, jak jakiś czas temu przeglądałem numery Magazynu "Flim". To tam dzban z "Polityki" (nie pamiętam nazwiska), stwierdził, że nie ma ochoty oglądać rżnących się gejów, czy jakoś tak.

Graff_von_Janoloff

Do tej pory Benedetta nie ma dystrybutora w Polsce a gdy wysylalem maile do wszystkich znanych w Polsce dystrybutorów to dostawałem iście dyplomatyczne odpowiedzi że filmu pokazywac nie chcą. Jednak politycy i kościół działają by pewne filmy się w Polsce nie ukazywały.

desperados02345

No niestety w naszym konserwatywnym i chorym kraju tego filmu nie obejrzymy, a szkoda, Właśnie taką informacje przeczytałam na jednym z portali .

katka42

A szkoda. Jak napisałem miesiąc temu krytyczny komentarz pod zwiastunem tego fimu, to mnie internauci tak zhejtowali, jak śmię wypowiadać się krytycznie o naszym kraju i kościole katolickim. I to nie na jakiś stronach onetu, faktu czy se, lecz na naszym filmwebie. Takie emocje i jak tu się dziwić, że nikt nie odważy się pokazać ten film.

desperados02345

No tak, na pewno to wina polityków i Kościoła Katolickiego, nie może być przecież tak, że Polacy jeszcze nie są na tyle zdegenerowanie, że nie chcą czegoś takiego oglądać...

Bylibyście śmieszni z tym Waszym antyklerykalnym fanatyzmem gdybyście nie byli po prostu żałośni.

Pozdrawiam

Graff_von_Janoloff

Przecież spotlight było normalnie w kinie, czy to jakaś parodia?

Miriam_m

Cicho bo jeszcze rozbijesz tą ich fanatyczną, antykościelną bańkę i wpadną w jakąś depresję albo co ;)

Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
AgusKa1993666

Też bym obejrzała (choć pewnie i tak nic nowego nie pokaże ten film, wiadomo że kk to zgnilizna pod przykrywką tzw. religi)

 trzymaj mnie bo nie wytrzymam.... :D to wiadomo wmówiły Ci media i rozrywka w postaci taki programów i filmów, okładanie kościoła obecnie to lukratywne zajęcie, można na tym zarobić. Co może być dla Ciebie niepokojące w tym co powiedziałaś, to absolutne uogólnienie, że kk jako całość to zgnilizna, co jest z gruntu fałszywe, jeśli rozsądek Ci tego nie podpowiada, to uwierz na słowo, a w końcu sama się przekonasz, że świat jest bardziej skomplikowany niż Ci sie wydaje.

użytkownik usunięty
kamilos56

Ale odkrywca, kolejny ktory bedzie pouczal mnie niczym male dziecko, bo niby "co ja wiem o zyciu" - dzieki Wszechwiedzacy :)

Ja trochę wiem, choć przyznaje:D, że jeszcze nie jestem wszechwiedzący. :D Po prostu ludzie piszą takie bezrefleksyjne głupstwa, na potęgę, a kk nie jest zły.

użytkownik usunięty
kamilos56

Nie jest zly - no pewnie, nie palili na stosie ludzi majacych inne poglady niz oni, nie maja nic wspolnego z molestowaniem, przekupstwem i praniem brudnych pieniedzy - poczytaj sobie o tym jak watykan sie wzbogacil dzieki takim praktykom

Przykładowo władza w Hiszpanii musiała przyklepać takie spalenie na stosie. Kary inkwizycji nie odbiegały od świeckich standardów.

Tak, to była opresja na innowierców, ale podyktowana politycznie, czyli nic nowego.

Nie wierzę, że bronię kościół, ale tak to jest jak ludzie bez zastanowienia wyszukują na siłę argumentów.

użytkownik usunięty
kamilos56

Przeraza mnie ze tu na forum jest wciaz tyle fanatykow i wyznawcow tej Czarnej Mafii, przez ktora jest taki burdel w Polsce i kato-taliban w jednym.

Uważasz że to co piszesz jest mądre? Nie rozumiesz, że to co piszesz to klisze z mediów i takich filmów, że nie ma to dużego związku z rzeczywistością? Nie twierdzę, że KK nie popełniał błędów, że wszystko jest tam ok, bo to zależy od ludzi, a ludzie są różni. Uważam, że ktokolwiek dopuścił się przestępstwa, skrzywdził innego człowieka, to powinien odpowiedzieć przed sądem, a księża powinni być nawet surowiej sądzeni. Nie jestem żadnym fanatykiem, a tylko uważnym obserwatorem rzeczywistości i wiem że bez religii daleko nie zajedziemy. Tutaj jest bardzo skomplikowany temat funkcji religii, dobrą ilustracją jak istotna jest religia i co dzięki niej zawdzięczamy, jest przypadek Żydów, to oni stanowiąc jakiś setne precenta populacji świata, stanowią 10% dyrektorów największych firm, około 10% noblistów, jak nie więcej, to wszystko zawdzięczają kulturze, ukształtowanej na ich religii, tym regułą, wartością które w niej siedzą, dzięki studiowaniu ksiąg religijnych, twórczemu podejściu do zakazów religijnych, to znaczy Żydzi robili to co chcieli robić, ale musieli znaleźć receptę, sposób na wykonanie tej czynności tak, żeby była zgodna z regułami religijnymi, przypomina to swego rodzaju zagadke logiczną i Żydzi poświęcają dużo czasu aby takie zagadki rozwiązywać, dzięki czemu uczą się kombinowania, nieszablonowego rozwiązywania problemów, myślenia abstrakcyjnego i tym przesiąknięta jest ich kultura, to wytworzyło społeczeństwo które odniosło taki sukces, pomimo tak małej liczebności. Generalnie w księgach religijnych jest zawarta głęboka mądrość życiowa, którą właśnie wykorzystali Żydzi na swoją korzyść. To samo dotyczy religii katolickiej.

Swoją drogą, Stary testament jest wspólny dla religii Judaistycznej i Katolickiej. Żydzi dzielą Torę na tradycję pisemną, to właśnie Stary testament, i tradycję ustną to jest Talmud, midrasze inaczej komentarze, oraz Kabała, które to w przeszłości nie miały formy pisemnej, a były przekazywane z pokolenia na pokolenia, przekazem ustnym.

Nie jest to atak na Ciebie, po prostu wielu ludzi ma zniekształcony obraz czym jest religia, ale dobrze sobie to uświadomić i uważniej obserwować otaczający świat. :)

kamilos56

Ta i Żydzi mają napisane w Torze, że mogą nas okradać.

komandorfoka_filmaniak

Przez takie pitolenie mają nas za antysemitów, co kończy jakąkolwiek dyskusję. Także nie mówmy głupot. :P

kamilos56

Czyli co? Nie prawda to jest?

komandorfoka_filmaniak

A możesz zacytować, a jeśli nie to czy możesz nie powielać czegoś zasłyszanego? Myślę, że świat jest pełny wielu niejednoznaczności, warto zwracać na nie uwagę i starać się zrozumieć, zanim ocenimy.

użytkownik usunięty
kamilos56

Nie odbieram tego jako ataku na siebie (nie pochlebiaj sobie :)) tylko pisze to co uwazam - a sprawy zwiazane z tym burdelem zwanym kk powinni czesciej wychodzic na swiatlo dzienne

Rozumiem że rozsądek, inteligencja i fakty do Ciebie nie przemawiają. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones